Události MP – 32. týden

Dne 13.8.2017 v 22:35 hod. oznámil muž z DC8, že se v areálu soukromé firmy pohybuje nějaká podnapilá osoba. Hlídka MP na místě přistihla silně podnapilého známého čtyřiačtyřicetiletého bezdomovce. S mužem byla velmi obtížná komunikace, navíc dotyčný sotva stál na nohou. Hlídka proto na místo přivolala záchrannou službu, která muže odvezla do nemocnice na ošetření.

13.8.2017 v 03:05 hod. během kontroly v ul. Zbrojnická v DC4 přistoupil ke služebnímu vozidlu MP muž, který začal hlídku MP bezdůvodně hlasitě verbálně urážet nepublikovatelnými výrazy. Ani na opakovanou výzvu hlídky ke zklidnění nereagoval a nakonec kopnul do služebního vozidla. Vzhledem k tomu, že ani přes opakovanou výzvu se muž nezklidnil a svého jednání nezanechal, hlídka proti němu použila donucovací prostředky a nasadila mu pouta. Strážníci dotyčného předvedli na PČR k ověření totožnosti. Hlídka záležitost zadokumentovala a předala k dořešení příslušnému správnímu orgánu Magistrátu města Děčín.

Dne 11.8.2017 v 16:22 hod. oznámila obsluha prodejny v DC4 přítomnost bezdomovce, který obtěžuje zákazníky a navíc nesnesitelně zapáchá. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o známého sedmdesátiletého bezdomovce. Hlídka jej z prostor prodejny vykázala.

Dne 11.8.2017 v 08:44 hod. oznámila žena z DC4 bezdomovce, který spí na chodbě nájemního domu. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o strážníkům známého dvacetiletého bezdomovce. Hlídka muže z místa vykázala a dohlédla na to, aby si po sobě nepořádek uklidil.