Během odvozu na vyšetření muž vystřízlivěl, pobytu na záchytce se tak vyhnul

Po spatření hlídky muž na strážníky ihned slovně zaútočil za použití velmi vulgárních výrazů. Strážníci jej několikrát vyzvali, aby zanechal svého protiprávního jednání, přičemž dotyčný na zákonné výzvy nereagoval a svou agresivitu stupňoval, začal plivat na strážníky a na služební vozidlo se slovy: „Jsem nakaženej, chcípněte!“ Poté začal na hlídku fyzicky útočit. Strážníci použili donucovací prostředky, dotyčného strhli na zem a nasadili mu pouta. Jelikož dotyčnému nebylo možné v jeho protiprávním jednání zabránit jinak, strážníci se rozhodli, že ho převezou na záchytnou stanici v Teplicích, přičemž nejdříve na místo zavolali lékařskou službu, která musí osobu prohlédnout a konstatovat, že je schopná převozu.

Při výkonu hlídkové služby v Děčíně 1 byla hlídka strážníků upozorněna občany, že v horní části Masarykova náměstí se nachází opilý muž, který močí na bankomat, na chodník a pokřikuje na lidi. Hlídka se okamžitě přesunula na udané místo a zjistila, že oznámení se zakládá na pravdě. Na místě se nacházel sedmapadesátiletý muž, který byl silně opilý a navíc pomočený.

Nejdříve byl tedy opilý muž za asistence strážníků převezen do děčínské nemocnice a po prohlídce lékařem, který konstatoval, že dotyčný je převozu schopen, byl převezen do Teplic na záchytnou stanici. V rámci příjmu na záchytnou stanici byla u dotyčného provedena dechová zkouška na zjištění alkoholu v krvi, která ukázala na hodnotu zhruba dvě a půl promile. Lékař na příjmu ovšem zjistil, že muž má bolestivé zranění ramene a strážníky s dotyčným odeslal do teplické nemocnice na vyšetření. Po provedených rentgenech byla u dotyčného zjištěna zlomená klíční kost. Lékař konstatoval, že se jedná o zlomeninu starou asi dva dny, kterou muž utrpěl při pádu na zem. Lékař Teplické nemocnice tedy rozhodl, že muže od hlídky nepřevezme a na záchytnou stanici ho umístit také nenechá a dále rozhodl, že strážníci mají muže odvézt zpět do děčínské nemocnice, což strážníci učinili.

V děčínské nemocnici byl muž opět ošetřen. Jelikož po mnoha hodinách převážení, čekání na vyšetření a samotných vyšetřeních téměř vystřízlivěl a zklidnil své agresivní jednání, byl lékařem odeslán do domácího ošetřování. Strážníci o celé věci sepsali úřední záznamy a případem se nadále bude zabývat příslušný správní orgán a to s ohledem na mnohá porušení zákona.