Události MP září 2011

Městská policie DěčínDne 29.9.2011 v 03.10 hod. si všimla hlídka MP v ul. Na Stráni v DC6 odstavených kanystrů s hadičkou. Okamžitě prohledala okolí a v ul. Varšavská zadržela dva podezřelé, kteří se snažili před hlídkou MP schovat v křoví. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého a o rok staršího muže z Děčína. Druhá hlídka MP mezitím prohledala okolí a v areálu školy zjistila stržený plot, přičemž stopy vedly přímo k odstavenému traktoru, který tam parkoval. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 28.9.2011 v 9.15 hod. oznámila hlídka MP, že u nakládací rampy hypermarketu v DC4 zadržela muže, který odcizil plato jogurtů a snažil se s nimi utéct. Hlídka zjistila jeho totožnost. Jednalo se o sedmatřicetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která zjistila, že dotyčný nebyl v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán pro majetkový čin. Přestupek vyřešila hlídka MP uložením blokové pokuty.

Dne 28.9.2011 v 8.00 hod. spatřila hlídka MP na parkovišti v DC4 zaparkované vozidlo značky Škoda Superb, jehož posádka demontovala registrační značku a snažila se na vozidlo instalovat registrační značku jinou. Hlídka MP zjistila totožnost posádky. Jednalo se o šestatřicetiletého a pětadvacetiletého muže z Prahy a dvaadvacetiletou ženu z Prahy. Jelikož posádka nebyla schopna podat věrohodné vysvětlení, byla na místo přivolána hlídka PČR. Ta provedla vnitřní kontrolu vozidla a nalezla v něm malé množství drog, nářadí na vykrádání vozidel a doklady totožnosti muže, jemuž bylo vykradeno osobní auto, k čemuž se posádka přiznala. Řešení události převzala hlídka PČR.

Dne 27.9.2011 ve 23.51 hod. oznámil občan, že na tržnici v DC4 nějaký chlap montuje stánky, nebo se je snaží otevřít. Na místo byly vyslány dvě autohlídky MP, které na místě zadržely muže, který se snažil násilím vniknout do uzamčených boxů na stáncích. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Děčína. O zadržení osoby byla vyrozuměna Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 25.9.2011 v 05.25 hod. oznámil občan, že v parčíku v ul. Čsl. mládeže v DC4 na levé straně před viaduktem leží v křoví nějaký člověk, koukají mu z křoví jen nohy. Hlídka MP na místě našla opilého pětatřicetiletého muže, kterého zvedla, rozchodila a dohlédla na jeho odchod domů.

Dne 24.9.2011 v 19:30 hod. oznámil občan z DC6 na linku 156, že chce spáchat sebevraždu. Okamžitě byla na místo vyslána hlídka MP, která na místě kontaktovala dvaašedesátiletého muže, který je upoután na invalidní vozík a jak sdělil, bere antidepresiva. Na místo byla přivolána záchranka a věc byla nahlášena na linku 158. Záležitost převzal lékař záchranné služby. Ve 20:20 hod. muž opět zavolal na linku 156, poděkoval za pomoc a uvedl, že je mu mnohem lépe.

Dne 24.9.2011 v 01.59 hod. oznámil občan z DC27, že v protějším domě někdo něco slaví a v takovém hluku se nedá spát. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila probíhající oslavu na zahradě u domu. Ze zahrady byla slyšet reprodukovaná hudba, která se rozléhala do okolí. Hlídka zjistila totožnost osoby odpovědné za tento stav, jednalo se o třiatřicetiletého muže z Děčína. Přestupek s ním hlídka vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 23.9.2011 v 14:30 hod. oznámil občan, že nějaký opilec se motá v ul. Prokopa Holého v DC4 a každou chvílí vkročí do vozovky, kde ohrožuje projíždějící řidiče. Hlídka MP na místě kontaktovala šestatřicetiletého muže z Jílového, kterého z místa vykázala. 15:30 hod. přijala MP další oznámení podobného obsahu. Hlídka MP muže opět kontaktovala, ten ale začal kolem sebe mávat rukama a křičet něco o satanovi a pekle a začal se chovat nepříčetně. Hlídkou MP byl za pomocí hmatu zklidněn a na místo byl přivolán lékař, který si pacienta odvezl do nemocnice na vyšetření za asistence strážníka MP.

Dne 23.9.2011 v 09:24 hod. oznámil občan, že v parku před hlavním nádražím ČD v ul. Čsl. mládeže se válí nějaký muž. Hlídka MP na místě kontaktovala spícího šestatřicetiletého muže z Jílového, kterého z místa vykázala. Záležitost byla vyřešena domluvou.

