Události MP – 31. týden

Dne 6.8.2017 v 01:15 hod. oznámil občan z DC2, že slyší, jak soused bije svou manželku. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP. Ta kontaktovala oznamovatele, který uvedl, že žena se mezitím schovala do sklepa. Strážníci na místě zabránili dalšímu konfliktu a na místo přivolali záchrannou službu, která zraněnou pětatřicetiletou ženu odvezla do nemocnice na ošetření. Zadrženého agresora předali strážníci hlídce Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 6.8.2017 v 00:30 hod. oznámila obsluha baru v DC1, že jeden z hostů žádá příjezd městské policie a chce oznámit krádež. Hlídka MP na místě zjistila, že čtyřiapadesátiletého muže, který usnul pod vlivem alkoholu na chodníku, měl okrást jiný muž o hodinky, mobil a peněženku. Operační služba předala popis podezřelého hlídkám v terénu. O půl hodiny později hlídka MP podezřelého zadržela na autobusové zastávce v DC1. Strážníci muže převezli na obvodní oddělení Policie ČR, kde se zadržený třiadvacetiletý muž ke krádeži přiznal. Řešení záležitosti převzala Policie ČR.

Dne 5.8.2017 v 20:10 hod. oznámil občan, že slyší v zahrádkářské kolonii výstřely z pistole. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která kontaktovala oznamovatele. Ten uvedl, že si všiml zloděje, který vlezl na sousední zahradě do chatky. Hlídka podezřelého na místě zadržela, a protože dotyčný kladl aktivní odpor, nasadila mu pouta. Následně hlídku kontaktoval další ze sousedů, který uvedl, že když si všiml zloděje v chatce, vystřelil z plynové pistole do vzduchu, aby zloděj nikam neutekl. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 4.8.2017 v 19:10 hod. oznámila žena z DC4, že neznámý muž poškozuje vstupní dveře do jejího domu, předtím jí navíc vypustil pneumatiky u osobního vozidla. Hlídka MP na místě zjistila agresivního muže, který kopal do vstupních dveří oznamovatelky. Jelikož neuposlechl zákonné výzvy, aby zanechal svého jednání, hlídka použila donucovací prostředky a nasadila muži pouta. Následně byla na místo přivolaná PČR, která řešení události převzala.

Dne 3.8.2017 v 14:05 hod. oznámil zaměstnanec kontaktního centra pro drogově závislé v DC4, že od nich právě odešel problémový klient, který venku převrátil popelnice a poškodil poštovní schránku. Hlídka MP na místě zadržela třicetiletého muže. Dotyčný pod dohledem hlídky MP nepořádek uklidil. Majetkový přestupek spočívající v poškození schránky bude následně řešit příslušný správní orgán.