Aktuální události MP

Městská policie DěčínDne 27.9.2015 v 17:05 hod. spatřila hlídka MP při kontrole v DC4 ženu ležící vedle lavičky u vlakového nádraží. Hlídka se pokusila dotyčnou,  která byla pod vlivem alkoholu, probrat k vědomí, ovšem neúspěšně. Žena nebyla pro opilost schopna chůze ani komunikace. Na místo byla přivolána sanita záchranné služby, která ženu odvezla do nemocnice na ošetření. Během ošetření se podařilo zjistit, že se jednalo o šestačtyřicetiletou ženu z České Kamenice.
Dne 27.9.2015 v 07:34 hod. oznámil občan, že v DC6 v ulici J. z Poděbrad tropí sousedi značný hluk. Hlídka MP na místě zjistila, že šestačtyřicetiletá žena se pohádala se svým přítelem. Hlídka situaci na místě uklidnila, přítel ženy následně z bytu po doporučení strážníků z bytu odešel. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 26.9.2015 v 23:15 hod. oznámil občan, že je na Masarykově náměstí v DC1 v telefonní budce a má vyražené přední zuby, údajně byl napaden a potřebuje od MP pomoc. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která devětadvacetiletého oznamovatele kontaktovala a na místo přivolala záchranku, která muže ošetřila. Muž následně odmítl nastoupit do sanitky a začal se vůči zdravotníkům chovat velmi agresivně. Na žádost záchranářů poskytl jeden ze strážníků asistenci při převozu do nemocnice. V nemocnici muž odmítal ošetření, vzbudil řevem celé dětské oddělení, proto byl na žádost lékařů z areálu vykázán. Hlídkou byl ještě poučen o možnosti podat trestní oznámení, což muž odmítl.

Dne 26.9.2015 v 14:30 hod. oznámil pracovník ochranky prodejny v DC4, že mají v provozovně muže podezřelého z drobné krádeže. Hlídka MP na místě zjistila, že zadrženým je pětadvacetiletý muž z Děčína. V prodejně podle ostrahy odcizil zboží v hodnotě několika desítek korun. Po dohodě s PČR mu byla uložena bloková pokuta. Zboží bylo vráceno zpět na prodejnu.

Dne 25.9.2015 v 20:20 hod. oznámil občan na linku 156, že čeká na manželku před budovou hlavního nádraží v DC4 a kouká, jak nějaká osoba vyhazuje z popelnice věci a dělá tam hrozný nepořádek. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o strážníkům dobře známého osmadvacetiletého bezdomovce. Přestupek hlídka vyřešila uložením blokové pokuty. Muž pod dohledem strážníků nepořádek uklidil a následně byl z místa vykázán.