Velikonoce slavili často alkoholem

Napilno měli během velikonočních svátků děčínští strážníci. Významnou roli sehrál u mnoha zákroků, stejně jako v uplynulých letech, alkohol. Městská policie na velikonoční svátky výrazně posílila hlídkovou službu.

Během čtyřdenního volna, zejména během pondělního svátečního dne, byl výskyt opilých jedinců jedním z nejčastějších oznámení. „Šlo často o jedince, kteří konzumaci alkoholu nezvládli a usnuli v parku, na chodníku nebo dokonce na ulici. V lepším případě se dostali do domu, kde bydlí, ale problém byl trefit se do toho správného bytu. I s tímto strážníci během svátků pomáhali a dotyčného předali manželce, která pro jeho stav neměla příliš pochopení,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. V jednom případě si ležícího opilce vyhlédl zloděj, který jej okradl. Z místa ale daleko neutekl, hlídka strážníků jednačtyřicetiletého zloděje zadržela a předala Policii ČR.

Kromě řady výjezdů k podnapilým lidem řešili strážníci desítky dalších záležitostí od obtěžujících prodejců kosmetiky nejasného původu, přes nalezené injekční stříkačky, opuštěná zvířata, která nakonec skončila v péči útulku, až po přestupky týkající se zákazu prodeje tabákových výrobků.
„I přes zvýšený počet oznámení a řešených přestupků se velikonoční svátky letos obešly bez závažných problémů,“ dodal ředitel.