Události MP listopad 2012

Městská policie DěčínDne 30.11.2012 v 19.10 hod. oznámila zaměstnankyně nádraží v DC32 dvě dívky, které demolují čekárnu a poškozují její zaparkované vozidlo. Na místo byla vyslána hlídka MP. Po příjezdu hlídky se daly dívky na útěk přes koleje nádraží. Hlídka je po chvíli zadržela a zjistila jejich totožnost. Jednalo se o dívky ve věku třináct a šestnáct let. Strážníci zjistili, že dotyčné rozmlátily v čekárně kytky s květináči a poškodily lak na osobním vozidle. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc na místě převzala k dalšímu šetření.

Dne 30.11. 2012 v 16,00 hod. oznámil občan, že v DC 32 v ulici Přímá mládež rozbíjí luxfery a hází bouchací sirky na obytný dům. Na místo byla vyslaná hlídka MP, která při příjezdu zdokumentovala napáchané škody a začala pátrat po pachatelích. Strážníci po chvíli zadrželi trojici chlapců ve věku dvanáct a čtrnáct let, kteří se ke všemu přiznali. Událost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Dne 30.11. 2012 ve 14,00 hod. oznámil pracovník firmy z DC5, že pod hrází někdo rozebírá osobní automobil. Na místo byla vyslána hlídka MP, která při příjezdu na místo uviděla tři osoby, které rozebíraly osobní automobil. Jednalo se o tři muže ve věku dvacet šest až třicet let. Hlídka s nimi přestupek spočívající ve znečištění veřejného prostranství vyřešila uložením blokových pokut. Na místo se poté dostavila majitelka vozidla, která slíbila, že vozidlo odstraní. Hlídka poté provede následnou kontrolu.

Dne 17.11.2012 v 19.36 hod. oznámil občan, že před prodejnou v DC4 se pohybuje podnapilý muž, který verbálně napadá procházející občany. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o jí dobře známého třiatřicetiletého opilce. Dotyčný po výzvě hlídky svého jednání zanechal. Přestupek řešila hlídka na místě v blokovém řízení a muže z místa vykázala.

Dne 17.11.2012 v 07:35 hod. spatřila hlídka MP v ul. Prokopa Holého v DC4 muže, který močil na roh domu. Jednalo se o devatenáctiletého mladíka. Hlídka mu za jeho jednání uložila blokovou kameru. Při odchodu z místa mladík o několik desítek metrů dále udeřil pěstí do reklamního poutače na domě a zničil ho. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 16.11.2012 ve 21.40 hod. oznámil občan, že v parku proti kinu Sněžník v DC4 se pohybují dva opilci, kteří rozkopávají odpadkové koše. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která oba podezřelé zadržela. Jednalo se o pětatřicetiletého muže z Jílového a jednačtyřicetiletého muže z Děčína. Hlídka zjistila, že v parku je jeden odpadkový koš zcela ukopnutý. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 13.11.2012 v 22.48 hod. oznámil občan, že nějaký mladík ničí u muzea v DC4 okenní parapet. Hlídka MP na místě zadržela devatenáctiletého mladíka, který se snažil několik parapetů odcizit a poničil je. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 11.11.2012 v 19.00 hod. oznámil občan, že v DC4 v ul. Chelčického leží někdo na vozovce. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o osmadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný byl silně pod vlivem alkoholu. Muž žádné zranění neměl a lékařskou pomoc odmítl, hlídka MP mu pomohla na nohy a dohlédla na jeho odchod do místa bydliště.

Dne 10.11.2012 v 14:10 hodin oznámil zaměstnanec ostrahy obchodu v DC1 přistižení osoby při krádeži. Na místo vyslaná hlídka MP zjistila, že pětašedesátiletý muž z Děčína odcizil sušenky v hodnotě cca 25,- Kč. Na PČR bylo zjištěno, že dotyčný nebyl v posledních 3 letech trestán ani odsouzen za krádež, proto hlídka záležitost vyřešila na místě uložením blokové pokuty.

Dne 10.11.2012 v 0,55 oznámil občan, že v DC6 v ulici Weberova dochází k rušení nočního klidu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která při příjezdu na místo zjistila, že v pátém patře domu pořádal sedmadvacetiletý muž oslavu narozenin. Hlídka přestupek vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 9.11.2012 v 15:00 hodin si všimla hlídka MP v DC1 v ulici Zámecká řidiče vozu Daewoo, které vjelo do místa, kde je dopravní značení zákaz vjezdu s dodatkovou tabulí mimo dopravní obsluhu. Jako řidič byl zjištěn dvaatřicetiletý muž z Děčína. Při kontrole vyšlo najevo, že muž nevlastní řidičský průkaz. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 4.11.2012 v 03.55 hod. oznámil řidič MHD, že stojí před DC32 a napadl ho zde jeden muž, který rozbil přední okno u autobusu. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP a byla vyrozuměna PČR, která na místo také poslala hlídku. Po příjezdu hlídky MP na místo řidič autobusu sdělil, že když se blížil k DC32, čekal na něj mladík a kamenem mu rozbil přední sklo, poté utekl směrem na Boletice. Hlídka MP okamžitě odjela pátrat po pachateli, kterého se jí podařilo zadržet v ulici Vítězství. Jednalo se o dvaadvacetiletého mladíka z Děčína. Událost si k dořešení převzala hlídka PČR.

Dne 3.11.2012 ve 21.55 hod. oznámil muž z DC9, že mají před domem nějakého opilce, který mlátí do vchodových dveří. Na místo byla vyslána hlídka MP, která muže vyzvala, aby zanechal svého protiprávního jednání a prokázal svoji totožnost. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže z Liberce. Byl silně podnapilý a hlídce sdělil, že se chce dostat za přítelkyní. Při rozhovoru se strážníky se muž najednou pokusil o útěk. Muže strážníci zadrželi a za použití donucovacích prostředků jej zpacifikovali. Vzhledem k tomu, že jeho agresivní chování neustávalo, byla mu přiložena pouta. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc na místě převzala k dalšímu šetření.

Dne 3.11.2012 v 11.20 hodin oznámil občan z DC 22, že u něj před domem stojí pán na elektrickém invalidním vozíku, který se mu nějak zablokoval, zřejmě kvůli vybité baterii, a oni nevědí jak mu pomoci. Po domluvě s invalidou hlídka MP zajela do místa jeho bydliště a vyzvedla tam nabíječku na jeho elektrovozík. Majitel domu, který událost nahlašoval, muži umožnil, aby si baterie dobil. Nabití se ale nepodařilo, proto jej hlídka MP převezla i s vozíkem do místa jeho bydliště.

Dne 3.11.2012 v 05.45 hod. oznámila obsluha baru v DC1, že do provozovny přišel muž, který je snad pod vlivem drog, podle oznamovatele mele nesmysly a každého napadá. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o silně opilého pětadvacetiletého muže. Hlídka ho po důrazné domluvě z baru vykázala a dohlédla na jeho odchod do místa bydliště.

Dne 2.11.2012 ve 20.00 hod. zjistila hlídka MP v DC1 u nové knihovny čtyři osoby při popíjení alkoholu. Jednalo se o tři mladíky ve věku sedmnáct až dvacet dva let a o patnáctiletou dívku. Přestupky hlídka vyřešila uložením blokových pokut a dotyčné z místa vykázala. Mladistvé strážníci převezli do místa bydliště, kde je předali rodičům.