Události MP říjen 2013

Městská policie DěčínDne 27.10.2013 v 22:10 hodin oznámil občan, že ho v DC4 v ulici Prokopa Holého údajně napadá nějaký muž. Na místo byly vyslány dvě hlídky MP, které zjistily, že se oznamovatel dostal do fyzické potyčky s čtyřicetiletým mužem z Děčína. Hlídky situaci zklidnily a na místo přivolaly Policii ČR, která si událost převzala k dořešení. Oznamovatele, který při potyčce utrpěl zranění, odvezla sanitka do nemocnice na ošetření.

Dne 27.10.2013 v 12.00 hod. zjistila hlídka MP při kontrole opuštěného domu v ul. Kamenická v DC2 dva bezdomovce, kteří do domu vnikli bez oprávnění. Jednalo se o šestapadesátiletého a třicetiletého muže z Děčína. Po prověření, zda po dotyčných není vyhlášeno pátrání, je hlídka z domu vykázala.

Dne 26.10.2013 v 16.00 hod. oznámila žena z DC3, že u lešení leží nějaká osoba s károu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o známého třiapadesátiletého opilce.  Ten po probuzení hlídkou okamžitě sáhnul po láhvi vína a začal opět pít, čímž si vykoledoval pokutu za porušení vyhlášky města. Po projednání přestupku hlídka muže z místa vykázala.

Dne 26.10.2013 v 09.55 hod. oznámil občan, že u Jílovského potoka zřejmě někdo něco pálí, protože je všude kouř a zápach. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě přistihla dva muže ve věku dvacet devět a třicet sedm let. U sebe měli plný batoh mědi. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 25.10.2013 ve 22.25 hod. oznámil občan z DC2 z ulice Kamenická  hluk a hlasitou hudbu z jednoho bytu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zaznamenala slabě hrající hudbu a hovor v uvedeném bytě. Hlídkou byla kontaktována uživatelka bytu, kterou hlídka upozornila na protiprávní jednání při provozování hlasité hudby a jiného hluku po 22.00 hod. Nájemnice hudbu ihned ztišila. Hlídka záležitost řešila domluvou.

Dne 25.10.2013 ve 13.35 hod. oznámila ostraha obchodního domu v DC4, že jim na jejich parkovišti prodávají nějaké osoby zboží a nechtějí místo opustit. Hlídka MP na místě přistihla dvaatřicetiletého muže z Kladna. Hlídka dotyčného z místa vykázala.

Dne 13.10.2013 ve 20.35 hod. zastavila hlídka MP v DC4 cyklistu, který jel na kole bez osvětlení po chodníku, čímž ohrožoval chodce. Jednalo se o devětatřicetiletého muže z Děčína, kterého hlídka za podobný přestupek řešila v posledních dnech několikrát. Muž hlídce opět sdělil, že je nezaměstnaný, nic se mu tedy stejně nestane a pokuty platit nebude. Strážníci muži sdělili, že přestupek bude projednávat příslušný správní orgán magistrátu města Děčín. Na to muž odpověděl, že tak jako tak nikam nepůjde a na kole si dál bude jezdit, jak chce. S ohledem na to, že hrozilo, že muž bude ve svém jednání pokračovat, mu hlídka jízdní kolo odejmula. Správní orgán může ve správním řízení uložit v daném případě sankci propadnutí věci. Muž následně z místa po poučení, jak bude s kolem naloženo, odešel po svých.

Dne 13.10.2013 v 17.45 hodin oznámil občan, že v DC 32 v ulici Verneřická jde z jedné ze zahrad kouř, zřejmě tam někdo spaluje listí nebo nějaké mokré dřevo. Na místo byl vyslán strážník MP, který zjistil, že jedna ze zahrádkářek chtěla spálit větve z okrasných keřů a když zjistila jak to kouří, pálení ihned zanechala. Strážník ji nařídil oheň uhasit a záležitost vyřešil domluvou.

Dne 12.10.2013 v 15:55 hod. zadržela hlídka MP v DC4 muže, který odpovídal popisu osoby hledané Policií ČR. Jednalo se o třiatřicetiletého muže z Děčína. Hlídka totožnost ověřila přes PČR, která potvrdila, že se jedná o hledanou osobu. Po dohodě s PČR byl zadržený muž odveden na obvodní oddělení PČR, která si jej převzala.

Dne 11.10.2013 v 16:30 hod. oznámila ostraha prodejny v DC1, že zadržela zloděje. Hlídka MP na místě zjistila, že třiašedesátiletý muž odcizil v obchodě zboží v hodnotě 50,- Kč. Strážníci záležitost vyřešili uložením blokové pokuty a muže z provozovny vykázali.

Dne 11.10.2013 v 15:05 hod. oznámil řidič, že naproti zastávce MHD v DC5 leží na zemi nějaký bezdomovec. Hlídka MP na místě kontaktovala třiapadesátiletého muže. Po prověření, zda dotyčný bezdomovec nepotřebuje lékařskou péči, jej strážníci z místa vykázali.

Dne 11.10.2013 v 08.05 hod. oznámil občan, že v ul. Bezručova v DC4 leží nějaká žena ve spacáku. Hlídka MP na místě kontaktovala jí dobře známou devětačtyřicetiletou bezdomovkyni, kterou z tohoto místa vykázala. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.