Události MP březen 2015

Městská policie DěčínDne 28.3.2015 v 23.55 hod. oznámil občan, že naproti městskému divadlu v DC4 leží nějaké dvě osoby. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o sedmašedesátiletého a muže a o pět let mladší ženu. Oba byli v silně podnapilém stavu, muž měl navíc na hlavě zranění způsobené zřejmě pádem na zem. Na místo byla přivolána záchranná služba, která muže odvezla do nemocnice na ošetření.

Dne 23.3.2015 v 13:50 hod. oznámil řidič MHD problematického pasažéra, který nastoupil v DC1 na zastávce v ul. Tyršova. Hlídka MP na místě zjistila, že osoba je pod vlivem alkoholu a budí veřejné pohoršení. Jednalo se o třiačtyřicetiletého muže z Děčína. Hlídka muži uložila blokovou pokutu a osobu z autobusu vykázala.

Dne 23.3.2015 v 18:40 hod. oznámila ostraha obchodu v DC4 napadení zákaznice jejím partnerem. Hlídka MP na místě zjistila, že šestadvacetiletou ženu napadl její o dva roky starší manžel. Žena odmítla lékařské ošetření, ale požádala o přivolání hlídka PČR z důvodu trestního podání. Hlídka PČR po příjezdu na místo věc převzala k dořešení.

Dne 23.3.2015 v 20:35 hod. kontaktovali hlídku MP pracovníci ostrahy obchodního domu v DC3 a uvedli, že z prodejny utekl muž, který odcizil zboží v hodnotě 999,- Kč. Hlídka po zjištění popisu muže provedla kontrolu okolí a podezřelého zadržela nedaleko obchodního domu u zimního stadionu. Jednalo se o třiadvacetiletého muže z Děčína. Odcizené zboží hlídka vrátila na prodejnu. Po konzultaci s PČR strážníci přestupek vyřešili na místě uložením blokové pokuty.

Dne 22.3.2015 v 13:40 hod. oznámil zaměstnanec ostrahy obchodního domu v DC3, že v provozovně se pohybuje bezdomovec, který otravuje zákazníky, příšerně zapáchá a nechce obchod opustit. Hlídka MP na místě zjistila, že se jednalo o strážníkům dobře známého osmašedesátiletého bezdomovce. Hlídka dotyčného z místa vykázala. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.

Dne 22.3.2015 v 23:50 hod. oznámila servírka baru v DC1, že má problémy s podnapilým hostem. Hlídka MP zjistila, že do baru přišel podnapilý sedmatřicetiletý muž, kterému servírka odmítla vzhledem k jeho opilosti prodat alkohol. Hlídka muže z baru vykázala a dohlédla na jeho bezpečný odchod do místa bydliště.

Dne 21.3.2015 v 10:40 hod. oznámil zaměstnanec ostrahy obchodu v DC9, že nějací lidé neustále lezou do nádob na odpad u obchodu a dělají kolem nepořádek. Na místo byla vyslána hlídka MP, která při této činnosti přistihla osmadvacetiletou ženu z Děčína. Přestupek hlídka vyřešila uložením blokové pokuty. Žena pak pod dohledem strážníků nepořádek uklidila.

Dne 20.3.2015 v 10.28 hod. oznámil občan, že před prodejnou v DC1 se pohybuje opilec, který slovně napadá procházející občany. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o dvaapadesátiletého muže z Děčína. Strážníci jej po důrazné domluvě z místa vykázali.

Dne 18.3.2015 v 19.50 hod. si hlídka MP všimla v ul. Divišova v DC4 dvou mladíků, kteří se vzájemně napadali. Hlídka konflikt rychle ukončila a zjistila totožnost dotyčných. Jednalo se o pětadvacetiletého a třiadvacetiletého muže z Děčína. Nikdo neutrpěl žádné zranění a přivolání hlídky PČR oba podmítli. Hlídla věc vyřešila uložením blokových pokut a oba muže z místa vykázala.

