Na agresivního hlučného bezdomovce si včera před polednem stěžovali obyvatelé domů u Pastýřské stěny v Děčíně 4. V oznámení uvedli, že muž se často pohybuje po okolí, křičí na kolemjdoucí a měl by podle oznamovatelů přebývat někde pod skalním převisem.

Na místo vyslala dozorčí služba hlídku strážníků. Hlídka během několika minut zjistila, že muž si u skalního převisu vybudoval stan. Už zpovzdálí bylo znát, že muž bude mít problémy s psychikou. „Muž neustále něco nesrozumitelného křičel a ihned se pustil slovně do hlídky, že jde o jeho území a hlídka tam nemá co dělat. Strážníci se jej snažili zklidnit a přimět jej, aby nepořádek uklidil, stan sbalil a v poklidu odešel,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Muž se ovšem k odchodu neměl a slovní agrese přerostla během chvíle ve fyzické napadení.

„Muž se na strážníky snažil zaútočit, proto proti němu hlídka použila donucovací prostředky a nasadila mu pouta,“ dodal ředitel.

Zadrženého hlídka převezla na obvodní oddělení Policie ČR, která si záležitost převzala. Podle zjištění strážníků byl muž krátce poté převezen sanitkou na psychiatrické oddělení

Post Views: 890