Dne 18.9.2011 v 10.12 hod. tel. oznámil občan, že procházel Březinami a viděl dva muže, kteří na kočárku vezli asi 6 železných trubek a nějaké zámky k lešení. Kde náklad vzali, oznamovatel nevěděl, ale dle jeho slov muži určitě směřují do výkupny železa v DC3. Na místo byla vyslána hlídka MP, která dotyčné zastihla u železničního přejezdu v DC3. Jednalo se o dvacetiletého a o pět let staršího muže z Děčína. Ti tvrdili, že vše dostali od jistého muže v Březinách někde na zahrádce. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která na místo dorazila a vše si převzala k prověření.

Dne 18.9.2011 v 06.10 hod. zaznamenala obsluha kamerového systému MP v DC4 v ulici Čs. Legií muže ležícího na chodníku. Na místo byla vyslána hlídka MP, která dotyčného zvedla a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o dvacetiletého muže z Děčína. Ten byl silně podnapilý, viditelné zranění neměl a lékařské ošetření či jinou pomoc od hlídky MP odmítl. Poté za dohledu hlídky z místa odešel.

Dne 17.9.2011 ve 21.21 hod. oznámil občan, že v DC4 v ulici Puchmayerova se údajně fyzicky napadají dva muži. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jednadvacetiletý muž z Děčína byl silně podnapilý a při pádu na zem si způsobil krvácející zranění hlavy. Na místě byl přítomen i jeho třiatřicetiletý kamarád, který se jej snažil zvednout. Jmenovaní hlídce sdělili, že k žádnému fyzickému napadení mezi nimi nedošlo. OS MP byl kontaktován dispečer záchranné služby, který na místo vyslal sanitu, jejíž posádka zraněného muže převezla do nemocnice na ošetření.

Dne 17.9.2011 v 08.00 hod. oznámil dvaatřicetiletý muž z Děčína, že došlo v restauraci U boty v DC4 k incidentu s druhým hostem. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že oznamovatel dal dvě facky svému kamarádovi. Uvedl, že je to jeho nejlepší kamarád, něčím ho ale naštval a tak mu dal dvě facky a hned volal na policii, než bude volat obsluha restaurace. Napadený nechtěl nic hlásit a jakoukoli pomoc od hlídky MP odmítl. Hlídka záležitost vyřešila domluvou.

Dne 14.9.2011 ve 22.15 hod. oznámila žena z DC1, že před domem na Masarykově náměstí se perou nějací opilci a rozbili při rvačce předzahrádku. Na místo byla vyslána hlídka MP, které se podařilo na místě přistihnout podnapilého čtyřiatřicetiletého muže z Děčína. Ten uvedl, že se opil v místní restauraci, a když jej vyhodili, na náměstí se pustil slovně do nějakých kolemjdoucích. Ti si slovní útok nenechali líbit a došlo k fyzické potyčce. Protože došlo k poškození zmíněné předzahrádky, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si vše převzala k dalšímu řízení.

Dne 13.9.2011 ve 23.58 hod. oznámil občan, že v DC2 v ulici Riegrova dva mladíci převrátili kontejner a utíkali směrem k tamnímu supermarketu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že je převrácený kontejner a několik odpadkových košů. Hlídka provedla kontrolu okolí a jednoho z podezřelých, který se schovával za domem, zadržela. Jednalo se o devatenáctiletého mladíka z Děčína. Dotyčný měl krvácející zranění nosu, které mu údajně způsobil jeho kamarád, když jej dvakrát udeřil pěstí do obličeje. Dále uvedl, že si na kamaráda chce podat trestní oznámení. Mladík za dohledu hlídky převrácené koše a kontejner postavil na původní místo a vysypané odpadky posbíral. Přestupek řešila hlídka na místě uložením blokové pokuty. Hlídka poté mladíka převezla do nemocnice na ošetření a následně na OO PČR kvůli podání trestního oznámení.

Dne 13.9.2011 v 6:00 hodin ohlásil pracovník ostrahy obchodního domu v DC5, že mají potíže s nějakým ukřičeným mladíkem. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se v obchodě nachází mírně pomatený šestatřicetiletý muž z Jílového, který je strážníkům známý tím, že na veřejnosti pravidelně káže o konci světa a podobných záležitostech. Strážníci kazatele po zaplacení nákupu doprovodili z provozovny. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 12.9.2011 v 21.07 hod. oznámil občan, že v parku v DC4 leží nějaká opilá žena. Hlídka MP na místě kontaktovala šestapadesátiletou ženu z Děčína, která byla pod silným vlivem alkoholu. Na místo byla přes linku 155 přivolána záchranka, která dotyčnou odvezla do nemocnice na vyšetření.

