Události MP srpen 2014

Městská policie DěčínDne 31.8.2014 v 23.20 hod. oznámil občan, že v ul. Divišova v DC4 tůruje nějaký muž motor auta. Hlídka MP na místě nikoho nezastihla, ale místo následně skrytě monitorovala. V 00:35 hod. se k vozidlu VW dostavil řidič a vyrazil směrem do ulice Jeronýmova, kde se otočil a jel nazpět do ulice Divišova, kde jej hlídka MP pomocí majáků zastavila. Jako řidič byl zjištěn šestatřicetiletý muž z Děčína. Řidič u sebe neměl žádné doklady a s ohledem na podezření, že má vysloven zákaz řízení byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 31.8.2014 v 19:00 hod. oznámila ostraha prodejny v DC4, že zadržela zloděje. Hlídka MP na místě kontaktovala šestadvacetiletého muže z Prahy. Dotyčný odcizil zboží v hodnotě cca 400,- Kč. Jelikož byl v posledních třech letech za krádež již trestán, hlídka MP jej převezla na PČR, která si záležitost převzala k dalším úkonům.

Dne 29.8.2014 v 10:41 hodin oznámil občan, že směrem na DC4 pojede vozidlo Renault, o němž oznamovatel údajně ví, že řidič nemá řidičský průkaz. Na místo byla vyslána hlídka MP, která označené vozidlo zastavila v DC4 v ulici Poděbradská. Za volantem seděl jednačtyřicetiletý muž z Děčína. Během kontroly se potvrdilo, že muži byl řidičský průkaz zadržen. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost na místě převzala.

Dne 26.8.2014 v 10.40 hod. oznámil občan z DC3, že vidí nějakého muže, který ukradl pozinkované plechy od dopravního značení a odchází směrem ke sběrně kovů. Na místo byla vyslána hlídka MP, která ve sběrně zastihla strážníkům dobře známého osmapadesátiletého muže, který zrovna pokládal na váhu odcizený kovový materiál. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 24.8.2014 v 11.19 hod. oznámil občan, že z areálu podniku v DC3 vidí jít podél kolejí směrem k ul. Litoměřická čtyři muže, kteří nesou železné trubky. Informována byla hlídka MP, která v tomto čase prováděla kontrolu DC3. Hlídka sdělila, že tuto informaci jí právě předal i jeden z občanů. Strážníci u nedaleké sběrny čtveřici zadrželi. Muži měli u sebe několik železných profilů o délce cca 2 metry. Jednalo se o muže ve věku dvacet jedna let a jednoho patnáctiletého mladíka. Dotyční nebyli schopni podat vysvětlení, kde k železnému materiálu přišli. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 23.8.2014 v 10.00 hod. oznámil občan, že v DC32 v ulici Májová  nájemníci jednoho bytu tropí značný hluk. Oznamovatel dále uvedl, že od ostatních nájemníků slyšel, že v bytě byl hluk i v noci. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že nájemníci bytu, sedmadvacetiletá žena a jednatřicetiletý muž se mezi sebou pohádali. Hlídka situaci na místě uklidnila a věc řešila důraznou domluvou.

Dne 22.8.2014 ve 14.50 hod. oznámila žena, že před restaurací v DC4 se několik lidí hádá a dělá nepořádek. Hlídka MP na místě zjistila opilého padesátiletého muže, který se pohádal s přítomnými osobami. Hlídka muži domluvila a z preventivních důvodů jej z místa vykázala.

Dne 9.8.2014 v 01.40 hodin zastavila hlídka MP v DC4 neosvětleného cyklistu. Z jeho dechu byl silně cítit alkohol. Jednalo se o třiatřicetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která provedla dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2.16 promile. Řešení záležitosti převzala PČR.

Dne 9.8.2014 v 00.40 hodin oznámil občan z DC3 rušení nočního klidu hlasitou reprodukovanou hudbou. Na místo byla vyslána hlídka MP. Byt, ze kterého byla slyšet hudba, otevřel třináctiletý mladík. Na dotaz hlídky, kde má rodiče sdělil, že je tu na návštěvě u bratra a jeho matka je na zahrádce. Z dechu mladíka byl cítit alkohol. Hlídkou MP byl proto převezen na PČR, kde byla provedena dechová zkouška. Mladík nadýchal 0.77 promile. Záležitost si k řešení převzala PČR.

Dne 8. 8. 2014 v 15:10 hodin oznámila obsluha restaurace v DC1, že jsou tam hosté a odmítají zaplatit útratu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu zjistila, že na terase seděli 2 mladíci ve věku kolem 20 let, vypili několik piv, dali si jídlo a utekli. Obsluha hlídce popsala oba mladíky. Strážníci je po několika minutách zadrželi v dolní části Masarykova náměstí. Jednalo se o čtyřiadvacetiletého muže z Mladé Boleslavi a o rok staršího muže z Děčínska. Řešení záležitosti převzala PČR.

Dne 8. 8. 2014 v 08:40 hodin oznámila obsluha prodejny v DC4, že má v provozovně zloděje. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která podezřelého zadržela. Jednalo se o strážníkům dobře známého čtyřiatřicetiletého muže z Děčína. Muž odcizil víno v hodnotě 800,- Kč. Hlídka přestupek proti majetku na místě vyřešila uložením blokové pokuty, zboží bylo poté vráceno na prodejnu.

Dne 4.8.2014 v 01.07 hod. požádala PČR o prověření oznámení občana, že v DC32 v panelovém domě nějaký muž údajně fyzicky napadá manželku. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že padesátiletý muž přišel domů opilý, pohádal se s přítelkyní a neustále v bytě křičel. K žádnému fyzickému napadení nedošlo. Hlídka situaci uklidnila a přestupek s dotyčným vyřešila uložením blokové pokuty. V 04.10 hod. se oznámení opakovalo. Hlídka na místě zjistila, že výše uvedený muž rušil noční klid hlasitou hudbou. Řešení záležitosti převzala PČR.

Dne 1.8.2014 ve 14.55 hod. oznámila ostraha prodejny v DC2, že zadržela osobu při krádeži. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že pětadvacetiletý muž z Jablonce nad Nisou odcizil zboží v hodnotě 1411,-Kč. Po dohodě s PČR vyřešila hlídka MP přestupek na místě uložením blokové pokuty a muže z prodejny vykázala.

Dne 1.8.2014 v 09.45 hod. oznámila ostraha prodejny v DC4, že zadržela osobu při krádeži. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že žena, která na místě nemohla prokázat svou totožnost, odcizila zboží v hodnotě několika desítek korun. Hlídka MP ženu předvedla na PČR, kde bylo zjištěno, že se jedná o jednadvacetiletou ženu z Ústí nad Labem. Hlídka přestupek vyřešila uložením blokové pokuty.