Městská policie nabírá zájemce, zbývá osm volných míst

Aktuálně osm volných míst strážníků nabízí zájemcům děčínská městská policie. Vedení města již vloni schválilo navýšení počtu zaměstnanců o dalších deset míst strážníků. V posledních třech měsících nastoupili první zájemci, kteří nyní absolvují povinné úvodní dvouměsíční školení, na jehož závěr musí složit zkoušku odborné způsobilosti.

„Původně měla městská policie šedesát schválených míst včetně civilních zaměstnanců. Několik míst strážníků ale zůstávalo dlouhodobě neobsazených. Tato místa se nám ale již podařilo obsadit. Práce strážníka nebyla delší dobu příliš vyhledávaná a kandidáti, kteří se hlásili, neodpovídali našim nárokům. Teď se situace obrací a první uchazeči jsou ve škole, do služby nastoupí během dvou týdnů. Nové strážníky pak čeká zaškolení v terénu, během kterého musí získat osobní a místní znalost a osvojit si všechny nezbytné pracovní postupy,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Dodal, že od letošního roku došlo k menším změnám zákonných nároků na práci strážníka. Nově se snižuje minimální věk z jednadvaceti na osmnáct let. Ostatní požadavky – maturitní zkouška, zdravotní způsobilost a bezúhonnost, zůstávají beze změn.

Zájemci o práci strážníka mohou zaslat životopis na e-mail marcel.horak@mmdecin.cz případně si sjednat osobní schůzku na tel. 412 593 180. Vybraní uchazeči následně absolvují psychotesty a nutnou zdravotní prohlídku.

„Přijatí uchazeči ihned po nástupu do pracovního poměru nastoupí do dvouměsíčního akreditovaného vzdělávacího kurzu ve specializovaném školicím středisku. Kurz je zakončen zkouškou před komisí ministerstva vnitra. Samozřejmě uvítáme i strážníky, kteří mají platné osvědčení a dojíždějí z Děčína do jiných měst,“ dodal Horák.