Dne 10.9.2011 v 01.00 hod. spatřila hlídka MP v DC32 v ulici Vítězství před restaurací muže, který udeřil jiného muže pěstí do obličeje a ten spadl hlavou na chodník. Hlídka MP pachatele zadržela a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o jednadvacetiletého mladíka z Děčína. Zraněný dvacetiletý mladík měl krvácející zranění na temeni hlavy. OS MP byla vyrozuměna dispečerka záchranné služby, která na místo vyslala sanitní vůz, jehož posádka převezla zraněného mladíka do nemocnice na vyšetření. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 10.9.2011 v 11.26 hod. oznámila žena, že právě nějací dva Romové zbili jistého muže a to na dolní zastávce MHD v DC2 v ul. Kamenická. Uvedla, že napadeného muže sama odváží do děčínské nemocnice. K pachatelům uvedla, že byli dva, jeden měl na sobě něco jako sportovní dres s číslem 5 a oba utekli ve směru k viaduktu do DC1. Na místo byly vyslány autohlídky MP a vyrozuměna byla Policie ČR. V 11.34 hod. hlídka MP jednoho z pachatelů zadržela v DC1 v ul. Pohraniční. Jednalo se o čtyřiadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný se k napadení přiznal. Jako důvod útoku uvedl, že kolemjdoucí muž mu řekl, že je „cikán“. Na místě byl předán Policii ČR, která řešení události převzala.

Dne 10.9.2011 v 05.44 hod. oznámil občan, že v DC4 v ulici Teplická fyzicky napadli dva Rómové jiného mladíka. Na místo byly ihned vyslány hlídky MP, které zadržely ve spodní části ul. Prokopa Holého dva podezřelé. Jednalo se o dva muže ve věku třicet dva a čtyřicet čtyři let ze Slovenska. Zadržení se k fyzickému napadení doznali. Na místo byla přivolána záchranná služba, která zraněného mladíka převezla na ošetření do nemocnice. Následně se hlídce přihlásil další mladík, který uvedl, že byl zadrženými rovněž napaden. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 9.9.2011 ve 21.03 hod. oznámila PČR, že vysílá hlídku do restaurace v DC4, kde se mezi sebou pere několik hostů. PČR požádala, aby byla na místo vyslána i hlídka MP. OS MP byly na místo vyslány hlídky MP, které zjistily, že se mezi sebou poprali pětatřicetiletý a čtyřicetiletý muž z Děčína. Jeden z účastníků incidentu si z potyčky odnesl podlitinu oka a krvácející zranění rtu, lékařské ošetření ale odmítl. Řešení události převzala PČR.

Dne 4.9.2011 v 16.22 hod. bylo na linku 156 oznámeno, že v DC1 v ulici Pohraniční došlo k fyzickému napadení. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že šestnáctiletý mladík fyzicky napadl o dva roky mladšího chlapce. Následně se na místo dostavila matka poškozeného, která sdělila, že nejde o první případ napadení ze strany šestnáctiletého mladíka a požádala o příjezd hlídky PČR. Po příchodu rodičů útočníka matka poškozeného uvedla, že bude k vyřešení postačovat omluva. Hlídky MP a PČR po vyřešení záležitosti domluvou odjely plnit další úkoly.

Dne 3.9.2011 ve 21.12 hod. tel. oznámil pracovník firmy v DC9, že se nachází u firemního areálu a právě viděl, jak nějaká osoba úmyslně převrátila nádoby na odpad u prodejny potravin v DC9. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila pachatele přestupku proti veřejnému pořádku. Jednalo se o sedmnáctiletého mladíka z Děčína. Hlídka MP mu za přestupek proti veřejnému pořádku uložila blokovou pokutu a dohlédla na to, aby po sobě nepořádek uklidil.

Dne 3.9.2011 v 14:30 hodin zadržel strážník MP v prodejně v DC1 na upozornění pokladní osobu, která v provozovně opakovaně kradla. Strážník zjistil, že zlodějka u sebe měla zboží v hodnotě cca 400,- Kč. Jednalo se o pětadvacetiletou ženu z České Lípy. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si zadrženou převzala k dalším úkonům.