Události MP červen 2014

Městská policie DěčínDne 28.6.2014 v 19:35 hod. oznámila ochranka obchodního domu v DC1, že mají problém s nějakým narkomanem, kterého vyhodili z provozovny a muž nyní stojí před hlavním vchodem a svým chováním a zjevem budí veřejné pohoršení. Hlídka MP na místě kontaktovala strážníkům dobře známého sedmatřicetiletého muže z Děčína. Hlídka jeho chování vyřešila jako přestupek spočívající ve vzbuzení veřejného pohoršení, muži udělila pokutu a z místa jej vykázala.

Dne 28.6.2014 v 03:55 hod. si hlídka MP všimla v ul. Karla Čapka v DC1 podezřelého vozidla VW Polo. Hlídka MP vozidlo, jehož jízda byla značně nejistá, krátce sledovala a zastavila jej v ul. Pohraniční. Za volantem seděl čtyřiadvacetiletý muž z České Lípy. Dechová zkouška u něj ukázala 0,31 promile. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala.

Dne 28.6.2014 v 03:05 hod. oznámil občan, že v okolí ul. Dvořákova v DC2 dochází k rušení nočního klidu skupinkou osob. Hlídka MP na místě kontaktovala muže, který nahlas křičel. Ten odmítl prokázat totožnost, byl proto hlídkou MP předveden na PČR za použitá donucovacích prostředků. Na PČR bylo zjištěno, že se jedná o čtyřiadvacetiletého muže z Děčína. Hlídka MP mu za jeho jednání uložila blokovou pokutu.

Dne 27.6.2014 v 20:10 hod. oznámila žena z DC32, že před jejich domem je shromážděno několik lidí, kteří jim vyhrožují. Konflikt začal podle oznamovatelky poté, co majitel domu chytil na zahradě jedno z dětí z protějšího domu. Na místo byly vyslány hlídky MP a asistenti prevence kriminality. Strážníci na místě zjistili, že majitel přistihl na zahradě osmiletého chlapce, jehož matka si následně stěžovala, že mu muž fyzicky ublížil. Strážníkům a asistentům se na místě podařilo situaci zklidnit. Hlídky MP přítomné poučily, jak spor civilizovaným způsobem řešit přes PČR, pokud budou chtít podat trestní oznámení. Hlídky na místě situaci monitorovaly, dokud se přítomní nerozešli domů.

Dne 22. června 2014 ve 2:53 hodin oznámil občan z DC3 rušení nočního klidu nájemníky jednoho z domů. Na místo byla vyslána hlídka MP Děčín. Při příjezdu na místo spatřili strážníci několik lidí, kteří vybíhali z budovy a začali se napadat. Strážníci použili donucovací prostředky a konflikt okamžitě ukončili. Podle zjištění strážníků čtyřiadvacetiletý muž zaútočil na jednadvacetiletého muže. Útočník poté neustále hlídku slovně napadal výrazy ve slušné společnosti nepříliš obvyklými. S ohledem na to, že muž ani přes opakovanou výzvu s hlasitým projevem nepřestal, hlídka mu nasadila služební pouta a předvedla jej na Policii ČR, kde se podrobil dechové zkoušce, která ukázala přes 2 promile alkoholu. Hlídka následně jeho jednání vyřešila uložením blokové pokuty. Jednání ostatních, kteří konfliktu přihlíželi a rušili noční klid, bude posuzovat příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 22.06.2014 v 15:55 hodin oznámil zaměstnanec ostrahy obchodního domu v DC4, že v prodejně zadržel zloděje. Hlídka na místě zjistila totožnost zadrženého. Jednalo se o sedmačtyřicetiletého muže z Ústí nad Labem. V prodejně podle ostrahy odcizil zboží v hodnotě 399,- Kč. S ohledem na fakt, že se jednalo o opakovaný případ krádeže, hlídka muže převezla na obvodní oddělení Policie ČR, která řešení události převzala.

