Události MP březen 2014

Městská policie DěčínDne 31.3.2014 v 04.05 hod. oznámil řidič MHD, že projížděl kolem školy v Libverdě a viděl, jak se po silnici volně pohybuje kůň. Na místo byla vyslána hlídka MP, které se podařilo u viaduktu koně odchytit a odvést do školního statku, kde ho předala jednomu ze zaměstnanců. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 30.3.2014 ve 21.35 hod. požádali zaměstnanci nemocnice o spolupráci při ošetření jedné pacientky, která je velmi agresivní. Na místo byla vyslána hlídka, která zjistila, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletou ženu, která trpí psychickými potížemi. Strážníci asistovali během ošetření, lékař nakonec rozhodl o převozu pacienty do nemocnice v Ústí nad Labem. Asistenci při převozu zajistila hlídka Policie ČR.

Dne 29.3.2014 ve 23.55 hod. oznámil občan z DC4, že v ul. Ruská u nového kruhového objezdu řádí dva mladíci – strkají do kontejnerů a vyřvávají.  Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že je převrhnutý kontejner s papírem a druhý kontejner je strčený do vozovky. Hlídka na místě přistihla dva třiadvacetileté mladíky, kteří se k tomu přiznali. Hlídka oba nechala vše uklidit a přestupek vyřešila na místě uložením blokových pokut.

Dne 28.3.2014 ve 21.20 hod. zastavila hlídka MP v DC32 v ulici Verneřická vozidlo značky Opel Astra. Hlídka zjistila, že vozidlo má propadlou STK. Jelikož řidič neměl u sebe žádný doklad totožnosti, byla na místo přivolána hlídka PČR, která jeho totožnost ověřila. Jednalo se o devětačtyřicetiletého muže z Děčína. Řešení převzala hlídka PČR.

Dne 25.3.2014 v 00:02 hod. oznámil řidič MHD, že v ul. Želenická v DC6 mu tři opilí mladíci rozbili čelní sklo autobusu MHD a z místa utekli směrem na Želenice. Na místo byla ihned vyslaná hlídka MP, která podezřelé osoby zadržela. Jednalo se o trojici mužů ve věku dvacet pět až dvacet sedm let. Jeden z nich se při zákroku pokusil napadnout policistu, proto mu byla nasazena služební pouta. Události si k dořešení převzala přivolaná hlídka Policie ČR.

Dne 24.3.2014 v 14:55 hodin oznámil občan, že v DC1 v ulici Řetězová se pohybuje nějaký podivný člověk v hnědé bundě a černém kloboučku. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o osmapadesátiletého pomateného bezdomovce, který je strážníkům dobře znám. Muž nic nepoškodil, jen vykřikoval jakési zmateniny. Na pokyn hlídky se utišil a z místa odešel. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.

Dne 23.3.2014 v 16.15 hodin oznámil pracovník ostrahy obchodního domu v DC3, že před prodejnou je skupina bezdomovců a popíjejí tam alkohol. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místě zastihla trojici strážníkům dobře známých bezdomovců. Hlídka je z místa vykázala. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.

Dne 22.3.2014 v 12.10 hodin oznámila žena z DC1, že její přítel přišel domů v podnapilém stavu, její děti se ho bojí a on nechce byt opustit. Oznamovatelka má obavu z fyzického napadení. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo na žádost oznamovatelky jejího přítele z bytu vykázala. K žádnému napadení nedošlo. Strážníci ženu poučili, jak má v případě náznaku dalších problémů postupovat.

