Jeden zloděj vyvázl s pokutou, druhý skončil ve vězení

Dva zloděje, kteří kradli v děčínských obchodech, zadrželi během víkendu strážníci městské policie. Zloděje se podařilo chytit díky včasnému oznámení obsluhy obchodů.

Na prvního podezřelého upozornila strážníky zaměstnankyně prodejny v Děčíně 4. Uvedla, že muž ve věku přes čtyřicet let v modrobílé bundě a s barevnou čepicí na hlavě ukradl v prodejně lego stavebnici a plyšáka v hodnotě několika stokorun. Z obchodu ihned po krádeži utekl. Hlídla propátrala okolí a v ulici Bezručova zadržela strážníkům dobře známého pětačtyřicetiletého muže. „Dotyčný měl podle našich poznatků již před časem nastoupit výkon trestu pro řadu jiných majetkových deliktů. Zadrženého si převzala hlídka Policie ČR,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Druhého zloděje se podařilo zadržet obsluze obchodu s potravinami. Muž v provozovně ukradl zboží za více než sedm set korun. Navíc se pokusil napadnout obsluhu prodejny a z místa chtěl utéct. Strážníci jej na místě zadrželi. Po ověření totožnosti a zjištění přestupkové historie hlídka jeho jednání vyřešila uložením pokuty a z provozovny muže vykázala.