Události MP srpen 2011

Městská policie DěčínDne 30.8.2011 v 21:35 hod. si všimla hlídka MP při kontrolní činnosti v DC7 v ul. Vilsnická dvou mužů, kteří tlačili vozík s věcmi. Jeden z nich začal okamžitě utíkat a zmizel ve tmě. Druhého se strážníkům podařilo zadržet. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Litvínova. V kárce se nacházely věci z nedalekých zahrádek (motyky, nářadí, kolečka apod.). Vzhledem k podezření, že věci pocházejí z trestné činnosti, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala. Dotyčný se nakonec přiznal, že s kamarádem kradli na zahrádkách. Druhého pachatele, teprve sedmnáctiletého mladíka z Děčína, hlídka MP zadržela v ul. Ústecká, kde se schovával na jedené ze zahrad.

Dne 31.8.2011 v 02.30 hod. si všimla hlídka MP na Tyršově mostě v DC1 tří mužů, kteří přelézali mostní oblouk. Hlídka MP zjistila, že jde o mladíky ve věku sedmnáct až devatenáct let. Záležitost s nimi hlídka vyřešila uložením blokových pokut.

Dne 28.8.2011 v 18.05 hod. oznámil občan, že v ul. Příčná v DC3 pobíhá nějaký nebezpečný pes. Hlídka MP na místě spatřila psa rasy Dobrman, který před hlídkou utíkal do ul. Březová. Hlídce se psa během několika minut podařilo odchytit. Zvíře strážníci převezli do útulku pro opuštěná a toulavá zvířata.

Dne 28.8.2011 v 01.48 hod. oznámila žena, že v prostoru u bývalého fotbalového hřiště v DC21 vidí oheň, ze kterého stoupá hustý černý dým. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že nedaleko hřiště seděly u ohně čtyři osoby (dva muži a dvě ženy ve věku šestnáct až dvacet sedm let), přičemž muži opalovali plast ze starých kabelů. Přítomní po výzvě hlídky oheň uhasili. Hlídka záležitost vyřešila uložením blokových pokut a všechny z místa vykázala.

Dne 27.8.2011 v 00.02 hod. oznámil občan, že na lodi, která kotví u Smetanova nábřeží v DC1, probíhá diskotéka a začalo se tam prát mezi sebou několik hostů. Na místo byla vyslána hlídka MP a byla vyrozuměna PČR, která na místo taktéž vyslala hlídku. Mezitím hlídka MP zjistila, že došlo k fyzické potyčce mezi dvaatřicetiletým a o sedm let mladším mužem. Dotyční při vzájemném fyzickém napadení rozbili dva stoly. Hlídka MP na místě zabránila dalšímu napadání. Řešení události převzala PČR.

Dne 26.8.2011 v 17.15 hod. oznámila žena z DC1, že šla po Tyršově mostě, po kterém se motal nějaký chlap. Dále uvedla, že dotyčný byl hrozně špinavý a dokonce se vykálel na chodník. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě přistihla podnapilého dvaašedesátiletého bezdomovce z Benešova nad Ploučnicí. Hlídka jej nechala chodník, který znečistil, uklidit a přestupek vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 26.8.2011 ve 12.25 hod. oznámil muž z DC1, že vidí pod zámkem v parku vedle přístaviště lodí nahatého chlapa. Uvedl, že dotyčný běhá po trávě a v parku je spousta lidí, kteří si ho fotí. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zadržela pětapadesátiletého muže z Děčína. Z chování muže bylo patrné, že jeho psychika je narušena. Vzhledem k tomu, že chování muže by mohlo být kvalifikováno jako trestný čin výtržnictví, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 26.8.2011 ve 2.10 hod. si všimla hlídka MP v DC4 na parkovišti u obchodního domu osoby, která tlačila nákupní vozík, ve kterém seděla další osoba. Hlídka zjistila, že se jedná o šestadvacetiletého a dvaatřicetiletého muže z Děčína. Hlídka s nimi přestupek vyřešila uložením blokové pokuty a oba z místa vykázala.