Dne 15.3.2015 v 23:14 hod. oznámil občan, že viděl v DC1 v ul. Tyršova  dva muže, kteří kradli železný materiál na terase restaurace. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP a byla vyrozuměna PČR, která na místo taktéž vyslala svou hlídku. Hlídka MP cca 300 metrů za zmiňovanou restaurací oba podezřelé zadržela. Jednalo se o pětašedesátiletého a devětačtyřicetiletého muže z Děčína. Dotyční měli u sebe dva plechové závěsy, které u restaurace odtrhli. Následně se na místo dostavila hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 14.3.2015 v 23:00 hod. oznámila žena, že před restaurací na fotbalovém hřišti v DC4 muž fyzicky napadá ženu. Hlídka dotyčného, který před jejím příjezdem u zmiňované restaurace rozbil skleněnou výplň vchodových dveří, zadržela. Jelikož muž kladl aktivní odpor, použila hlídka donucovací prostředky a nasadila mu pouta. Poté zjistila jeho totožnost, jednalo se o devětadvacetiletého muže z Děčínska. Žena, kterou měl fyzicky napadat, se již na místě nenacházela. Dle sdělení hostů restaurace před příjezdem hlídky MP odešla neznámo kam. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 14.3.2015 v 07:35 hod. oznámil občan, že na ulici Prokopa Holého v DC4 se pohybuje muž, který se chová podivně, budí veřejné pohoršení a zřejmě je pod vlivem drog. Na místo byla vyslána hlídka MP, která muže zadržela v ul. Divišova. Muž se pohyboval po ulici se staženými kalhotami a močil za chůze. Hlídka muže zákonnou výzvou vyzvala, aby zanechal svého protiprávního jednání a okamžitě se oblékl. Muž zareagoval nepublikovatelnými výrazy, přičemž strážníky tituloval slovy, která ve vulgární mluvě označují pohlavní orgány. Na druhou zákonnou výzvu muž reagoval obdobně a přidal výhrůžku, že pokud se proti němu strážníci pokusí zakročit, na místě je seřeže. Neseřezal. Po výhrůžce se muž za stálého křiku rozběhl proti hlídce MP. Strážníci proti němu použili donucovací prostředky a protože byl muž stále agresivní, nasadili mu pouta. Následně hlídka zadrženého naložila do služebního vozidla a převezla jej na obvodní oddělení PČR, která událost převzala k dořešení.

Dne 13.3.2015 v 06:40 hod. oznámil občan, že u obchodního domu v DC5 leží nějaký muž. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o podnapilého osmadvacetiletého bezdomovce. Muž neměl žádné zranění a lékařské ošetření či jinou pomoc od hlídky MP odmítl. Hlídka mu pomohla na nohy a dohlédla na jeho bezpečný odchod. Záležitost strážníci vyřešili důraznou domluvou.

Dne 11.3.2015 v 23:55 hod. oznámili zaměstnanci nemocnice v DC2, že na oddělení gynekologie se usadil bezdomovec a silně zapáchá. Hlídka MP na místě kontaktovala strážníkům dobře známého osmašedesátiletého bezdomovce a z místa jej vykázala. Věc strážníci vyřešili domluvou.

Dne 10.3.2015 v 16:15 hod. oznámila žena, že po ulici 28. Října v DC1 chodí muž v maskáčích, zřejmě je v podnapilém stavu a slovně napadá lidi. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o šestačtyřicetiletého muže z Liberce. Na místo byla přivolána PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 8.3.2015 v 03:55 hod. oznámil občan, že v baru v DC1 spí za dveřmi bezdomovec. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o jí dobře známého osmašedesátiletého bezdomovce. Hlídka jej z objektu vykázala a záležitost vyřešila domluvou.

Dne 7.3.2015 v 20:15 hod., DC1 kontrolovala hlídka MP okolí Smetanova nábřeží a zámeckého parku. V ulici Zámecká v DC1 strážníci spatřili dva mladíky, kteří popíjeli alkohol, což je v rozporu s vyhláškou města. Jednalo se o třiatřicetiletého a pětadvacetiletého muže z Děčína. Při řešení přestupku začal starší z mužů hlídku bezdůvodně verbálně a poté fyzicky napadat. Hlídka proti němu požila donucovací prostředky a předvedla jej na obvodní oddělení Policie ČR. Řešení záležitost převzala PČR.

Dne 7.3.2015 v 02:45 hod. si všimla hlídka MP v DC3 v ul. Litoměřická, jak jeden muž napadl fyzicky jiného. Hlídka mu okamžitě v dalším napadání zabránila a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o jednačtyřicetiletého muže. Napadený osmadvacetiletý muž utrpěl krvácející zranění v obličeji. Na místo byla přivolána hlídka PČR a taktéž záchranná služba, která odvezla zraněného na ošetření do nemocnice. Šetření události převzala PČR.

Dne 6.3.2015 v 20:39 hod. oznámila žena z DC9, že nájemníci v jednom z bytů tropí značný hluk. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se velmi hlasitě pohádala sourozenecká dvojice ve věku dvacet a dvacet šest let. S ohledem na intenzitu hluku hlídka věc kvalifikovala jako přestupek proti občanskému soužití a věc vyřešila uložením blokové pokuty.