Dne 22.3.2014 v 04.15 hod. oznámila obsluha baru v DC1, že má problém s jedním hostem, který nechce zaplatit útratu a chce z provozovny odejít. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že problémovým hostem je devětadvacetiletý muž z Děčína. Se strážníky muž odmítal spolupracovat, na výzvu k prokázání totožnosti reagoval hrubými výrazy na adresu hlídky MP. Strážníci proti muži museli použít donucovací prostředky, nasadili mu služební pouta a převezli jej na obvodní oddělení Policie ČR ke zjištění totožnosti. Muž je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku. Jeho jednání bude posuzovat příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 20.3.2014 v čase 17:50 hodin oznámil občan z DC4, že u objektu školy leží opilá žena. Hlídka MP na místě zjistila jednu opilou osobu. Jednalo se o třiašedesátiletou ženu z Děčína. Dotyčná byla silně pod vlivem alkoholu, viditelné zranění neměla a ošetření lékařem odmítla. Hlídka MP dohlédla na bezpečný odchod ženy do místa bydliště. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.

Dne 16.3.2014 v 22:52 hod. oznámil občan, že na jeho zahradě na Staroměstském nábřeží v DC3 se válí nějaký chlap. Hlídka MP na místě kontaktovala šestadvacetiletého muže z Vilémova. Muž byl pod vlivem alkoholu, hlídka MP jej rozchodila a z místa ho následně vykázala.

Dne 16.3.2014 v 00:20 hod.  zastavila hlídka MP v DC9 vozidlo Škoda Felicia, ve kterém seděl sedmadvacetiletý řidič. Ten hlídce přiznal, že má vysloven zákaz řízení a o pár hodin dříve ho za jízdu řešila PČR. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 15.3.2014 v 13.15 hodin oznámila obsluha čerpací stanice v DC5, že na silnici leží nějaký bezdomovec. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o čtyřiapadesátiletého silně podnapilého muže. Hlídka mu pomohla na nohy, zjistila, zda nepotřebuje lékařské ošetření a z místa jej vykázala.

Dne 15.3.2014 oznámil občan, že v DC2 se po sídlišti pohybuje skupina osob a krade papír z kontejnerů. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o skupinku lidí ve věku dvacet čtyři až čtyřicet let, všichni z Ústí nad Labem. Hlídka jim nařídila papír vrátit do kontejneru a záležitost vyřešila uložením blokových pokut.

Dne 14.3.2014 ve 23.15 hod. oznámil muž z DC9, že v tamním baru se nějací mládenci napadají. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že mezi skupinkou tří mladíků ve věku dvacet a dvacet jedna let došlo ke slovnímu sporu, který skončil několika fackami. K žádnému zranění nedošlo, nikdo nechtěl podávat trestní oznámení. Hlídka MP záležitost vyřešila důraznou domluvou a mladíky a baru vykázala.

Dne 12.3.2014 v 14:50 hod. zastavila hlídka MP v ul. 2. Polské armády v DC1 vozidlo Dacia Logan, jehož jízda byla značně nejistá. Vozidlo řídil padesátiletý muž z Děčína. Jeho agresivní a nejisté jízdy si všiml strážník mimo službu, jel za vozidlem a navigoval telefonicky hlídku MP, která ho posléze zastavila. Řidič byl evidentně pod vlivem alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 11.3.2014 ve 23.02 hod. oznámil občan z DC3, že se v domě pohybují neznámé osoby, které v domě nemají bydliště. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která zjistila, že v chodbě domu seděli dva bezdomovci, kteří se chtěli ohřát. Jednalo se o pětadvacetiletého muže a stejně starou ženu. Hlídka oba z domu vykázala.

Dne 11.3.2014 ve 22.36 hod. oznámil občan, že v DC6 sedí na chodníku muž, který je opřený o plot. Jestli je muž zraněný nebo opilý, oznamovatel nevěděl. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že muž je podnapilý. Hlídka jej zvedla a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o šestadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný neměl viditelné zranění a lékařské ošetření odmítl. Za přítomnosti hlídky odešel směrem k domovu.

