Bezdomovec putoval do psychiatrické léčebny

Na agresivního hlučného bezdomovce si včera před polednem stěžovali obyvatelé domů u Pastýřské stěny v Děčíně 4. V oznámení uvedli, že muž se často pohybuje po okolí, křičí na kolemjdoucí a měl by podle oznamovatelů přebývat někde pod skalním převisem.

Na místo vyslala dozorčí služba hlídku strážníků. Hlídka během několika minut zjistila, že muž si u skalního převisu vybudoval stan. Už zpovzdálí bylo znát, že muž bude mít problémy s psychikou. „Muž neustále něco nesrozumitelného křičel a ihned se pustil slovně do hlídky, že jde o jeho území a hlídka tam nemá co dělat. Strážníci se jej snažili zklidnit a přimět jej, aby nepořádek uklidil, stan sbalil a v poklidu odešel,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Muž se ovšem k odchodu neměl a slovní agrese přerostla během chvíle ve fyzické napadení.

„Muž se na strážníky snažil zaútočit, proto proti němu hlídka použila donucovací prostředky a nasadila mu pouta,“ dodal ředitel.

Zadrženého hlídka převezla na obvodní oddělení Policie ČR, která si záležitost převzala. Podle zjištění strážníků byl muž krátce poté převezen sanitkou na psychiatrické oddělení