Dne 25.8.2011 v 17.40 hod. požádal dispečer záchranné služby o vyslání hlídky MP do DC32, kde má posádka sanity problém s podnapilou osobou. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o známého devětapadesátiletého opilce. Hlídka jej pomohla naložit do sanitky a na žádost lékařky provedla i asistenci při jeho převozu do děčínské nemocnice.

Dne 23.8.2011 v 23.15 hod. oznámil občan, že někdo u obchodního domu v DC3 pracuje s trubkami a dělá u toho hrozný rámus. Hlídka MP na místě zjistila, že firma pracuje na přístřešku, ale může pracovat pouze po pracovní době obchodního domu. Hlídka MP pracovníkům vysvětlila, že musí respektovat dodržování veřejného pořádku a uložila odpovědné osobě, třiatřicetiletému muži z Chomutova, pokutu za rušení nočního klidu.

Dne 23.8.2011 v 19.30 hod. oznámila žena, že na palouku v ul. Na Vinici v DC4 je na dětském hřišti partička omladiny a popíjí tam alkohol. Hlídka MP na místě kontaktovala pět mladých lidí ve věku osmnáct až dvacet tři let. Všichni popíjeli pivo a kolem sebe udělali nepořádek. Hlídka záležitost vyřešila uložením blokových pokut, dohlédla na to, aby po sobě všichni přítomní nepořádek uklidili a z místa dotyčné vykázala.

Dne 22.8.2011 v 0.50 hod. oznámila zaměstnankyně nemocnice Děčín, že kolem spodních budov chodí nějaká tmavá postava a z místa je slyšet nějaký hluk, jakoby někdo trhal okap. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě nalezla velkou sportovní tašku plnou sešlapaných měděných svodů a brašnu nářadí. Strážníci za jednou z budov zadrželi podezřelého pětačtyřicetiletého muže, který hlídce přiznal, že kradl měděné svody. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 21.8.2011 v 19.29 hod. oznámil občan, že v DC4 v lesoparku pod Stoliční horou se pohybuje muž v modrém tričku, který je pod vlivem alkoholu a neustále něco říká o sebevraždě. Na místo byla vyslána hlídka MP, která při příjezdu na místo spatřila muže uvedeného popisu stát pod jedním ze stromů v parku, přičemž přes větev cca 3m vysoko měl přehozené lano, jehož jeden konec držel v ruce a kolem krku měl nasazenou uvázanou smyčku. Hlídka muži smyčku z krku sundala a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o šestačtyřicetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR a RZS, která si následně muže odvezla na ošetření do nemocnice.

Dne 21.8.2011 v 15.30 hod. oznámil pracovník obchodu v DC3, že jim z provozovny před chvílí utekl zloděj, který nakradl plný batoh zboží a utekl někam ve směru k Východnímu nádraží ČD. Do DC3 byla ihned vyslána hlídka MP, která v okolí nikoho odpovídajícího popisu nezjistila. Přejela proto na Kamenickou ulici, kde si všimla velmi zadýchaného muže, který odpovídal popisu podezřelého z krádeže, u sebe ale neměl batoh s odcizenými věcmi. Jednalo se o jednadvacetiletého muže z Děčína. Personál prodejny potvrdil, že se skutečně jedná o zloděje, který kradl v obchodě. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si případ převzala k řešení.

Dne 20.8.2011 v 18.00 hod. spatřila hlídka MP u rybníka v ul. 2. polské armády v DC1 muže o kterém věděla, že po něm pátrá PČR kvůli majetkové trestné činnosti. Jednalo se o čtyřicetiletého muže z Jiříkova.
Hlídka MP muže převezla na obvodní oddělení PČR, která si jej převzala k dalším úkonům.

