Zloději skončili s pouty na rukou

Dvojici mužů podezřelých z krádeže se včera podařilo zadržet děčínským strážníkům. Podezřelí ukradli elektronický terminál v areálu děčínského hlavního nádraží. Muže se podařilo zadržet díky všímavosti jednoho z občanů, který stihl podezřelé vyfotografovat.

K události došlo včera po osmé hodině večer. Na hlídku strážníků, která se pohybovala před hlavním nádražím, se obrátil jeden z občanů s tím, že viděl podezřelou dvojici, která přelézala plot do areálu nádraží, kde si něco odložila. „Muž na místě zjistil, že jde patrně o odcizený elektronický terminál a ihned se obrátil na strážníky. Podezřelé dokonce stihl vyfotografovat. Podezření z krádeže vzápětí potvrdila jedna ze zaměstnankyň nádraží, která hlídku kontaktovala. Žena uvedla, že zloději se museli dostat přes střechu nádraží do šaten a tam ukradli služební telefon a terminál,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Dozorčí služba městské policie na místo vyslala motorizovanou hlídku, která začala prohledávat okolí. Z fotografie strážníci poznali, že by mohlo jít o dvojici známých problémových opilců. „Podezřelou dvojici hlídka zadržela během několika desítek minut během pátrání v Podmoklech. Hlídka oba omezila na osobní svobodě a nasadila mužům pouta,“ dodal Horák.

Zadržené strážníci převezli na obvodní oddělení Policie ČR, která řešení záležitosti převzala.