Rvačku ukončil zásah strážníků

Náročný víkend mají za sebou děčínští strážníci. V sobotu v noci zasahovali u rvačky, která skončila vážným zraněním, den poté zadržela hlídka muže, který sedl za volant, aniž by měl řidičské oprávnění.

Ke rvačce došlo v noci z pátku na sobotu v děčínské čtvrti Staré Město. Na linku 156 oznámil jeden z obyvatel panelového domu, že slyší hlasitý křik a volání o pomoc. Na místo byly okamžitě vyslány dvě hlídky městské policie. Ve vchodu domu se nacházel do půl těla svlečený mladík, který měl na zádech krvácející zranění. Zraněného si okamžitě převzala záchranná služba, kterou zavolal jeden z nájemníků. Strážníci se poté vydali do patra, kde mělo dojít ke rvačce. Na schodišti strážnici narazili na dvojici mužů, kteří se ihned začali chovat velmi agresivně. „Následně dvojice na hlídku strážníků zaútočila. Hlídka musela použít donucovací prostředky a oba agresory zpacifikovala,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Během celého incidentu si strážníci vyslechli řadu výhrůžek typu „toho budete litovat“, „svlékneme Vás z uniforem“ apod. Záležitost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Druhou záležitost řešila hlídka městské policie v noci ze soboty na neděli. V Děčíně 32 si hlídka strážníků všimla podezřelého vozidla zn. Volkswagen Golf, jehož řidič zaparkoval přímo v křižovatce v ulici Vítězství. Z vozidla vystoupil muž, který se, jakmile spatřil strážníky, začal z místa nápadně rychle vzdalovat. Hlídka jej zastavila a požádala o prokázání totožnosti a předložení řidičského průkazu. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže z Děčína. „Nejdříve uváděl, že si řidičský průkaz zapomněl vyzvednout na magistrátu, nakonec vyšlo najevo, že jej nevlastní a nikdy nevlastnil,“ řekl Horák. Událost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.