Dne 20.8.2011 v 14.35 hod. požádala PČR o vyslání hlídky MP do ul. Průchodní v DC31, kde má někdo ničit vozidlo. Hlídka MP na místě zjistila, že dva muži ve věku dvaadvacet a jednatřicet let kopali do plotu u obytného domu a poté ukopli zrcátko u zaparkovaného osobního vozidla.
Hlídka MP oba muže zadržela a předala je hlídce přivolané hlídce PČR.

Dne 19.8.2011 v 17:28 hod. oznámil občan, že v ul. Krásnostudenecká v DC6 za bývalým diskoklubem se někdo pokusil odnést železné schody a on zloděje spolu s dalšími občany zadržel. Hlídka MP na místě zjistila, že zadrženými jsou dva muži z Děčína ve věku devětatřicet a šestatřicet let. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 19.8.2011 v 13:09 hod. oznámili zaměstnanci prodejny v DC1, že zadrželi zloděje. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o sedmnáctiletého mladíka z Prahy, který odcizil bundu v hodnotě 1400,- Kč. Hlídkou MP byl zadržený převezen na obvodní oddělení PČR, která si jej převzala k dalším úkonům.

Dne 18.8.2011 ve 21.30 hod. kontaktoval hlídku MP v DC4 procházející občan a oznámil, že na chodníku v ulici Dělnická leží muž, u kterého stojí dva mladíci. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o dobře známého šestaosmdesátiletého muže. U něj stáli dva mladíci ve věku patnáct a třináct let, kteří se jej snažili marně zvednout. Muž byl značně podnapilý a stěžoval si na bolest nohou. OS MP byl kontaktován dispečer ZZS, který na místo vyslal převozovou sanitu, která muže odvezla do nemocnice na ošetření.

Dne 18.8.2011 v 19.09 hod. oznámil občan, že v DC6 v ulici Slovanská leží na chodníku muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o osmapadesátiletého muže, kterého zmohla opilost. Dotyčný neměl viditelné zranění a lékařské ošetření či jinou pomoc od hlídky odmítl. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 18.8.2011 ve 13.45 hod. oznámil občan z DC8, že u výkupny kovů na Teplické ulici rozebírají nějaké osoby ledničku a dělají kolem velký nepořádek. Na místo byla vyslána hlídka MP, která při této činnosti přistihla tři mladíky ve věku čtrnáct až osmnáct let. Za dozoru hlídky všichni nepořádek uklidili. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 17.8.2011 v 02.15 hod. oznámil občan, že v DC33 kousek před železničními závorami leží nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která ležícího muže našla a zjistila, že ve své opilosti usnul na trávě. Hlídka jej probudila a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o jednadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný byl v pořádku a po probuzení a prokázání totožnosti z místa odešel. Hlídka jeho jednání vyřešila domluvou.

Dne 16.8.2011 v 17.47 hod. oznámil řidič autobusu DPMD, že stojí v zastávce MHD v DC4 a má problémy s jedním cestujícím. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že do autobusu se snažil nastoupit podnapilý pětaosmdesátiletý muž z Děčína, který silně zapáchal močí a řidič jej z tohoto důvodu odmítl autobusem přepravit. Místní znalostí je hlídce známo, že toto není první případ, kdy si řidiči i cestující na tohoto muže stěžují. Hlídce si muž následně stěžoval na bolest nohou. Na místo byla proto přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže odvezla do nemocnice na ošetření.

Dne 16.8.2011 v 15.40 hod. oznámil občan, že nájemníci přízemního bytu domu v ul. Kamenická v DC2 odložili část staré sedací soupravy ke kontejnerům a zbývající část hodili do kontejneru. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že sedací soupravu do kontejneru a vedle něj odložila jednadvacetiletá žena z Děčína. Přestupek vyřešila hlídka uložením blokové pokuty. Dotyčná přislíbila, že zajistí odvoz sedačky do sběrného dvora. V 18.00 hod. hlídka na místě provedla kontrolu, sedačka byla z kontejneru i z prostoru vedle něj odstraněna.

