Události MP květen 2015

Městská policie DěčínDne 31.5.2015 v 11:35 hod. spatřila hlídka MP před budovou hlavního vlakového nádraží v DC4 dívku, která se před strážníky snažila schovat. Hlídka zjistila její totožnost. Jednalo se o šestnáctiletou dívku z Děčína. Hlídka prověřila, zda po dívce není vyhlášeno pátrání, což se potvrdilo. Jednalo se o klientku z výchovného ústavu v Duchcově, odkud před několika dny utekla. Hlídka ji převezla na obvodní oddělení PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 31.5.2015 v 03:30 hod. oznámil občan rušení nočního klidu v ul. Čsl. partyzánů v DC32. Hlídka MP na místě kontaktovala třiatřicetiletou ženu, která uvedla, že se nahlas pohádala s manželem, což bylo slyšet přes půl sídliště. Hlídka o události sepsala úřední záznam. Přestupek bude následně řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 30.5.2015 v 03:15 hod. oznámil občan rámus v ul. Riegrova v DC2.
Hlídka MP na místě kontaktovala dva mladíky ve věku dvacet dva a dvacet tři let, kteří povalili několik popelnic. Mladíci pod dohledem strážníků nepořádek uklidili. Hlídka přestupky vyřešila uložením blokových pokut.

Dne 29.5.2015 v 19:22 hod. oznámili zaměstnanci baru v DC1, že mají problémy s jednou zákaznicí. Hlídka MP na místě kontaktovala jednačtyřicetiletou ženu, která se dle obsluhy pokoušela ukrást vybavení baru v hodnotě několika stokorun. Na místo přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 29.5.2015 v 19:48 hod. oznámil občan, že v ul. Prokopa Holého v  DC4 nějaký opilý muž svým chováním budí veřejné pohoršení – řve na lidi a mlátí do výloh. Hlídka MP na místě kontaktovala strážníkům dobře známého čtyřicetiletého opilce a bezdomovce z Jílového. Strážníci jej po důrazné domluvě z místa vykázali.

Dne 24.5.2015 v 09:15 hod. oznámila žena z DC4, že z bytu souseda slyší nějaké podivné zvuky a obává se o jeho zdraví. Dále uvedla, že se pokoušela na souseda dozvonit, ale nikdo neotevřel. Na místo byla vyslána hlídka MP, které se podařilo dveře bytu otevřít. Strážníci našli v bytě na zemi ležícího muže, který uvedl, že upadl. S ohledem na jeho stav hlídka na místo přivolala záchrannou službu, která muže odvezla do nemocnice na ošetření.

Dne 23.5.2015 v 12:34 hod. oznámil občan, že u dětského hřiště v DC3 popíjejí dva muži alkohol a vzájemně se napadají. Hlídka MP zjistila, že se jedná o jí dobře známé opilce a bezdomovce ve věku třicet sedm a padesát pět let. Hlídka oba muže po důrazné domluvě z místa vykázala.

Dne 23.5.2015 v 10:38 hod. oznámila žena, že na parkovišti před prodejnou v DC1 v ulici Oblouková se pohybuje pomočený bezdomovec, který obtěžuje procházející občany. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o známého problémového devětapadesátiletého bezdomovce. Hlídka jej po důrazné domluvě z místa vykázala.

Dne 23.5.2015 v 00:45 hod. oznámil občan, že v ul. Bezručova v DC4 někdo vymlátil vchodové dveře a napadá nájemníky. Hlídka MP na místě spatřila rvačku tří mužů. Strážníci ihned zakročili a rvačku ukončili. Na místo vzápětí dorazila i hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 21.5.2015 v 22:04 hod. oznámil občan, že ve spodní části ul. Kamenická je hrozně cítit plyn. Hlídka MP na místě zjistila, že kamion na ul. Kamenická urazil u domu uzávěr plynu, který začal unikat. Na místo byla vyslána i druhá hlídka MP, která uzavřela ul. Kamenická a dopravu směřovala na Nový most. Hlídky MP spolu s hlídkou PČR začali evakuovat rohový dům. Na místo se vzápětí dostavili hasiči a pracovníci plynárenské společnosti. V 23:10 hod. se podařilo plyn vypnout plyn. V 00:05 hod. dostali obyvatelé od plynařů povolení k navrácení se domů. Akce byla ze strany MP ukončena v 01.15 hod.

Dne 17.5.2015 v 02:02 hod. spatřila hlídka MP u baru v DC32 skupinku postrkujících se mužů. Jednalo se o muže ve věku dvacet osm a třicet šest let. Přítomní uvedli, že v baru mělo údajně dojít k napadení jednoho z nich a venku si vše ručně vyřizují. Zranění nikdo z přítomných neutrpěl, řešení přes PČR všichni odmítli. Hlídka je z místa vykázala a důrazně poučila o nevhodnosti jejich počínání.

Dne 15.5.2015 v 09:33 hod. oznámila žena, že v DC6 v ulici Na Stráni  spí na chodníku muž, vedle kterého stojí lahev vína. Hlídka MP zjistila, že se jedná o jí dobře známého opilého čtyřicetiletého bezdomovce. Hlídka jej probrala a z místa muže po důrazné domluvě vykázala.

