Události MP duben 2013

Městská policie DěčínDne 28.4.2013 v 19.40 hod. oznámil občan, že přes Tyršův most v DC1 šla žena se psem, který se na chodníku vykálel. Oznamovatel na to ženu upozornil, přičemž ta mu sdělila, že se má starat o sebe. Na místo byla vyslána hlídka MP, která ženu se psem zastihla na Labském nábřeží. Přestupek hlídka vyřešila na místě uložením blokové pokuty. Znečištění žena pod dohledem strážníků uklidila.

Dne 27.4.2013 v 02.18 hod. oznámil občan z DC3, že po Staroměstském nábřeží se pohybuje několik mladíků, kteří převracejí kontejnery. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která na místě zadržela mladíka, který převrátil čtyři kontejnery a navíc poškodil několik zaparkovaných vozidel. Jednalo se o dvaadvacetiletého mladíka z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 25.4.2013 ve 23.35 hod. si hlídka MP všimla, že k benzínové čerpací stanici v DC6 přijelo vozidlo značky VW Golf, z něhož vystoupil řidič, který vrávoravou chůzí odešel na benzínku. Jednalo se o čtyřicetiletého muže z Děčína. Jelikož z dechu řidiče hlídka cítila alkohol, provedla orientační dechovou zkoušku, která ukázala 1,5 promile. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 24.4.2013 ve 20.55 hod. oznámila žena z DC32 týrání sousedky v bytu v panelovém domě. Na místo byla vyslána hlídka MP. Po příchodu na místo otevřel hlídce muž s nožem v ruce a pokusil se napadnout strážníka MP. Ten útok odvrátil za použití hmatů, chvatů, a úderů. Muže strážníci omezili na osobní svobodě přiložením pout. O události byla vyrozuměna PČR, který si událost převzala k dalšímu šetření.

Dne 21.4.2013 v 20:05 hod. oznámil občan, že v ul. Karla Čapka v DC1 se přímo v silnici válí opilý muž. Hlídka MP na místě kontaktovala jednadvacetiletého muže, který nezvládl konzumaci alkoholu. Hlídka jej probrala a nasměrovala ho do místa bydliště. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.

Dne 21.4.2013 v 02.45 hod. si hlídka MP všimla v DC32 přijíždějícího vozidla zn. Opel, které řidič neměl pod kontrolou. Hlídka MP vozidlo zastavila a na místo přivolala hlídku Policie ČR. Ta u řidičky, padesátileté ženy z Jílového, provedla dechovou zkoušku s výsledkem 1.63 promile alkoholu. Záležitost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Dne 16.4.2013 v 11.40 hod. spatřila hlídka MP v ul. Litoměřická v DC3 muže, kteří se dohadovali a přetahovali o batoh. Na místě strážníci zjistili, že jde o jednapadesátiletého muže, který se hádal se svým dvacetiletým synovcem a jeho kamarádem. Muž hlídce sdělil, že synovec před 10 dny utekl a že má podezření, že bere drogy, proto se mu snažil sundat ze zad batoh. Strážníci zjistili, že mladík měl v batohu sklenici plnou marihuany a sáček s bílou krystalickou látkou. S ohledem na podezření z trestného činu byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 15.4.2013 ve 23.25 hod. oznámila žena napadení bývalým přítelem v DC1 v ul. 28. října. Na místo byla vyslána hlídka MP. Oznamovatelka byla hlídkou zastižena u zastávky autobusů MHD na Masarykově náměstí, kde se nacházel i její bývalý přítel. Hlídkou bylo zjištěno, že se jedná o devětatřicetiletého muže, který se snažil v přítomnosti hlídky stále svou bývalou přítelkyni napadat, proto proti němu hlídka použila donucovací prostředky. Na místě v součinnosti s hlídkou MP zasáhla také speciální pořádková jednotka Police severočeského kraje, která projížděla kolem a dotyčného po nasazení pout převezla na obvodní oddělení. Řešení události převzala Policie ČR.

