Děčínští boxeři měli premiéru v první lize a hned porazili Ústí

SKMP Děčín - Děčínští boxeři měli premiéru v první lize a hned porazili ÚstíBoxerský prvoligový nováček, Sportovní klub Městské policie Děčín, ukázal v prvních zápasech, že bude v první lize silným soupeřem. Prvoligový ring si děčínští vyzkoušeli poprvé 1. října v Povrlech, kde proti nim nastoupili borci z Barkasu Ústí nad Labem. Děčínská sestava zvítězila nad Ústím 10:6 na body.

V nejnižší váze do 56kg se do ringu postavil děčínský Erik Aloyan proti ústeckému Viktoru Agateljanovi a s přehledem zvítězil na body. Podobný průběh měl zápas váhové kategorie do 60kg, kde děčínský Štěpán Pitra porazil Olexandra Kovalenka. Ve váhové kategorii do 64 kg nastoupil děčínský David Pazdera proti Janu Kováčovi. Zápas končil bodovým vítězstvím ústeckého borce. Trenér děčínských borců Václav Němeček ale zápas hodnotil kladně: „Je třeba přihlédnout k tomu, že David je šestnáctiletý kluk a nastoupil proti třiadvacetiletému borci s mnoha zkušenostmi.“

Vítězstvím Děčína skončily i váhové kategorie do 69kg, 75kg a 81kg, kdy Karel Nečesánek porazil na body Lukáše Plzáka, Petr Holý ústeckého Ondřeje Trávníčka a David Hošek Daniela Slavíka.

Ve vyšší váhové kategorii do 91 kg se do ringu postavil Ladislav Docenko proti ústeckému borci Petru Kopřivovi. Děčínský borec v prvním kole inkasoval silný úder a začal krvácet z nosu. Zápas nakonec musel ve třetím koel vzdát. „Ustál to ale i se zraněním až do třetího kola, pak se rozhodčí přiklonil k ukončení zápasu. Láďův výkon byl ale na výborné úrovni a ústeckému borci byl vyrovnaným soupeřem,“ uvedl Němeček.

Poslední zápas ve váhové kategorii 91kg+ skončil vítězstvím ústeckého Ondřeje Novotného, proti kterému se postavil Vilda Farkač. Hned v prvním kole ale rozhodl jeden úder soupeře a Vilda Farkač zápas prohrál RSC.

Další prvoligové zápasy čekají děčínské borce 16. října, soupeřem jim bude mostecký box klub. Výkony děčínských si trenér Němeček pochvaloval. „Výborný byl v ringu náš Nečesánek i Petr Holý, který má za sebou teprve pár zápasů a i přesto dokázal porazit zkušenějšího borce. David Pazdera předvedl také solidní výkon, na vítězství s reprezentantem to ale bohužel nestačilo. Láďu Docenka zastavilo krvácení, nebýt tohoto zranění, ustál by zápas určitě do konce. Od prvního kola bylo znát, že se mu přes krvácející nos velmi špatně dýchá a Láďa viditelně zpomalil,“ zhodnotil své svěřence Němeček. Dodal, že cílem děčínského sportovního klubu zůstává postup do extraligy už v příštím roce.