Dne 14.8.2011 v 08.35 hod. oznámila žena, že v DC3 v ulici Žerotínova pobíhá pes rasy dobrman a má na sobě kus pletiva z plotu. Na místo byla vyslána hlídka MP, které se podařilo psa odchytit. OS MP byla vyrozuměna pracovnice Městského útulku, která se na místo dostavila a psa převezla do útulku.

Dne 13.8.2011 ve 22.50 hod. oznámil muž z DC2, že na Kamenické ulici je slyšet značný hluk. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že hluk vychází ze sklepního bytu. Jeho majitel, šedesátiletý muž z Děčína, slavil narozeniny manželky a za hluk se omluvil. Hlídka řešila oznámení domluvou.

Dne 13.8.2011 v 06.05 hod. oznámila žena z DC32, že vyběhla z domu a všimla si, že v trávě spí nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jde o čtyřiatřicetiletého muže z Děčína, který po konzumaci alkoholu nezvládl vstup do domu a ustlal si v trávě. Hlídka muže probrala a pomohla mu do bytu. Přestupek strážníci vyřešili domluvou.

Dne 12.08.2011 ve 13.30 hod. oznámil občan, že v DC4 na Máchově náměstí sedí pod stromem nějaký společensky unavený muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o zcela opilého třicetiletého muže z Ústí nad Labem. Hlídce muž řekl, že se opil na návštěvě u kamaráda, na kterého měl u sebe telefonní číslo. Hlídce MP se podařilo kamaráda dotyčného kontaktovat, ten si jej na místě převzal a doprovodil do bytu. Přestupek hlídka vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 11.8.2011 v 19.26 hod. bylo na linku 156 oznámeno, že v DC6 v ul. Krásnostudenecká leží na zemi starší muž, který se nemůže zvednout. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že jde o šestaosmdesátiletého opilého muže, který si při pádu na zem způsobil krvácející zranění pravého loktu a pravého kolena. MP byl kontaktován dispečer ZZS, který na místo vyslal lékaře, který zraněného odvezl do nemocnice na ošetření.

Dne 11.08.2011 v 13.35 hod. zadržela hlídka MP v DC5 podezřelého jednačtyřicetiletého cizince, jehož podoba odpovídala osobě, po které je vyhlášeno pátrání. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která potvrdila, že jde o hledaného muže. U zadrženého se navíc našly odcizené doklady od vozidla. Muže si k dalším úkonům převzala PČR.

Dne 9.8.2011 v 0.33 hod. spatřila hlídka MP v DC4 muže s batohem, který se nacházel v zadním traktu základní školy. Muž se nejprve jen procházel zahradou školy, pak se zastavil u okapového svodu a snažil se tento svod vytrhnout. Hlídka jej na místě zadržela. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Děčína. Muž nejprve tvrdil, že se po zahradě jen procházel, ale pak přiznal, že měděný okapový svod utrhl. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu řešení.

Dne 8.8.2011 ve 21.34 hod. tel. oznámil občan, že v DC6 v ul. U Tvrze poblíž prodejny potravin v horní části sídliště převrátil nějaký muž popelnici, ve které se přehrabuje. Na místo byla vyslána hlídka MP, která oznámení potvrdila. Na místě se nacházel devatenáctiletý mladík z Děčína. Za přestupek spočívající ve znečištění veřejného prostranství mu hlídka uložila blokovou pokutu a nechala ho nepořádek uklidit.

