Útočníka zastavil služební pes

S pouty na rukou a v policejní cele skončil šestadvacetiletý muž jen několik minut poté, co zaútočil při zákroku na strážníka děčínské městské policie. Hlídka útočníka za pomoci donucovacích prostředků a za asistence služebního psa zpacifikovala a předala Policii ČR.

Na pohyb podezřelého muže upozornil jeden z obyvatel Děčína 4. Na linku 156 oznámil, že ve vnitrobloku v ulici Na Valech se pohybuje muž, který hlasitě křičí. Na místo byla vyslána hlídka strážníků a psovod. „Na místě se nacházel muž, který vsedě spal. Kolem něj byl značný nepořádek. Hlídka se ho snažila probrat poklepáním na rameno. Muž ale okamžitě vyskočil a začal strážníkům velmi vulgárně nadávat. Poté na jednoho ze strážníků zaútočil pěstí,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Na situaci pohotově zareagoval služební pes, který na útočníka skočil a odrazil ho. Hlídka následně agresivního muže zpacifikovala a nasadila mu pouta.

„Po ověření totožnosti hlídka zadrženého převezla na obvodní oddělení Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení s podezřením ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě,“ dodal ředitel.