Události MP únor 2015

Městská policie DěčínDne 1.3.2015 v 13.05 hod. oznámil pracovník prodejny v DC2, že mají v provozovně muže přistiženého při drobné krádeži. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o osmatřicetiletého muže z Ústí nad Labem. Muž odcizil zboží v hodnotě 266,- Kč. Po lustraci na PČR vyřešila hlídka přestupek uložením blokové pokuty a muže z prodejny vykázala.

Dne 28.2.2015 v 16:20 hod. si všimla hlídka MP v DC4 na Mírovém nám. v DC4 dvou mladíků, kteří byli evidentně opilí a lomcovali dopravní značkou. Hlídka MP zjistila, že se jedná o muže ve věku třicet a dvacet osm let. Hlídka je zákonnou výzvou upozornila, že hrubě porušují veřejný pořádek a z místa je vykázala. Jeden z mužů neuposlechl výzvy úřední osoby a dále pokračoval ve svém jednání. Hlídka proto použila donucovací prostředky, nasadila mu pouta a předvedla jej na obvodní oddělení PČR. Jeho jednání bude řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 27.2.2015 v 18.05 hod. oznámil občan, že na chodbě domu v DC4 sedí na schodech jakýsi špinavý bezdomovec. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o třiačtyřicetiletého muže ze Stříbra. Muž uvedl, že má v domě přítelkyni, u které přespává. Ta ho však dnes do bytu vzhledem k jeho opilosti odmítla pustit. Hlídka jej z domu vykázala a s ohledem na to, že muž znečistil prostory domu, mu uložila blokovou pokutu.

Dne 27.2.2015 v 14:50 hod. požádala PČR o pomoc při pátrání po osmašedesátileté ženě, která trpí Alzheimerovou chorobou a ztratila se někde u nemocnice v DC2. Hlídka MP prohlédla celou oblast a přilehlé okolí, ale žádnou osobu, která odpovídala popisu, nespatřila. V 17:45 hod. oznámili občané, že u rybníka v DC10 pobíhá zmatená žena se psem. Hlídka MP na místě zjistila, že se skutečně jedná o hledanou osobu. Ženu si na místě převzala hlídka PČR.

Dne 23.2.2015 v 19:55 hod. oznámil občan, že v ul. Krátká v DC6 se rve skupina lidí. Postupně stejnou událost oznámilo několik občanů. Na místo byly vyslány hlídky MP, které na místě společně s hlídkami PČR konflikt ukončily. Na místě byli tři zranění, které záchranka odvezla do nemocnice. Konflikt údajně vznikl kvůli peněžnímu dluhu jednoho z aktérů incidentu. Hlídka MP pomohla PČR zpacifikovat všechny útočníky. Řešení záležitosti převzala PČR.

Dne 22.2.2015 v 22:05 hod. si hlídka MP všimla při kontrole garáží v DC2 podezřelého mladíka, který se krčil ve tmě a snažil se před hlídkou schovat. Jednalo se o šestnáctiletého mladíka z Děčína. Při ověřování totožnosti přes PČR vyšlo najevo, že mladík je od 1.1.2015 na útěku z výchovného ústavu. Hlídka MP zadrženého převezla na obvodní oddělení PČR.

Dne 21.2.2015 v 01:55 hod. oznámila ostraha objektu v DC4, že před objektem v ul. Teplická nějaký muž napadl ženu a poté dvojice odešla do ulice Na skřivance. Na místo vyrazila hlídka MP, která v ul. Na Skřivance zastavila muže a ženu, která měla viditelné zranění v obličejové části. Muž na přítomnost hlídky a otázky strážníků reagoval agresivně a odmítal s hlídkou MP spolupracovat. Jednalo se o třicetiletého muže z Děčína. Na místo byla následně přivolána hlídka Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 21.2.2015 v 13.30 hod. oznámila obsluha prodejny v DC2, že v provozovně mají muže podezřelého z drobné krádeže. Hlídka na místě zjistila, že podezřelým z krádeže je jednatřicetiletý muž z Děčína. Muž odcizil zboží v hodnotě 235,- Kč. Po konzultaci s PČR byl muž hlídkou MP převezen na obvodní oddělení Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 21.2.2015 v 14:40 hod. oznámil občan, že v DC9 v ul. Teplická leží na chodníku nějaký muž. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o čtyřicetiletého muže ze Slovenska. Muž si v silné opilosti při pádu na zem způsobil krvácející zranění hlavy. Na místo se během několika minut dostavila záchranná služba. Muž se po příjezdu záchranky začal chovat agresivně, hlídka MP proto při převozu asistovala.