Dne 22.6.2014 v 01.40 hodin oznámila žena rvačku v baru v DC1. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že sedmadvacetiletý muž napadl o šest let staršího muže. Hlídka dalšímu konfliktu zabránila a na místo přivolala Policii ĆR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 21. 6. 2014 ve 12:20 hodin oznámil občan, že v DC3 v ul. Březová je nějaký muž na kole a táhne tři velké plechy. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zastihla v ulici Zelená osmadvacetiletého muže z Děčína. Zadržený měl u sebe sedm kusů hliníkových plechů o rozměrech cca 1m x 1,5m, jejichž původ nedokázal strážníkům příliš věrohodně vysvětlit. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.
Dne 20. 6. 2014 ve 12:50 hodin oznámila žena, že v DC4 na Labském nábřeží pod železničním mostem je nějaký muž a pálí tam kabely. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o devětačtyřicetiletého muže z Děčína, který na místě pálil plast z kabelů. Hlídka záležitost vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 14.6.2014 ve 12.00 hod. oznámil občan z DC3, že viděl jít Zelenou ulicí nějakého muže, který táhnul na zádech koš z kanálu a šel směrem ke sběrně. Hlídka MP, která byla na místo okamžitě vyslána, zadržela v ul. Litoměřická v DC3 osmapadesátiletého muže, který je strážníků znám tím, že ukradne vše, co lze zpeněžit. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 14.6.2014 v 05.40 hodin si hlídka MP při kontrolní činnosti v DC4 všimla v ulici Divišova muže, který ležel na silnici. Muž hlídce sdělil, že byl právě přepaden a zmlácen nějakým mužem v pruhovaném triku. Na místo byla přivolána záchranná služba a Policie ČR, která řešení události převzala. Podle popisu, který napadený hlídce udal, byl útočník hlídkou zadržen na křižovatce ulic Prokopa Holého a Zbrojnická. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže z Ústí nad Labem. Zadrženého si převzala hlídka Policie ČR.

Dne 14.6.2014 v 00.35 hodin si všimla hlídka MP v DC4 na Labském nábřeží u Tyršova mostu mladíka, který se pokoušel zapálit pásku, která ohraničuje výkop. Jednalo se o třiadvacetiletého muže z Děčína. Jednání mladíka hlídka vyřešila uložením blokové pokuty. Výkop hlídka ohraničila novou páskou.

Dne 13. 6. 2014 v 7:30 hodin oznámil občan, že v DC1 v parku na Mariánské louce leží u lavičky nějaký bezdomovec, který má u sebe psa a kolem něho je nepořádek. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě kontaktovala strážníkům známou padesátiletou bezdomovkyni. Hlídka jí nařídila nepořádek uklidit a z parku ji následně vykázala.

Dne 7.6.2014 ve 20.17 hod. oznámila žena, že na předzahrádce restaurace v DC4 došlo ke rvačce. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jednačtyřicetiletý cizinec a padesátiletý muž z Děčína se vzájemně fyzicky napadli. Viditelné zranění neměli a lékařské ošetření oba odmítli. Hlídka MP zabránila dalšímu napadání a na místo přivolala hlídku Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 6.6.2014 ve 22.55 hodin oznámil občan, že v DC32 se hádají nějací muži. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že došlo k výměně názorů mezi dvěma muži ve věku čtyřicet a čtyřicet čtyři let. Při tom došlo k rozbití skleněné výplně vchodových dveří. Nikdo z přítomných neutrpěl žádné zranění. Oba muži odmítli řešení záležitosti podáním trestního oznámení. Na místo se dostavil také správce domu, který hlídce sdělil, že rozbitou výplň dveří si vyřeší s majitelem domu.

Dne 6.6.2014 v 10.10 hod. oznámila ostraha obchodu v DC4, že se jim někdo zamknul na WC a nemůžou se k němu dostat. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že v kabince na WC byl zamknutý muž, který byl zapřený o dveře, a kabinku nebylo možné otevřít. Muž byl podle všeho pod silným vlivem alkoholu. Strážníkům se nakonec podařilo jej od dveří odtáhnout a WC otevřít. Muž byl opilý tak, že nemohl stát na nohou natož komunikovat. Na místo byla přivolána lékařská záchraná služba, která si muže převzala a odvezla na ošetření do děčínské nemocnice. Zároveň byla na místo přivolána hlídka PČR, neboť muž na toaletě poničil vybavení.