Události MP září 2015

Městská policie DěčínDne 20.9.2015 v 07:04 hod. oznámil občan, že před barem v DC1 v ulici Řetězová postávají osoby, které se chovají hlučně. Hlídka MP zjistila na místě totožnost dvou mužů, kteří se spolu bavili poněkud hlasitěji, čímž mohli rušit noční klid. Jednalo se o muže ve věku třicet a dvacet čtyři let z Děčína a Havířova. Hlídka věc vyřešila domluvou a oba z místa vykázala.

Dne 18.9.2015 v 23:55 hod. oznámila zaměstnankyně nemocnice, že v areálu se pohybuje podnapilý muž, který odmítá po ošetření nemocnici opustit. Hlídka dotyčného kontaktovala, jednalo se o muže ve věku čtyřicet devět let z České Kamenice. Strážníci jej po ověření totožnosti z místa vykázali. Záležitost hlídka řešila domluvou.

Dne 18.9.2015 v 13:55 hod. oznámila zaměstnankyně nemocnice, že na oddělení rentgenu mají v čekárně nějakého bezdomovce, který nechce čekárnu opustit. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o jí velmi dobře známého bezdomovce. Strážníci jej z areálu vyprovodili.

Dne 18.9.2015 v 00:10 hod. oznámila ostraha obchodního domu v DC5, že v prodejně chytla zloděje, který odcizil elektroniku v hodnotě 449,- Kč.
Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o devětadvacetiletého muže z Děčína. Muž se ke krádeži na místě přiznal. Navíc dodal, že to není jeho první krádež a že byl již mnohokrát řešen Policií ČR. Po dohodě s PČR byl muž převezen na obvodní oddělení PČR, která záležitost převzala k dořešení.

Dne 5.9.2015 v 22.55 hod. si všimla hlídka MP při kontrolní činnosti v DC1 muže, který ležel před garážemi na silnici. Muž byl v silně podnapilém stavu, komunikace s ním byla nemožná. Na místo byla přivolána záchranná služba, která muže odvezla do nemocnice na vyšetření. Podle dokladů se jednalo o muže z Děčína ve věku padesát osm let.

Dne 4.9.2015 v 10.41 hod. oznámil občan, že v domě v ul. Čsl.  Partyzánů v DC32 se někdo pere. Hlídka MP na místě zjistila, že se vzájemně fyzicky napadli dva muži ve věku dvacet tři a třicet jedna let. Jeden z mužů utrpěl krvácející zranění nosu. Na místo byla přivolána sanita, jejíž posádka převezla muže do nemocnice na ošetření. Na místo byla přivolána i hlídka PČR, která řešení převzala. Při převozu zraněného do nemocnice asistoval jeden ze strážníků.

Dne 4.9.2015 v 08.07 hod. oznámil občan, že v DC6 v ulici J. z Poděbrad tropí nájemníci v bytě značný hluk. Hlídka zjistila, že se mezi sebou pohádala manželská dvojice, což podle zkušeností strážníků není zdaleka poprvé. Následně se na místo dostavila i hlídka PČR. Hlídky celou situaci uklidnily a hlídka PČR poté muže z domu vykázala.

Dne 4.9.2015 v 07.45 hod. kontaktoval hlídku MP v DC8 desetiletý žák základní školy a sdělil, že v autobuse, kterým jel do školy z obce Modrá, zapomněl batoh s učebnicemi. Hlídka kontaktovala dispečera dopravní společnosti, který následně od řidiče zmiňovaného autobusu zjistil, že batoh v autobuse našel. V 8.50 hod. hlídka od řidiče