Události MP květen 2014

Městská policie DěčínDne 1.6.2014 v 11:45 hod. oznámil občan, že v ul. Zelená v DC3 jdou směrem do ul. Litoměřická dva muži a nesou nějaké hliníkové profily. Hlídka MP na místě u sběrny kontaktovala osmadvacetiletého muže, který tam přinesl osm kusů pozinkovaných plechů, o kterých tvrdil, že je našel. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 31.05.2014 v 19:51 hodin oznámil občan, že v DC1 na Masarykově náměstí leží v průchodu do domu údajně polonahá opilá žena, která řve, že si něco udělá. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o třicetiletou ženu z Děčína. Ještě před příjezdem hlídky její přátelé vzhledem k jejímu stavu přivolali záchranku. Strážníci zůstali na místě do příjezdu sanity. Na žádost zdravotníků pak ženu doprovodil v sanitě jeden ze strážníků, neboť dotyčná byla značně agresivní. Ženě dokonce strážník musel nasadit pouta. Lékař následně rozhodl o transportu ženy na psychiatrické oddělení nemocnice v Ústí nad Labem.

Dne 31.05.2014 v 5:30 hodin zastavila hlídka MP v DC4 osobní vozidlo značky Mercedes Vito, jehož řidič neměl jízdu pod kontrolou. Za volantem seděl třicetiletý muž z Děčína. Dechová zkouška u něj ukázala 1,76 promile alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 30.5.2014 v 11.15 hod. oznámila ostraha obchodního domu v DC4, že mají na prodejně osobu, která odcizila zboží. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že dvaadvacetiletý muž z Ústecka odcizil dvě lahve alkoholu. Na místo se dostavila hlídka PČR, která si zadrženého převzala, neboť se jednalo osobu, která má na svědomí větší množství krádeží tohoto typu.

Dne 24.05.2014 v 01:35 hodin oznámil občan, že v DC32 v ulici Kamenná dochází k rušení nočního klidu, z jedné ze zahrad se šíří velký hluk. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že v zahradě probíhá oslava. Přítomen byl dvaačtyřicetiletý muž z Děčína, který odmítal na výzvu hlídky prokázat svou totožnost. Následně začal strážníky slovně a poté i fyzicky napadat. Strážníci proti muži použili donucovací prostředky a předvedli jej na PČR, která si jej převzala k dalším úkonům.

Dne 23.05.2014 v 20:05 hodin si všimla hlídka MP v DC3 dvou mužů s kárkou, na níž měli cca 10 kg vypálených měděných drátů. Jednalo se o patnáctiletého mladíka a třiadvacetiletého muže. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 23.5.2014 v 08:00 hod. oznámil občan, že v ul. Na Hrázi v DC8 se v jedné ze zahrádek v staré železné boudě zdržují bezdomovci, kteří tam dle oznamovatele nemají co dělat. Hlídka MP na místě kontaktovala dva muže ve věku třicet a dvacet sedm let. Oba dva si všechen nepořádek po sobě uklidili. Strážníci jejich jednání vyřešili uložením blokové pokuty a oba z místa vykázali.

Dne 22.05.2014 v 21:23 hodin oznámil sedmatřicetiletý muž z DC1, že je na něm údajně pácháno domácí násilí. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že muž dostal od své přítelkyně facku za to, že chtěl jít na pivo. Muž strážníkům dále vysvětlil, že je poněkud přecitlivělý, ale že nechce nic řešit přes Policii ČR. Po rozhovoru se strážníky se dotyčný uklidnil a zůstal doma s přítelkyní. Strážníci oba poučili, aby své spory řešili vhodnějším způsobem. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 22.5.2014 v 17.10 hod. kontaktovala hlídka MP v DC32 v ul. Vítězství osobu, která byla podobná osobě v pátrání Policie ČR. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže z Děčína. Muž se strážníkům snažil namluvit, že je bratrem hledaného a že jsou si pouze velmi podobní. Muže hlídka předvedla k ověření totožnosti na Policii ČR, kde bylo potvrzeno, že se jedná o osobu v pátrání. Zadrženého si převzala k dalším úkonům Policie ČR.

Dne 22.5.2014 ve 12.45 hod. si všimla obsluha kamerového systému MP  mladíka, který v DC4 vylepoval plakát na zeď. Na místo byla vyslána hlídka MP. Muž mezitím nasedl od osobního vozidla a odjel o několik ulic dále, kde opět nalepoval plakát na sloup veřejného osvětlení. Hlídka zjistila, že se jedná o pětatřicetiletého muže z Ústí nad Labem. Přestupek muže bude řešit správní orgán, kterému hlídka MP záležitost předala k zahájení správního řízení.

Dne 17.5.2014 v 11.10 hodin oznámila pracovnice prodejny v DC1, že jim dva muži odcizili na prodejně zboží a teď utíkají směrem k nedaleké čerpací stanici. Na místo byla vyslána hlídka MP, která muže uvedeného popisu zadržela v ul. 2. Polské armády. Jednalo se o pětadvacetiletého a o rok mladšího muže z Litvínova. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 17.5.2014 ve 4.00 hod. požádala záchranná služba o vyslání hlídky MP do DC4, ul. Teplická, kde se podle oznámení má nacházet podnapilá osoba, která neustále padá do vozovky. Na místo byla současně vyslána posádka záchranky. Hlídka MP na místě zjistila opilého osmatřicetiletého muže z Děčína. Muž lékařské ošetření odmítl, hlídka MP mu proto pomohla na nohy a dohlédla na jeho bezpečný odchod do místa bydliště.

Dne 16.5.2014 v čase 10:35 hodin oznámil občan, že v DC6 stojí v ul. Želenická osobní vozidlo Ford, které má rozbitá všechna okna. Hlídka MP na místě zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě a na místě kontaktovala majitelku vozu. Ta uvedla, že poškození vozidla má na svědomí její bývalý přítel. Dotyčného nalezla hlídka v nedaleko stojícím vozidle, ve kterém přespával. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si celou věc převzala k dořešení.

Dne 04.05.2014 v 9:05 hodin oznámil občan, že v DC3 v ulici Rakovnická zřejmě nějaký muž krade kolečkem písek a stavební hmoty z rozestavěné vily. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o třiadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný se ke krádeži písku přiznal. Po dohodě s PČR vyřešila hlídka MP záležitost uložením blokové pokuty. Ukradený písek muž pod dohledem strážníků vrátil na stavbu.

Dne 04.05.2014 v 08:10 hodin oznámil občan, že v DC3 v ulici Jezdecká leží v šeříkovém keři nějaký bezdomovec. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o strážníkům dobře známého padesátiletého opilce z Děčína. Na pokyn hlídky po sobě muž uklidil nepořádek a odešel pryč. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 2.5.2014 v 11.00 hod. oznámil občan pálení kabelů v DC2 v ulici Benešovská. Na místo byla vyslána hlídka MP, která při pálení kabelů přistihla osmadvacetiletého muže z Děčína. Přestupek hlídka vyřešila uložením blokové pokuty. Oheň muž v přítomnosti hlídky uhasil a způsobený nepořádek uklidil.