Dne 8.8.2011 v 15.45 hod. oznámil strážník MP ve volnu, že v DC3 zjistil vyhnutá vrata garáže, která je plná věcí. Dále sdělil, že dva zámky na vratech jsou vytržené a třetí je značně poškozený. Na místo byla vyslána hlídka MP, která oznámení potvrdila. MP se podařilo zjistit totožnost uživatele garáže, kterého kontaktovala v místě bydliště. Dotyčný uvedl, že se mu ztratily věci za několik tisíc korun. Následně se na místo dostavila hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 8.8.2011 ve 21.13 hod. zastavila hlídka MP v DC6 v ul. Dělnická vozidlo Ford Mondeo poté, co toto vozidlo vjelo téměř na chodník a kličkovalo po vozovce. Vozidlo řídil šestapadesátiletý muž z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která orientační dechovou zkouškou naměřila řidiči 1,7 promile alkoholu a případ si na místě od MP převzala.

Dne 07.08.2011 v 19.35 hod. zaznamenala hlídka MP v DC4 v ul. Prokopa Holého rvačku. Na místo byly vyslány i ostatní hlídky MP, které zjistily, že šedesátiletý cizinec napadl kvůli penězům v místní restauraci svoji přítelkyni. Napadení bylo přítomno několik svědků, z nichž jeden se snažil v dalším napadání ženy zabránit. Útočníka ihned zpacifikovala hlídka MP. Na místo poté byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 6.8.2011 v 17.18 hod. oznámil občan, že v lesoparku vedle ul. Lužická v DC2 nalezl nějakého starého pána, který tam ležel a nemohl se postavit na nohy. Na místo byla vyslána hlídka MP, která potvrdila, že muž má problém se postavit na vlastní nohy. Jednalo se o dvaaosmdesátiletého muže z Děčína. Vzhledem ke stavu dotyčného byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže odvezla do nemocnice na ošetření.

Dne 5.8.2011 ve 22.40 hod. oznámil občan z DC6, že z domu v ul. J. z Poděbrad slyšet hlasitá hudba a zpěv, nedá se to vydržet. Na místo se dostavila hlídka MP, která zjistila, že u jedné z nájemnic, devětadvacetileté ženy, se konala oslava křtin malého dítěte. Všichni zúčastnění se hlídce omluvili, uzavřeli všechny okna a přestali hrát na kytaru a zpívat. Hlídka věc vyřešila domluvou. Ve 23.20 hod. přijala MP druhé oznámení, že rušení nočního klidu pokračuje. Na místo byla opět vyslána hlídka MP, která přestupek vyřešila uložením blokové pokuty. Další oznámení se již neopakovalo.

Dne 4.8.2011 v 05.50 hod. oznámil občan, že z lesa nad DC6 vidí stoupat hustý černý dým. Místo bylo zaměřeno kamerovým systémem a stoupající dým byl jasně vidět. Na místo byly vyslány hlídky MP. Následně telefonicky oznámil operační důstojník HZS, že výše uvedené oznámení taktéž přijal a na místo již vyslal hasiče. Hlídky MP se na místo dostavily současně s hlídkou PČR a zjistily, že se na místě nacházeli tři muži ve věku osmnáct až dvacet sedm let, kteří opalovali kabely, které následně nakládali do přistaveného vozidla. Hlídka MP hořící kabely uhasila ručním hasicím přístrojem ze služebního vozidla. Řešení události na místě převzala hlídka PČR.

Dne 4.8.2011 v 02.50 hod. oznámila servírka z herny v DC2, že má problémy s podnapilým hostem, který jí nezaplatil útratu a nyní spí na baru. Na místo byla vyslána hlídka MP, která muže vzbudila a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o třiadvacetiletého muže z Děčína. Jmenovaný za přítomnosti hlídky zaplatil útratu a pod dohledem strážníků z herny odešel.

Dne 3.8.2011 v 10.15 hod. oznámil občan, že v DC8 v ul. Teplická nějaký muž krade železné zábradlí. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že bylo částečně demontováno trubkové zábradlí. Nedaleko hlídka zadržela třiadvacetiletého muže z Jílového, který přiznal, že část zábradlí odevzdal do sběru. Záležitost byla předána přivolané hlídce PČR.