Události MP duben 2015

Městská policie DěčínDne 26.4.2015 v 02:55 hod. oznámil občan, že v domě v ul. J. z Poděbrad došlo ke rvačce, v domě je hrozný hluk. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že došlo ke sporu několika nájemníků, přičemž hádka přerostla ve fyzické napadení, které jeden z účastníků odnes vyraženými zuby. Hlídka MP zavolala záchrannou službu, která jej odvezla do nemocnice na ošetření a začala pátrat po útočníkovi, který z místa utekl. Muže odpovídajícího popisu podezřelého hlídka spatřila, jak utíká ke kruhovému objezdu k ul. Ruská, kde byl následně zadržen. Jednalo se o třiadvacetiletého muže z Ústí nad Labem. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 25.4.2015 v 16:08 hod. oznámil občan, že před obchodem v DC1 stojí nějaký bezdomovec a plive po procházejících osobách. Hlídka MP na místě spatřila strážníkům dobře známého devětapadesátiletého bezdomovce. Strážníci jej z místa vykázali a jeho jednání vyřešili uložením blokové pokuty.

Dne 24.4.2015 v 12:38 hod. požádala posádka zdravotnické záchranné služby o pomoc při ošetřování agresivního pacienta v DC4 v ul. Prokopa Holého. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o namol opilého dvaapadesátiletého muže. Strážníci museli použít donucovací prostředky, aby muže zklidnili. Poté asistovali zdravotníkům při transportu muže do nemocnice.

Dne 24.4.2015 v 01:41 hod. oznámila zaměstnankyně hlavního vlakového nádraží, že mají problémy s jedním bezdomovcem, který odmítá z vestibulu nádraží odejít. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o jí dobře známého čtyřiašedesátiletého podnapilého bezdomovce, který budil veřejné pohoršení. Hlídka jej z vestibulu nádraží vykázala.

Dne 18.4.2015 v 05:45 hod. oznámil občan, že před restaurací v DC1 již asi 20 minut nějaký opilec „řve jak kráva“. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zastihla devětatřicetiletého muže z Děčína. Muže strážníci vyzvali, aby svého jednání zanechal, jelikož ruší noční klid. Na to reagoval slovy, že si může křičet, jak chce, protože: „Nikde není napsáno, že se to nesmí.“ Následně se slovně pustil i do hlídky MP, které začal sprostě nadávat. Muž se zklidnil až po upozornění, že pokud svého jednání nezanechá, bude předveden na Policii ČR. Jednání muže bude řešit příslušný správní orgán, kterému hlídka celou záležitost předala k dořešení.

Dne 18.4.2015 v 20:15 hod. oznámil občan, že v ul. Tyršova v DC1 močí na chodníku nějaký zanedbaný muž, zřejmě bezdomovec. Hlídka MP na místě přistihla známého problémového osmašedesátiletého muže, se kterým v minulosti řešila mnoho přestupků. Hlídka sepsala oznámení o přestupku, který bude řešit správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 17.4.2015 v 8:12 hod. oznámili asistenti prevence kriminality, že v ul. Míru nedaleko základní školy v DC32 je skupinka mužů, která se dohaduje a hrozí, že spor přeroste ve fyzické napadení. Na místo byla vyslaná hlídka MP, která zjistila, že došlo k slovní rozepři mezi dvěma muži ve věku čtyřicet pět a padesát jedna let. Důvodem bylo, že jejich potomci se den předtím poprali a rodiče si dnes spor chtěli vyříkat. Hlídka MP je poučila, jak se chovat a jak spor řešit civilizovaným způsobem. Následně hlídka všechny přítomné z místa vykázala.

Dne 12.4.2015 v 02:38 hod. oznámil občan, že z bytu v ul. Ruská v DC4 je slyšet značný hluk. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala nájemníka dotyčného bytu. Jednalo se o dvaadvacetiletého muže z Děčína. Muž uvedl, že pořádal oslavu a za své jednání se omluvil. Po domluvě s hlídkou MP oslavu ihned ukončil. Hlídka záležitost vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 11.4.2015 v 17:10 hod. oznámil občan, že v ul. Pohraniční v DC1 nějaký opilec rozbil dveře do domu. Hlídkou MP byl na místě zjištěn jednašedesátiletý muž z Děčína. Podle zjištění hlídky muž, který byl pod silným vlivem alkoholu, narazil do dveří a způsobil si tím zranění v obličeji. Hlídka MP mu přivolala sanitu, která jej odvezla do děčínské nemocnice na ošetření.

Dne 11.4.2015 v 10:10 hod. oznámil občan ženu, která leží na chodníku v DC4 v ul. Chelčického. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o šestadvacetiletou ženu, která byla pod vlivem alkoholu. Hlídka na místo přivolala sanitu. Po prohlídce lékař konstatoval, že hospitalizace není nutná. Hlídka dohlédla na bezpečný odchod ženy do místa bydliště. Záležitost strážníci vyřešili důraznou domluvou.

Dne 7.4.2015 v 14:35 hod. oznámil občan z DC4, že v ul. Jiřího z Poděbrad došlo v domě ke rvačce. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, která zjistila, že hádka několika sousedů skončila vzájemným napadením. Hlídka situaci zklidnila, přičemž jednoho z účastníků incidentu museli strážníci za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovat a nasadit mu pouta. Jednalo se o pětadvacetiletého muže z Děčína. Po chvíli se na místo dostavila hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 6.4.2015 v 04:10 hod. oznámila obsluha baru v DC1, že mají v provozovně dva muže, kteří nechtějí odejít, i když je několikrát upozornila, že mají již zavřeno. Hlídka MP po příjezdu zjistila, že se jedná o osmatřicetiletého a jednadvacetiletého muže z Děčína. Hlídka oba muže, kteří byli pod vlivem alkoholu, z provozovny vykázala.

Dne 6.4.2015 v 11:50 hod. oznámila žena, že v ul. Želenická v DC6  sebrali dva mládenci dopravní kužel, který označuje propadlý kanál. Hlídka MP na místě podezřelé zadržela a zjistila jejich totožnost. Jednalo se o mladíky ve věku devatenáct a dvacet let. Oba se ke svému jednání doznali, nicméně po celou dobu s hlídkou MP nespolupracovali a chovali se velmi hrubě. Jeden z mladíků na opětovné výzvy strážníků ke zklidnění nereagoval, proto jej hlídka MP předvedla na PČR. Chování obou mladíků bude následně řešit příslušný správní orgán magistrátu města Děčín.

Dne 4.4.2015 v 14:31 hod. oznámila žena, že ve vestibulu vlakového nádraží v DC4 leží na zemi bezdomovec. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o strážníkům dobře známého osmašedesátiletého bezdomovce. Hlídka záležitost vyřešila domluvou a dotyčného z prostor nádraží vykázala.

Dne 4.4.2015 v 15:35 oznámila servírka baru v DC4, že k nim přišel muž, který upadl na zem. Dále oznamovatelka sdělila, že vyrozumí i ZZS. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o jednatřicetiletého muže z Tachova, Muž byl pod tak silným vlivem alkoholu, že se nemohl ani postavit na vlastní nohy. Lékař ZZS následně muže odvezl do nemocnice na ošetření.

Dne 2.4.2015 v 16:19 hod. oznámil občan, že má v ubytovně v DC8 nějaký problém s jedním hostem. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o jednatřicetiletého muže z Teplicka, který byl v podnapilém stavu. Když ho oznamovatel vzhledem k jeho stavu odmítl ubytovat, začal ho muž slovně urážet a domáhat se ubytování. Hlídka dotyčného z ubytovny vykázán.