Agresivní bezdomovec skončil v poutech

Spoutáním a převozem na obvodní oddělení Policie ČR skončil zákrok děčínských strážníků u děčínského obchodního domu v Děčíně 3. Městskou policii požádali o pomoc zaměstnanci jednoho z obchodů. Uvedli, že se po parkovišti pohybují dva podnapilí muži, kteří pokřikují na zákazníky, popíjejí alkohol a jsou velmi vulgární.

Na místo byla vyslána hlídka strážníků, která kontaktovala dvojici známých bezdomovců ve věku šedesát jedna a šedesát tři let. Starší z mužů měl u sebe dva volně pobíhající psy a snažil se u kolemjdoucích žebrat alkohol nebo peníze. Pokud neuspěl, začal každého hrubě urážet. Stejně se začal chovat k hlídce strážníků, která jej vyzvala, aby svého jednání zanechal a parkoviště opustil. „Muž reagoval tak, jak je to u něj obvyklé. Začal hlídku zahrnovat nepublikovatelnými výrazy, začal po strážnících plivat a nakonec proti nim poslal své dva psy. Hlídce se podařilo zvířata odchytit a uvázat. Na to ale bezdomovec reagoval další agresí a na hlídku zaútočil,“ popsal událost ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Hlídka musela proti muži použít donucovací prostředky a poté mu nasadila pouta. Na místo strážníci přivolali i zaměstnance útulku, kteří psy odvezli do záchytného kotce. Muže musela ošetřit záchranná služba, protože utrpěl zranění hlavy. „Při ošetření ale musela být přítomna hlídka městské policie, protože muž se celou dobu choval velmi agresivně. Zadrženého poté hlídka předala Policii ČR,“ dodal ředitel.