Dne 20.2.2015 v 20.30 hod. si obsluha kamerového systému všimla dvou osob, které vylepovaly plakáty v DC4. Hlídka MP na místě zjistila, že se jednalo o třiadvacetiletou a třicetiletou ženu z Děčína. Hlídka jim nařídila vylepené plakáty zvoucí na koncert odstranit a přestupek vyřešila na místě uložením blokových pokut.

Dne 15.2.2015 v 12:44 hod. oznámila žena, že na autobusové zastávce MHD v DC32 v ulici Kamenná fyzicky napadá muž ženu. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která zjistila, že pětadvacetiletý muž se pohádal se svou o dva roky mladší přítelkyní. Hádka přerostla ve vzájemné fyzické napadení. Během konfliktu nedošlo k žádnému zranění, lékařské ošetření případně přivolání hlídky PČR oba přítomní odmítli. Hlídka jim důrazně domluvila a z místa je vykázala.

Dne 14.2.2015 v 13:50 hod. se na hlídku MP při kontrole obchodního domu v DC4 obrátil jednadvacetiletý muž se žádostí o pomoc. Při návštěvě obchodního centra na něj zaútočil muž boxerem a požadoval od něj peníze. Hlídka MP během chvíle podezřelého z krádeže zadržela. Jednalo se o osmnáctiletého mladíka z Českých Budějovic. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení. Hlídkou byl sepsán ÚZ.

Dne 13.2.2015 v 12.45 hod. oznámil občan, že v DC3 v ulici Litoměřická leží na lavičce nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jde o strážníkům dobře známého jednapadesátiletého muže, jehož pravidelnou denní činností je opít se do němoty. Hlídka prověřila, zda muž není zraněný, pomohla mu na nohy a dohlédla na jeho bezpečný odchod do místa bydliště.

Dne 12.2.2015 v 08.00 hod. oznámila obsluha baru v DC9, že do provozovny přišel starší muž, který je dezorientovaný. Hlídka na místě zjistila totožnost muže, který měl na sobě pouze tepláky, pantofle a klepal se zimou. Jednalo se o jednaosmdesátiletého muže z Děčína. Muž nevěděl, jak se do baru dostal, ani kde bydlí. Na místo byla přivolána záchranná služba. Lékař po prohlídce konstatoval, že zdravotně je muž v pořádku a hospitalizace není nutná. Hlídce MP se podařilo zjistit kontakt na mužovu dceru, která si otce odvezla domů.

Dne 12.2.2015 v 01:48 hod. oznámil občan, že v DC4 v ulici Jungmannova se nacházejí tři opilci, kteří ruší noční klid křikem. Hlídka po příjezdu na místo zaznamenala dva muže, kteří nastoupili do jednoho ze zaparkovaných vozidel. Hlídka situaci chvíli monitorovala. Po několika minutách se vozidlo náhle rozjelo směrem do ul. Ruská a poté jelo směrem do ul. Prokopa Holého, kde jej hlídka zastavila a zjistila totožnost řidiče. Jednalo se o šestadvacetiletého muže z Děčína. Hlídka u řidiče provedla orientační dechovou zkoušku, která ukázala 1,6 promile. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 8.2.2015 v 01:40 hod. oznámil občan z DC32, že má psychické problémy a potřebuje pomoc. Na místo byla vyslána hlídka MP. Muž byl silně psychicky rozrušen a hlídce sdělil, že chtěl spáchat sebevraždu. Na místo byla přes linku 155 přivolána záchranka, která muže převezla do nemocnice na ošetření.

Dne 7.2.2015 v 14:13 hod. oznámil pracovník ostrahy prodejny v DC4, že v prodejně se pohybuje bezdomovec, který slovně napadá zákazníky. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala strážníkům velmi dobře známého pětapadesátiletého bezdomovce. Hlídka dotyčnému důrazně domluvila a poté jej z prodejny vykázala.

Dne 7.2.2015 v 01:35 hod. oznámil občan rušení nočního klidu v domě v DC2 v ul. B. Martinů. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě kontaktovala sedmačtyřicetiletého nájemníka bytu. Ten se za své jednání omluvil a přislíbil, že již bude klid. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 7.2.2015 v 02.45 hod. si hlídka MP všimla v ul. Ruská v DC4 neosvětleného vozidla Audi, jehož řidič jel riskantně a neměl řízení příliš pod kontrolou. Hlídka vozidlo pomocí majáků zastavila v ul. Prokopa Holého. Za volantem seděl devětatřicetiletý muž z Mladé Boleslavi. Řidič u sebe neměl řidičský průkaz ani platný doklad totožnosti. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení. Podle zjištění PČR má muž soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2016.