Události MP leden 2014

Městská policie DěčínDne 19.1.2014 v 18.14 hod. oznámil občan, že v DC4 v ulici Podmokelská leží u kraje přechodu pro chodce zřejmě opilý muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jde o známého dvaašedesátiletého bezdomovce, který je častěji pod vlivem alkoholu než střízlivý. Hlídka muže zvedla a po prověření, zda nepotřebuje lékařskou pomoc, jej z místa vykázala.

Dne 19.1.2014 v 16.11 hod. oznámil personál herny v DC4, že mají problémy s jednou návštěvnicí, která odmítá z herny odejít. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o strážníkům dobře známou třiapadesátiletou ženu z Benešova nad Ploučnicí. Žena prohrála v herně na výherních automatech část důchodu a po personálu chtěla peníze zpět. Hlídka ženu z herny vykázala a doporučila ji používat peníze mírně odlišným způsobem než házením do výherního automatu.

Dne 18.1.2014 v 22.30 hod. oznámil občan z DC32, že na panelové cestě nad ul. Kostelní nějaká partička mládeže dělá nepořádek. Hlídka MP na místě kontaktovala tři mladíky a jednu dívku ve věku kolem osmnácti let. Jeden z mladíků měl ruku od krve a strážníkům se přiznal, že poničil několik planěk u plotu. Hlídka kontaktovala majitelku plotu, která chtěla záležitost řešit přes PČR. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost na místě převzala k dořešení.

Dne 18.1.2014 v 21:57 hod. oznámili zaměstnanci restaurace v DC32, že mají problém s jedním cizincem. Hlídka MP na místě kontaktovala obsluhu, která uvedla, že šestadvacetiletý cizinec podnik navštívil již několikrát a vždy vyvolal nějaký konflikt. Hlídka MP dotyčného muže z místa vykázala. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.

Dne 15.1.2014 v 12:17 hod. oznámila žena, že u školy v DC2 nějaký muž v teplákové soupravě počmáral několik vozidel. Hlídka MP na místě zjistila 5 poškozených vozidel (poškrábaný lak). Hlídce MP se podařilo po několika minutách chytit pachatele. Jednalo se o sedmatřicetiletého muže z Děčína. Podle zkušeností strážníků měl už již v minulosti problémy se zákonem. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 15.12014 v 18:26 hod. oznámila obsluha baru v DC1, že má problém s hostem, který odmítá zaplatit útratu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že problémovým hostem je devětadvacetiletý muž z Děčína. Po důrazné domluvě strážníků muž veškerou útratu ve výši necelých dvou set korun zaplatil a pod dohledem hlídky provozovnu opustil.

Dne 14.1.2014 ve 21.40 hod. oznámila žena z DC1, že na chodbě domu v ul. Tyršova se údajně perou dva mladíci. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že na chodbě domu se pohádali a poté se do sebe fyzicky pustili tři mladíci ve věku dvacet až šestadvacet let. Nikdo neutrpěl žádné zranění a nechtěl podávat trestní oznámení. Hlídka mladíky z domu vykázala. Záležitost strážníci vyřešili důraznou domluvou.

Dne 14.1.2014 v 11.55 hod. oznámil občan, že v DC32 v ul. Čsl. Partyzánů se někdo na chodbě domu strašně hádá. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že na chodbě neúměrně hlasitě řešily své spory dvě sestry ve věku devatenáct a dvacet dva let. Hlídka obě poučila, že mají své spory řešit civilizovaným způsobem a záležitost vyřešila domluvou.

Dne 11.1.2014 v 9.03 hod. oznámil občan, že jej někdo v jeho bydlišti v DC32 napadá. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že oznamovatel se pohádal se svou neteří a při hádce se vzájemně vulgárně uráželi. Hlídce se podařilo situaci uklidnit a obě strany poučila, jak mohou dále postupovat při řešení jejich sporu. K žádnému fyzickému napadení na místě nedošlo.

Dne 10.1.2014 v 20:45 hod. oznámila žena, že v ul. Teplická v DC4 u restaurace Kladno se pohybuje opilý muž, který porazil popelnici a vběhl do vozovky. Hlídka MP na místě kontaktovala sedmačtyřicetiletého muže, který shodil jednu popelnici a opilý spolu se psem a kárkou šel střídavě po silnici a po chodníku. Hlídka MP jej z tohoto místa vykázala a přestupek vyřešila uložením blokové pokuty. Nepořádek po sobě muž pod dohledem strážníků uklidil.

Dne 10.1.2014 v 16.10 hodin zastavila hlídka MP v DC32 vozidlo které jelo zákazem vjezdu a jeho řidič se přiznal, že má zákaz řízení. Jednalo se o jednačtyřicetiletého muže z Mladé Boleslavi. Na žádost PČR byl řidič hlídkou MP převezen na obvodní oddělení PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 9.1.2014 v 16.00 hodin oznámila obsluha prodejny v DC4, že v provozovně mají ženu podezřelou z drobné krádeže. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že šestačtyřicetiletá žena odcizila zboží v hodnotě 80,- Kč. Přes PČR bylo zjištěno, že nejde o první případ krádeže, který má žena na svědomí. Řešení události převzala PČR.

Dne 8.1.2014 v 02.41 hod. oznámil občan, že vedle prodejny s elektrem v DC5 je umístěná železná bedna, ze které podezřelý muž cosi vybírá. Dále oznamovatel uvedl, že muž na místo zřejmě přijel bílým vozidlem. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která zadržela třiatřicetiletého muže z Děčína. Zadržený uvedl, že přelezl plot a chtěl odcizit tři plechy ze starého vyřazeného sporáku. Po dohodě s PČR byla záležitost vyřešena uložením blokové pokuty.

Dne 7.1.2014 v 18:15 hod. oznámil občan z DC1, že v obytném domě za výtahem se nachází nějaký narkoman. Hlídka MP na místě kontaktovala dvaatřicetiletého muže. Hlídka jej po prověření totožnosti z místa vykázala.

Dne 6.1.2014 v 00.10 hodin oznámil občan z DC1, že sousedé ruší noční klid hlasitou hádkou. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zjistila, že se hádá osmadvacetiletý muž se svou přítelkyní. Muž nakonec z bytu odešel a uvedl, že jde spát do místa jeho trvalého bydliště. Hlídka záležitost řešila domluvou.

Dne 5.1.2014 v 16.10 hod. oznámili občané z DC13 přítomnost bezdomovců ve zdejší opuštěné chatce. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v chatce nad točnou zastihla sedmašedesátiletého muže a devětačtyřicetiletou ženu. Dvojice je v chatce neoprávněně, uvnitř chaty jsou špatné hygienické podmínky, přímo na podlaze mají otevřený oheň, hrozí nebezpečí požáru. Hlídka MP oba z chaty vykázala. Hlídka bude místo namátkově kontrolovat.

Dne 5.1.2014 v 15.25 hod. kontaktoval hlídku MP muž z DC2 a sdělil jí, že je již přes dvě hodiny u restaurace v DC2 přivázané štěně s modrým obojkem. Hlídce MP se nepodařilo najít majitele, proto psa převezla do psího útulku pro opuštěná a toulavá zvířata.

Dne 3.1.2014 ve 14.21 hod. oznámil občan, že v DC4 v ulici Plzeňská je umístěn kontejner na elektrozařízení, ze kterého někdo vybírá odpad, který následně hází na zem. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že nepořádek na místě způsobil strážníkům známý osmatřicetiletý bezdomovec. Dotyčný za přítomnosti hlídky veškerý nepořádek uklidil, strážníci jej poté z místa vykázali.