Mladík úmyslně založil požár, zadržela ho hlídka strážníků

Žháře, který úmyslně zapálil odpadkový koš a o několik dnů později kontejner na tříděný odpad, se podařilo včera v odpoledních hodinách zadržet hlídce děčínské městské policie. Při vypátrání podezřelého pomohl kamerový systém.

První případ úmyslně založeného požáru zaznamenala městská policie ve středu 4. dubna v nočních hodinách. Hlídka strážníků si v ulici Vítězství v děčínské čtvrti Boletice všimla odpadkového koše v plamenech. Strážníci požár pomocí přenosného hasicího přístroje zlikvidovali. Na místě se ale ten den nepodařilo nikoho zastihnout.

V neděli 8. dubna krátce po poledni se situace opakovala. Poblíž zastávky městské hromadné dopravy někdo zapálil kontejner na tříděný odpad. Plameny kontejner téměř úplně zlikvidovaly. Jen díky blízkosti hasičské stanice a rychlé reakci hasičů se podařilo zabránit dalším škodám. „Po zhlédnutí kamerového záznamu jsme identifikovali podezřelého. Hlídka jednadvacetiletého mladíka zadržela v místě jeho bydliště. Hlídce se během rozhovoru přiznal i k zapálenému koši,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.
Záležitost si k dořešení převzala Policie ČR.