Díky včasnému oznámení zadrželi strážníci dva podezřelé

Městská policie DěčínDíky včasnému oznámení občanů se včera podařilo děčínským strážníkům zadržet dva podezřelé z trestné činnosti. Zadržené si převzala Policie ČR, která v obou případech provádí šetření.

Prvního podezřelého zadrželi strážníci krátce před jednou hodinou odpoledne. Na linku 156 oznámil občan pohyb podezřelého muže v okolí základní školy v děčínské čtvrti Podmokly. Muž se podle oznamovatele odhaloval před dětmi a obtěžoval je. „Na místo ihned vyrazila nejbližší hlídka, která prohledala okolí školy a zadržela podezřelého, který odpovídal popisu. Jednalo se o jednašedesátiletého muže, který byl viditelně pod vlivem alkoholu,“ uvedl ředitel děčínské městské  policie Marcel Horák. Muži hrozí obvinění z trestného činu výtržnictví.

Na druhého podezřelého upozornil občan krátce před půlnocí. Uvedl, že pracuje v garáži na Starém Městě a vidí muže, který stříká sprejem na zeď. Před hlídkou městské policie, která se na místo během dvou minut dostavila, začal muž utíkat a snažil se před nimi schovat. Nepříliš úspěšně. Hlídka jej dostihla a vyzvala, aby setrval na místě a prokázal svou totožnost. Muž reagoval pokusem o útěk a snažil se strážníkům vysmeknout. „Hlídka musela použít donucovací prostředky, a protože muž neustále kladl odpor, použil jeden ze strážníků elektrický paralyzér, po jehož zásahu zadržený spolupracoval o něco ochotněji,“ popsal zákrok ředitel Horák. Dodal, že zadrženým je sedmadvacetiletý muž, který se může zodpovídat z trestného činu poškození cizí věci.