Mobilní platby

Platba parkovného prostřednictvím mobilního telefonu patří v Děčíně k vyhledávaným službám. Měsíčně takto parkovné uhradí více než dva tisíce řidičů. Díky mobilním platbám odpadají starosti se sháněním drobných mincí, ale i s prodlužováním doby parkování. Uhrazení parkovného kontrolují strážníci pomocí speciální aplikace přímo v terénu.

Platit parkovné prostřednictvím mobilního telefonu lze v Děčíně následujícími způsoby:

1. Platba prostřednictvím mobilní aplikace ParkSimply

Aplikace ParkSimply je k dispozici pro operační systémy Android i iOS. Platba je velmi intuitivní – stačí zadat formu platby a to SMS nebo platební kartou, RZ vozidla, zónu, ve které vozidlo stojí a dobu parkování. Podrobnosti o aplikaci včetně jednoduchého videonávodu najdou zájemci na webu vývojáře: ParkSimply.cz.

2. Platba prostřednictvím webové aplikace ParkSimply Online

Jde o zjednodušenou aplikaci ParkSimply, která funguje v jakémkoli prohlížeči (ParkSimply Online). Po zadání RZ vozidla, e-mailu, na který je parkovací lístek odeslán a doby parkování zaplatí řidič pohodlně pomocí platební karty.

3. Zasláním SMS na určené tel. číslo

parkovani sms decinPro platby prostřednictvím textových zpráv je nutné, aby uživatel měl aktivovanou službu Premium SMS. Formát SMS je následující: DCP mezera Vaše RZ mezera doba parkování (tj. např. DCP 1U19876 60 nebo DCP DCD9876 120 nebo DCP DCD9876 DEN). Doba parkování podporuje tyto formáty: 60, 120, 180, 240, DEN, TYDEN. Tuto SMS odešlete na tel. číslo 902 06. Po odeslání přijde na Váš mobilní telefon zpráva s potvrzením. Prodloužení parkovného lze provést opětovným zasláním SMS ve stejném znění na stejné číslo. Pokud chcete, aby Vás systém upozornil na konec doby placeného parkování, připište na konec odesílané SMS písmeno U (např. DCP 1U19876 60 U).

Účtenku si lze následně vytisknout na internetovém portálu smsparking.mmdecin.cz

4. Prostřednictívm mobilní aplikace Sejf

Aplikace SejfAplikace Sejf je elektronickou peněženkou, prostřednictvím které můžete uhradit parkovné v Děčíně i v řadě jiných měst ČR. Podrobnosti o aplikaci najdete na webu www.sejf.cz.

 

 

V souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů vás informujeme, že při placení parkovného pomocí mobilní platby získáváme údaje o RZ vozidla a čísle mobilního telefonu (v případě reklamace pak ještě jméno, příjmení a číslo účtu). Zpracování osobních údajů je nezbytné pro poskytnutí služby mobilní platby parkovného. Osobní údaje ukládáme po dobu 3 měsíců (v případě reklamace 37 měsíců). Osobní údaje poskytujeme firmě GLOBDATA a.s., která nám poskytuje službu související s prodejem virtuálních parkovacích lístků. Další informace dle obecného nařízení o ochraně osobních údajů naleznete na www.mmdecin.cz/gdpr.