Dne 11.3.2014 v 14:06 hodin oznámila žena, že v DC4 v ulici Čsl. mládeže, údajně prodávají před nádražím dvě podezřelé ženy nějaké voňavky. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o strážníkům dobře známé ženy ze Slovenska, se kterými v minulosti řešili řadu stížností na obtěžující prodej různého zboží. Hlídka je z místa vykázala a každé udělila blokovou pokutu.

Dne 8.3.2014 v 17.23 hod. oznámil občan, že do areálu objektu bývalé mateřské školky v DC2 vlezly přes plot nějaká podivná individua. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v garáži vedle školky zadržela dva muže ve věku dvacet osm a dvacet sedm let, kteří se do garáže vloupali. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 8.3.2014 v 15.36 hod. oznámila obsluha prodejny v DC2, že v provozovně zadrželi zloděje. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že dvacetiletý muž z Děčína odcizil zboží v celkové hodnotě 312,- Kč. Řešení záležitosti převzala přivolaná hlídka Policie ČR.

Dne 8.3.2014 v 00:10 hod. oznámila žena z DC32, že na chodbě domu se pohybuje nějaký opilý muž. Hlídka MP na místě kontaktovala čtyřiatřicetiletého muže, který byl opilý a netrefil se cestou domů do správného vchodu. Hlídka MP dotyčného nasměrovala do místa bydliště. Přestupek spočívající v rušení nočního klid vyřešila hlídka uložením blokové pokuty.

Dne 7.3.2014 v 23:35 hod. oznámil občan, že v ul. Oblouková v DC3 se perou dva kluci. Hlídka MP na místě kontaktovala dva muže ve věku dvacet a dvacet tři let. Nikdo z nich nic hlásit nechtěl, nikdo neměl žádná zranění. Jelikož mladíci svým jednáním rušili noční klid, hlídka je z místa vykázala a přestupky s nimi vyřešila uložením blokových pokut.

Dne 4.3.2014 ve 20.08 hod. oznámil zaměstnanec nemocnice v DC2, že má problémy s mužem a ženou, kteří v areálu nemocnice vybírají kontejnery. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o dva strážníkům známé bezdomovce, sedmadvacetiletého muže a dvacetiletou ženu. Hlídka dotyčné z areálu nemocnice vykázala.

Dne 4.3.2014 v 18:13 hod. oznámili zaměstnanci benzínové pumpy v DC6, že mají v provozovně německého občana, který chce přivolat policii a oni mu nerozumí. Hlídka MP na místě kontaktovala čtyřiašedesátiletého cizince, který byl opilý a dožadoval se převozu do Německa. Hlídka MP mu přivolala taxislužbu, která muže odvezla na nádraží ČD.

Dne 4.3.2014 v 13:50 hod. oznámila žena, že v ul. 17. listopadu v DC1 pod pěší lávkou leží nějaký muž. Hlídka MP na místě probrala opilého osmapadesátiletého muže. Strážníci pro prověření, zda nepotřebuje ošetření, muži pomohli na nohy a z místa jej vykázali.

Dne 3.3.2014 v 0725 hod. oznámil občan z DC2, že u sousedů dělají v domě nějaký bordel, vyhazují věci z bytu na chodbu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jednatřicetiletá žena se rozešla se svým o jedenáct let starším přítelem. Ten se neměl k opuštění bytu, proto mu žena osobní věci vyhodila před dveře. Za přítomnosti hlídky MP si muž vše sbalil a dům za přítomnosti hlídky MP opustil.

Dne 1.3.2014 v 7.19 hod. oznámil občan, že u ZOO v DC4 se nachází muž, který venčí svého psa, který údajně napadá procházející občany a honí zvěř. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila totožnost přítomného majitele psa. Jednalo se o sedmapadesátiletého muže z Děčína. Jeho pes naštěstí nezranil nikoho z občanů ani zvěř. Hlídka jej poté důrazně vyzvala, aby svého psa zabezpečil, což majitel přislíbil. Hlídka záležitost vyřešila důraznou domluvou.