Stížností na rušení nočního klidu přibývá

Začátek jarního období s sebou opět nese zvýšený počet oznámení na rušení nočního klidu. Jen během uplynulého víkendu řešili děčínští strážníci téměř desítku oznámení. Jedná se často o hlučící jedince, kteří se vrací z barů a restaurací nebo o stížnosti na hlasitou hudbu v obytných domech.

„Je to sezónní záležitost, která se objevuje vždy s jarním oteplením. Lidé tráví více času venku ve večerních hodinách a neuvědomují si, že i obyčejný hovor je v noci více slyšet. Snažíme se vždy, pokud je to možné, řešit vše nejdříve důrazným upozorněním a k pokutám přistupujeme až v případě opakování nebo v závažnějších případech,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Dodal, že většinou stačí první upozornění a další stížnosti se už neobjevují. Výjimkou byl v uplynulém víkendu nájemník bytu v Boleticích, který pouštěl hudbu v jedenáct hodin večer, což jeho sousedy samozřejmě rušilo. Po upozornění hlídky přislíbil, že hudbu vypne a bude klid. „Jen o půlhodinu později se ale na linku 156 obrátili další lidé. Tentokrát hlídka záležitost vyřešila pokutou,“ řekl ředitel.

Až před správním orgánem se bude řešit závažnější přestupek z Děčína III, kde skupinka mužů po půlnoci z neděle na pondělí rušila celý dům hlasitým křikem. Muže zklidnil až zákrok hlídek městské policie. Mužům hrozí za rušení nočního klidu pokuta až do výše deseti tisíc korun.