Dne 15.5.2015 v 05:23 hod. oznámila žena z DC4, že jí její bývalý přítel neustále bouchá na dveře a ona z něj má strach. Hlídka MP na místě kontaktovala osmadvacetiletého muže z Českých Budějovic. Hlídka mu doporučila, aby odcestoval zpět do místa bydliště, s čímž muž souhlasil. Hlídka poté dohlédla na jeho odchod z domu. Záležitost strážníci řešili domluvou.

Dne 14.5.2015 v 23:42 hod. oznámil občan, že v ul. Čsl. Partyzánů v DC32 se pohybuje omladina, která svým hlasitým projevem ruší noční klid. Hlídka MP na místě kontaktovala dvaadvacetiletého strážníkům dobře známého mladíka, se kterým v minulosti řešila již řadu přestupků. Strážníci jej zklidnili a jeho jednání oznámili správnímu orgánu, který bude následně přestupek řešit.

Dne 6.5.2015 v 17.02 hod. oznámila žena, že v autobusové zastávce MHD v DC4 leží na chodníku opilý muž. Hlídka MP na místě zjistila, že se jednalo o strážníkům dobře známého čtyřicetiletého bezdomovce a opilce z Jílového. Muž byl jako obvykle pod vlivem alkoholu, neměl viditelné zranění a lékařské ošetření či jinou pomoc od hlídky MP odmítl. Hlídka jej následně po důrazné domluvě z místa vykázala.

Dne 8.5.2015 v 00.45 hod. oznámil občan, že pod železničním mostem v DC3 leží na trávě nějaká žena. Hlídka MP na místě zjistila, že se jednalo o pětačtyřicetiletou ženu z České Kamenice. Žena evidentně nezvládla konzumaci alkoholu, upadla na zem a usnula. Hlídka ženě pomohla na nohy, ujistila se, že žena je schopná chůze a z místa ji po důrazné domluvě vykázala.

Dne 8.5.2015 v 08.50 hod. oznámil zaměstnanec domu s pečovatelskou službou v DC6, že v chodbě za výtahem spí nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v domě přistihla spícího devětadvacetiletého muže z Děčína. Hlídka jej nechala uklidit nepořádek, který kolem sebe způsobil a přestupek vyřešila uložením blokové pokuty. Následně jej z domu vykázala.

Dne 8.5.2015 v 11.43 hod. oznámil občan bezdomovce, který  před obchodním domem v DC3 obtěžuje návštěvníky. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o strážníkům dobře známého problémového muže. Hlídka jej z místa vykázala.

Dne 9.5.2015 v 23.59 hod. oznámil občan, že po Novém mostě v DC1 se pohybují dva mladíci, kteří doprostřed komunikace schválně instalují přenosné dopravní značky. Hlídka MP na místě oba podezřelé zadržela. Jednalo se o mladíky ve věku dvacet a dvacet dva let. Dotyční přenosné dopravní značky z komunikace odstranili. Přestupky řešila hlídka na místě uložením blokových pokut.

Dne 3.5.2015 v 05:50 hod. oznámil občan, že v ul. Čsl. Armády v DC1 někdo rozbil vchodové dveře domu. Hlídka MP, která na místo dorazila, několik metrů od domu spatřila muže, který měl krvavé poranění na pravé ruce. Jednalo se o pětadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný popíral, že by dveře poškodil. Hlídka pak kousek od domu zjistila poškození několika vozidel, která měla ulámaná zpětná zrcátka a stěrače. Podezřelého hlídka MP předala PČR, která řešení události převzala.

Dne 2.5.2015 v 15:16 hod. oznámil občan, že byl napaden v domě v DC3 a útočníci jsou ještě na místě. Hlídka MP na místě kontaktovala čtyřiačtyřicetiletou ženu, která uvedla, že ji napadl její o pět let starší manžel. Dále uvedla, že si pouze potřebuje vzít z bytu věci a odejít pryč. Nikdo z účastníků nechtěl řešit záležitost přivoláním hlídky PČR. Hlídka MP dohlédla na pokojné vyřešení incidentu a ženu doprovodila z domu. Záležitost hlídka vyřešila důraznou domluvou.

Dne 2.5.2015 v 03:33 hod. oznámil občan, že v DC2 v ulici Riegrova se pohybují mladíci, kteří převracejí dopravní značky. Hlídka MP na místě zadržela jednoho podezřelého, který poškodil několik zaparkovaných vozidel. Jednalo se o čtyřiadvacetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 2.5.2015 v 02:20 hod. oznámila občan, že v ulici Bělská zaparkoval nějaký muž vozidlo a nyní obchází okolní domy a nahlíží do zahrad. Na místo byly ihned vyslány hlídky MP, které podezřelého zadržely. Jednalo se o pětatřicetiletého muže z Děčína. Muž u jednoho z domů odcizil stavební materiál, který naložil do svého osobního vozidla. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 1.5.2015 v 20:59 hod. oznámila žena z DC13, že sousedé chovají psa, který volně pobíhá po komunikaci a již dvakrát na ní zaútočil. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že psa si již odvedl a proti úniku zabezpečil jeho majitel. Hlídce se za incident omluvil a přislíbil, že zajistí, aby pes již nemohl utéct. Hlídka věc vyřešila důraznou domluvou.