Opilý muž napadal zdravotníky

Konzumaci alkoholu nezvládl devětadvacetiletý muž z Děčína. Hlídka městské policie si jej všimla při kontrole v děčínské čtvrti Boletice. Muž vyšel z restauračního zařízení, zavrávoral a upadl na zem, přičemž si způsobil zranění na hlavě.

Strážníci mu ihned poskytli první pomoc a na místo přivolali záchrannou službu. Na přítomnost záchranářů muž reagoval velmi podrážděně a začal je slovně napadat. Posádka sanitky proto požádala strážníky, aby jim asistovali při převozu na ošetření. Ani v nemocnici se ale muž nezklidnil a začal zdravotnický personál napadat. „Nereagoval ani na opakovanou zákonnou výzvu, hlídka mu proto musela nasadit pouta, aby nezranil nikoho ze záchranářů ani sám sebe,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Strážníci po ošetření dohlédli, aby muž v klidu opustil areál nemocnice. Dotyčný při odchodu ještě demonstrativně odhodil lékařskou zprávu z ošetření na zem. Hlídka veškeré jednání muže zadokumentovala. Přestupek bude řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.