Dne 14.4.2013 v 15.30 hod. zastavila hlídka MP v DC3 v ulici Jezdecká vozidlo Škoda Octavia, o jehož řidiči, třiačtyřicetiletém muži z Děčína, věděla, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Dále hlídka zjistila, že vozidlo má propadlou STK. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 13.4.2013 v 19:50 hod. zastavila hlídka MP pomocí majáků v ul. Teplická v DC9 vozidlo VW Golf, které řídil čtyřiatřicetiletý muž z Děčína, o kterém strážníci ví, že má vysloven zákaz řízení. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 13.4.2013 v 9.05 hod. oznámil občan dvě osoby, které strhávají hliníkové plechy z drážní budovy v DC1 v ulici Krokova. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zadržela dva muže ve věku dvacet tři a čtyřicet dva let. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si vše převzala k dalšímu šetření.

Dne 12.4.2013 v 16.55 hod. oznámili zaměstnanci nemocnice přítomnost pacientky, která byla předešlý den fyzicky napadena svým přítelem. Lékař pacientku vyšetřil a po vyšetření byl útočník spatřen před ambulancí. Vznikla důvodná obava, že bude žena opět napadena. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že čtyřicetiletou ženu napadl její o šest let mladší přítel, který se již z areálu nemocnice vytratil. S ohledem na to, že žena chtěla podat trestní oznámení, ji hlídka MP převezla na obvodní oddělení Policie ČR v DC4.

Dne 10.4.2013 v 09:50 hod. spatřila hlídka MP v ul. Riegrova v DC2 vozidlo Hyundai, o němž ví, že jej často řídí muž s vysloveným zákazem řízení. Hlídka MP vozidlo pomocí světelného majáku zastavila. Za volantem seděl sedmadvacetiletý muž, který nevlastní řidičský průkaz. Záležitost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Dne 7.4.2013 ve 14.21 hod. oznámil pracovník ostrahy obchodu v DC4, že na parkovišti má blíže nepopsané problémy s jedním mužem. Na místo byla vyslána hlídka MP, která dotyčného ztotožnila. Jednalo se o pětatřicetiletého muže z Děčína. Hlídka zjistila, že oba jmenovaní se nepohodli a došlo i k fyzickému kontaktu. Zranění nikdo z mužů neměl a přivolání hlídky PČR oba odmítli. Hlídka MP muže poučila, jak spory řešit v klidu a bez emocí. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 6.4.2013 v 20:22 hod. oznámila obsluha restaurace v DC32, že v provozovně mají hosta, který nechce zaplatit. Hlídka MP na místě kontaktovala osmatřicetiletého muže z České Kamenice, který neměl na zaplacení útraty ve výši 300,- Kč. Hlídka obsluze poskytla totožnost hosta a poučila ji, jak při vymáhání dlužné částky postupovat.

Dne 6.4.2013 v 05:50 hod. spatřila obsluha kamerového systému MP v ul. Prokopa Holého v DC4 vozidlo Škoda Felicia, které projelo zákazem vjezdu a odbočilo do ul. Zbrojnická. Po celou dobu jelo vozidlo bez světel a velmi pomalu, což vyvolalo podezření, že řidič je pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. Hlídka MP vozidlo zastavila v ul. Čsl. mládeže. Vůz řídil šestadvacetiletý muž z Děčína. Při kontrole totožnosti byl z muže silně cítit alkohol. Na místo byla proto přivolána hlídka Policie ČR, která provedla dechovou zkoušku. Ta u řidiče ukázala 1,83 promile. Záležitost k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Dne 6.4.2013 v 00:57 hod. oznámil občan, že v ul. Teplická v DC4 se perou dva muži s noži. Hlídka MP na místě zastihla dva muže, kteří se vzájemně napadali. Strážníci dalšímu napadání zabránili. Při konfliktu nedošlo k žádnému zranění. S ohledem na podezření, že příčinou konfliktu byly pravděpodobně omamné látky, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 3.4.2013 v 17.00 hod. zastavila hlídka MP v DC4 vozidlo Hyundai Lantra, které řídil osmadvacetiletý muž z Děčína. Hlídka o dotyčném z místní znalosti věděla, že nemá řidičský průkaz. Událost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.