Události MP prosinec 2013

Městská policie DěčínDne 16.12.2013 ve 20.45 hod. oznámila žena z DC2, že viděla na zahradě u sousedů nějakou osobu, jak si svítí baterkou a pak přeskočila plot. Dále uvedla, že včera jim někdo vybral sklepy, měli uražený zámek a tak má teď obavy o další majetek. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, která v zahradách zadržela pětadvacetiletého muže z Děčína. Muž se schovával v altánku a na výzvu, aby vylezl z úkrytu, nereagoval. Strážníci ho proto za pomoci hmatů vytáhli, nasadili mu pouta a přesvědčili se, zda u sebe nemá zbraň. Muž měl u sebe zavírací a kuchyňský nůž. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 15.12.2013 v 13:15 hod. se na služebnu MP v DC4 dostavil jednatřicetiletý muž, který uvedl, že ho před chvílí napadl bezdůvodně jiný muž a dal mu pěstí do obličeje. Popis podezřelého byl předán hlídkám v terénu. Strážníci muže, který odpovídal popisu, zadrželi v ul. Ruská v DC4 a předvedli jej na obvodní oddělení Policie ČR. Jednalo se o šestatřicetiletého muže z Děčína. Řešení události převzala Policie ČR.

Dne 14.12.2013 v 05.35 hod. si všimla hlídka MP v DC4 muže, který ležel na chodníku. Hlídka jej zvedla a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o osmadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný byl podnapilý. Hlídce sdělil, že před několika minutami jej napadl úderem pěstí do obličeje muž. Zranění v obličeji ale neměl a lékařské ošetření odmítl. Hlídka po zjištění popisu údajného útočníka podezřelého zadržela v ul Bezručova. Jednalo se o osmadvacetiletého muže z Děčína. Zadržený doznal, že se s poškozeným pohádali a on jej poté udeřil pěstí do obličeje. Poškozený odmítl přivolání hlídky PČR a znovu odmítl i lékařské ošetření. Hlídka jej přesto poučila, že když si vše rozmyslí, může podat trestní oznámení a k tomuto mu doporučila i lékařskou zprávu. Strážníci poté dohlédli na bezpečný odchod obou mužů k domovu.

Dne 14.12.2013 v 01.09 hod. oznámila žena, že z restaurace v DC9 je slyšet značný hluk. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že v provozovně probíhá diskotéka a hudba je ven slyšet otevřeným oknem. Hlídkou byla kontaktována servírka, která zajistila ztlumení hudby a uzavření okna. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.

Dne 8.12.2013 v 11.20 hodin oznámil terénní pracovník MP, že v sídlišti v Boleticích se u jednoho z panelových domů nachází skupinka mladých lidí, kteří požívají omamné látky. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o čtveřici mladíků ve věku patnáct až osmnáct let. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 8.12.2013 v 01:23 hodin oznámil občan, že v DC4 na Novém mostě nalezl opilce spícího na schodišti. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o mírně podnapilého sedmadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný hlídce sdělil, že pouze nabírá síly na další cestu k domovu. Na pokyn strážníků se zvedl a odcházel do místa bydliště. Hlídka záležitost vyřešila domluvou.

Dne 7.12.2013 v 22:30 hodin oznámila recepční hotelu v DC1, že nějaký feťák se v hotelu zamyká na záchodě. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se tam chtěl schovat a přespat na WC strážníkům dobře známý šestatřicetiletý bezdomovec. Hlídka jej po důrazné domluvě vykázala a dohlédla na jeho odchod z prostor hotelu.

Dne 6.12.2013 ve 20.16 hod. oznámil občan, že po Novém mostě jde po komunikaci v protisměru muž a hrozí, že jej zachytí některé z projíždějících vozidel. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o dvaadvacetiletého muže z České Kamenice. Dotyčný sdělil, že jde na hlavní vlakové nádraží a chce jet vlakem domů. Hlídka jej následně vykázala na chodník a poučila jej důrazně o nevhodnosti jeho počínání. Přestupek hlídka vyřešila domluvou.

Dne 6.12.2013 v 19.06 hod. oznámila servírka provozovny v DC4, že mají problémy s hostem, který jim demoluje vstupní dveře. Na místo byly ihned vyslány hlídky MP a vyrozuměna byla i PČR, která na místo taktéž vyslala hlídky. Hlídky MP před zmiňovanou provozovnou zadržely dvaadvacetiletého muže, který rozbil vstupní dveře. Dotyčný si při rozbití dveří způsobil krvácející zranění levé ruky. Dozorčí služba MP vyrozuměla dispečera záchranky, který na místo vyslal sanitu. Mezitím na místo dorazily hlídky PČR, které řešení převzaly.

Dne 6.12.2013 v 12.45 hod. oznámil občan, že před obchodním domem v DC4 je nějaká žena, která se snaží prodávat plyšáky údajně na podporu ochrnutého chlapce a jemu se to zdá podezřelé. Hlídka MP na místě kontaktovala třiačtyřicetiletou ženu z Ústí nad Labem. Žena u sebe měla nezapečetěnou kasičku, měla vytištěné nějaké povolení a prodávala plyšáky za 50,- Kč. Uvedla několik tel. čísel na nějakou údajnou nadaci, ale nikdo telefony nezvedal. Jelikož se nedalo na místě zjistit, zda se jedná o podvod nebo nedorozumění, byla hlídkou MP převezena na PČR. Tam bylo zjištěno, že jde o nelegální činnost a Policie již tuto ženu řešila v jiných městech. Řešení převzala PČR.

Dne 6.12.2013 v 10:15 hod. spatřila hlídka MP v ul. Tržní v DC4 dva mladíky popíjející na veřejnosti v rozporu s vyhláškou města pivo. Jednalo se o dvaatřicetiletého a třiadvacetiletého muže. Přestupky vyřešili strážníci uložením blokových pokut.

Dne 1.12.2013 v 23:45 hod. oznámil občan z ul. Jezdecká v DC3, že v jednom z bytů dochází k rušení nočního klidu. Hlídka MP na místě kontaktovala jednadvacetiletého mladíka a jeho o rok mladší přítelkyni. Oba byli opilí a příliš nahlas se mezi sebou bavili. Hlídka MP je poučila o nevhodnosti jejich chování a záležitost vyřešila domluvou.

Dne 1.2.2013 v 21:21 hod. oznámila devatenáctiletá dívka, že ji její přítel vyhodil z bytu a ona teď stojí před domem v DC6 bez věcí a neví, co má dělat. Hlídka MP oznamovatelku na místě kontaktovala. Strážníci poté kontaktovali jejího pětadvacetiletého přítele. Za asistence hlídky MP si dívka vzala z bytu své věci a hlídka MP ji převezla do v DC1.

Dne 1.12.2013 v 10.25 hodin oznámil občan, že v DC 32 v ulici Kamenná se někdo přehrabuje v kontejneru na odpad. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o dvaatřicetiletou ženu. Hlídka jí nařídila nepořádek uklidit a z místa ji vykázala. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.