Mobilní platby

Platba parkovného prostřednictvím mobilního telefonu patří v Děčíně k vyhledávaným službám. Měsíčně takto parkovné uhradí více než dva tisíce řidičů. Díky mobilním platbám odpadají starosti se sháněním drobných mincí, ale i s prodlužováním doby parkování. Uhrazení parkovného kontrolují strážníci pomocí speciální aplikace přímo v terénu.

Platit parkovné prostřednictívm mobilního telefonu lze v Děčíně třemi různými způsoby:

 

1. Prostřednictvím oficiální aplikace Magistrátu města Děčín

Mobilní aplikaceAplikace obsahuje kromě řady jiných funkcí (turistický průvodce, nahlašování závad, objednávání na úřad apod.) i možnost uhrazení parkovného. Aplikaci lze zdarma stáhnout z Google Play nebo z App Store.

 

 

2. Zasláním SMS na určené tel. číslo

parkovani sms decinPro platby prostřednictvím textových zpráv je nutné, aby uživatel měl aktivovanou službu Premium SMS. Formát SMS je následující: DCP mezera Vaše RZ mezera doba parkování (tj. např. DCP 1U19876 60 nebo DCP DCD9876 120 nebo DCP DCD9876 DEN). Doba parkování podporuje tyto formáty: 60, 120, 180, 240, DEN, TYDEN. Tuto SMS odešlete na tel. číslo 902 06. Po odeslání přijde na Váš mobilní telefon zpráva s potvrzením. Prodloužení parkovného lze provést opětovným zasláním SMS ve stejném znění na stejné číslo. Pokud chcete, aby Vás systém upozornil na konec doby placeného parkování, připište na konec odesílané SMS písmeno U (např. DCP 1U19876 60 U).

Účtenku si lze následně vytisknout na internetovém portálu smsparking.mmdecin.cz

 

3. Prostřednictívm mobilní aplikace Sejf

Aplikace SejfAplikace Sejf je elektornickou peněženkou, prostřednictvím které můžete uhradit parkovné v Děčíně i v řadě jiných měst ČR. Podrobnosti o aplikaci najdete na webu www.sejf.cz.