Venčení psa bez vodítka skončilo pokousáním

Více stížností na nezodpovědné majitele psů, kteří svá zvířata nemají při venčení pod kontrolou, zaznamenali v posledních dnech děčínští strážníci. Mnozí majitelé si bohužel neuvědomují, že jejich přístup může mít i závažné následky.

Poslední oznámení řešili strážnici během uplynulého víkendu. Muž z děčínské čtvrti Folknáře oznámil, že na jeho zahradu vběhl velký pes, a když se jej muž pokusil vypustit ven, pes ho kousl do předloktí. Strážníci zjistili, komu zvíře patří, a kontaktovali majitelku. „Ta uvedla, že psa běžně vypouští, aby se sám proběhl. Záležitost tentokrát skončila zraněním a přivoláním Policie ČR, která bude záležitost dále řešit,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Zdůraznil, že majitelé by vždy měli zvážit, zda mají své zvíře při venčení dokonale pod kontrolou. Pokud ne, může se jednat o porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání, který přesně specifikuje povinnosti majitele.

„Zvíře může vždy zareagovat neadekvátně na nějaký podnět. Může to skončit pokousáním dokonce i s velmi závažnými následky, nebo způsobením nehody v silničním provozu. Majitelům zvířat sice žádný předpis nenařizuje mít psa na vodítku, musí jej ale mít pod kontrolou, což se bohužel často nestává. Zjištěné případy řešíme odchytem zvířat a oznámením přestupku správnímu orgánu,“ dodal ředitel.