Agresivní bezdomovec napadal strážníky

Se značnou agresivitou se setkala hlídka strážníků, která prověřovala oznámení o nepořádku, který způsobil bezdomovec v ulici Křížová v Děčíně 1. Bezdomovec se podle zjištění strážníků usídlil v jednom z oblouků u Dlouhé jízdy. V době příjezdu strážníků ležel muž ve spacáku a v okolí byla poházena spousta odpadků.

Hlídka spícího muže vzbudila, na což dotyčný nereagoval právě přátelsky. S hlídkou komunikoval zásadně obtížně publikovatelnými výrazy: „Zmr.. přestaňte mě otravovat, čů…. zasr…, vys…. se na mě!“ Během hovoru muž vrávoral a bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu. Ani po opakované výzvě neprokázal totožnost a jeho slovní agresivita se dále stupňovala. Hlídka jej upozornila, že pokud bude ve svém jednání pokračovat, bude předveden na Policii ČR. Na to muž reagoval sprostými výrazy, předvedení se aktivně bránil a pokusil se na hlídku zaútočit.

„Strážníci muže za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovali a převedli na Policii ČR ke zjištění totožnosti. Jednalo se o šedesátiletého muže z Děčína. Podezření ze spáchání přestupků hlídka zadokumentovala a předala k dořešení příslušnému správnímu orgánu,“ doplnil ředitel městské policie Marcel Horák.