Události MP prosinec 2012

Městská policie DěčínDne 10.12.2012 ve 4.55 hod. oznámil řidič projíždějící po Kamenické ulici v DC2 muže v červené bundě, jak trhá parapety u oken na restauraci. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v okolí události již nikoho nezastihla. Následně volal opět oznamovatel, že viděl tohoto člověka jít k Východnímu nádraží. Strážníci podezřelého zadrželi na Benešovské ulici. Jednalo se o sedmačtyřicetiletého muže z Děčína. Strážníkům se k pokusu krádeže přiznal. Na místě byl předán hlídce PČR.

Dne 9.12.2012 ve 14.40 hod. oznámila pracovnice nemocnice v DC2, že jim právě utekl pacient. Uvedla, že jde o muže, který má na sobě nemocniční prádlo a modrý svetr. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, která o několik ulic dále našla muže odpovídajícího popisu, který ležel na chodníku. Na místo byla přivolána sanita, která muže opět převezla do nemocnice. Podle zjištění strážníků šlo o známého bezdomovce, se kterým hlídky městské policie přišly již mnohokrát do kontaktu.

Dne 8.12.2012 v 11.25 hod. oznámil invalidní občan, který se pohybuje pouze na elektrickém invalidním vozíku, že se nachází v ulici Plzeňská v DC4 a má problém s invalidním vozíkem. Na místo byla vyslána hlídka MP, které se ale závadu nepodařilo odstranit. Oznamovatel poté telefonicky kontaktoval svého kamaráda, který sdělil, že mu vozík opraví. Vzhledem k silnému mrazu hlídka muže i s vozíkem dotlačila do blízkého obchodního domu a poté zajela pro jeho kamaráda, který závadu na vozíku na místě odstranil.

Dne 5.12.2012 v 16.30 hod. oznámila hlídka asistentů prevence kriminality tři kluky ve věku čtrnácti let při práskání petard a konzumaci alkoholu u samoobsluhy v DC32. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že alkohol chlapců prodala obsluha blízké večerky. Hlídkou byl sepsán úřední záznam o podezření ze spáchání přestupku a záležitost tak bude řešit příslušný orgán magistrátu. Nezletilce hlídka předala rodičům v místě jejich bydliště.

Dne 5.12.2012 v 9.35 hod. požádal operační důstojník PČR o vyslání hlídky MP do DC1, kde mělo dojít k fyzickému napadení ženy. Na místo byla vyslána hlídka MP. Ta na místě zjistila, že třiadvacetiletý muž fyzicky napadl jednadvacetiletou ženu a způsobil ji krvácející zranění v oblasti hlavy. Na místo byla přivolána sanita, která zraněnou odvezla do děčínské nemocnice. Šetření události si na místě převzala hlídka PČR.

Dne 1.12.2012 ve 3.40 hod. oznámil pracovník ostrahy hypermarketu v DC5 opilého bezdomovce u vchodu do prodejny. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že ve vchodu se nacházely dva muži ve věku dvacet pět a padesát dva let. Hlídka oba muže z obchodu vykázala.