Muž kradl ozdoby, poté zaútočil na hlídku strážníků

MP Děčín - ilustrační fotoAgresivní dvacetiletý muž skončil včera po poledni po zásahu strážníků v cele předběžného zadržení. Na muže upozornili lidé, kteří se pohybovali kolem tržnice v Podmoklech. Na tísňovou linku městské policie oznámili, že nějaký mladý muž poškodil ozdobený vánoční strom, ze kterého ukradl ozdoby a navíc napadal kolemjdoucí.

Na místo oznámení ihned vyrazila hlídka strážníků. Muž mezitím z místa utekl a schoval se v jednom z okolních domů. „V jedné z chodeb jej strážníci objevili. Mladý muž na ně ihned velmi agresivně fyzicky zaútočil. Snažil se strážníky udeřit pěstmi a neustále kolem sebe kopal. Hlídce se podařilo muže dostat z domu na ulici a nasadit mu pouta. Ani to ale zjevně opilého agresora nezastavilo a dále se pokoušel hlídku napadat a nedařilo se jej zklidnit. Muž poté začal mlátit hlavou o zem a pokoušel se o sebepoškození,“ popsal událost ředitel děčínských strážníků Marcel Horák. Strážníci muže v souladu se zákonem chtěli předvést na obvodní oddělení policie, zadržený se ale vzpíral, kopal do služebního vozidla a odmítal nastoupit. Jeho chování se změnilo až po použití elektrického paralyzéru. Zákrok strážníků se paradoxně nesetkal u jedné kolemjdoucí ženy s pochopením. „Volala a důrazně si stěžovala, že toto si strážníci k nikomu nemohou dovolit. Jen je škoda, že dotyčná paní neviděla událost jen pár minut předtím. Bohužel, pokud selže komunikace a agresor na nic jiného nereaguje, jsou donucovací prostředky nutné,“ vysvětlil Horák.

Muž ve svém jednání pokračoval i na policejním oddělení v cele, kde se opět pokoušel si ublížit. Na místě mu v sebepoškozování zabránili strážníci i policisté. Zadrženého nakonec odvezla do nemocnice na ošetření záchranná služba, přičemž při transportu vzhledem k agresivitě muže asistoval jeden ze strážníků. „Podle testu na alkohol měl muž v sobě více než tři promile. Je s podivem, že vůbec stál na nohou,“ dodal ředitel.

Podle sdělení policie šlo o teprve dvacetiletého muže z Jílového. Jeho jednání nyní prošetřuje Policie ČR pro podezření z několika trestných činů.