Strážníci překazili dvě krádeže

Na události bohatý víkend mají za sebou strážníci v Děčíně. Podařilo se jim úspěšně zadržet dva zloděje a předat je Policii ČR.
První případ nahlásil městské policii občan v pátek krátce po poledni. Uvedl, že na Mírovém náměstí v Děčíně 4 se nějací dva muži přetahují o jízdní kolo. Hlídka MP na místě zjistila, že majitel kola se snažil vzít si zpět kolo, které zloděj odcizil v restauraci v Děčíně 3. Hlídce uvedl, že zloděj utekl a schoval se někde v blízkosti Jílovského potoka. Dozorčí služba na místo vyslala další hlídku MP, která unikajícímu zloději zabránila v útěku. „Strážníci následně v korytě Jílovského potoka zadrželi podezřelého z krádeže a nasadili mu pouta. Zadrženého si převzala přivolaná hlídka Policie ČR,“ uvedl ředitel městské policie Děčín Marcel Horák.
Dalšího zloděje zadržela hlídka strážníků o den později. Při kontrole v Děčíně 4 si strážníci všimli podezřelé dvojice mužů, kteří vyběhli z budovy hlavního nádraží v Děčíně a po několika vteřinách opět zaběhli dovnitř. Hlídka MP dvojici dostihla na jednom z nástupišť. Následně vyšlo najevo, že okradený muž se snažil dostihnout zloděje, který mu ukradl peněženku s hotovostí a platebními kartami. „Hlídka podezřelého zadržela a předala hlídce Policie ČR k dalším úkonům. Během rozhovoru s poškozeným navíc vyplynulo, že muž nejdřív mladíka pozval na pivo a ten se jej poté pokusil okrást,“ dodal ředitel.