Děčínští boxeři přivezli z Mistrovství ČR čtyři medaile

SKMP - Děčínští boxeři přivezli z Mistrovství ČR čtyři medaileDvě stříbrné a dvě bronzové medaile si přivezla domů čtyřčlenná výprava Sportovního klubu Městské policie Děčín z Mistrovství České republiky v boxu kadetů. Turnaj, kterého se zúčastnili sportovní kluby z celé České republiky, se konal ve dnech 9. – 11. března v ostravské Porubě. Děčín reprezentovali ve váze do 50kg Pavel Kučera, v kategorii do 52kg Marek Keleši, ve váze do 54kg Gejza Ferko a ve váhové kategorii do 60kg Jan Jiránek.

První den turnaje se konaly vyřazovací boje, ze kterých všichni děčínští borci bez obtíží postoupili. Nejtěžší postup měl podle trenéra Václava Němečka Jan Jiránek, který narazil na Ohrádku z Vítkovic. „Je to velmi zkušený borec. Honza se ho ale nezalekl, první kolo bylo vyrovnané, ale poslední dvě kola Honza zabojoval a porazil Ohrádku vysoko na body,“ zhodnotil výkon svého svěřence trenér Němeček. V semifinále nastoupil děčínský Pavel Kučera proti Fraňovi z Brna. Pavel má za sebou jen málo zápasů, v prvním kole trochu zaspal a bodový náskok se snažil dohnat v druhém a třetí kole, ve kterých měl jasnou převahu. Přesto ale bodový náskok už nedohnal a nakonec prohrál 10:8 na body. „Byla to velká škoda. Ale na to, že je to jeho první turnaj, zaboxoval Pavel skvěle a bronz je pro něj velký úspěch,“ doplnil Němeček. Ve váze do 52kg nastoupil Marek Keleši proti Čurejovi z České kamenice. Oba boxeři se znají velice dobře z předešlých zápasů. Oba předvedli velmi vyrovnaný výkon. Marek na svém soupeři pracoval krásně z dálky. Podle verdiktu rozhodčích ale nakonec prohrál 11:9 na body. Bronzová medaile je pro něj ale velkým úspěchem. Výborný zápas předvedl děčínský Gejza Ferko, který se v ringu střetl s brněnským Plachetkou. „Gejza boxoval parádně. Hezky z dálky kontroval a zaslouženě vyhrál na body, soupeře úplně zasypal mnoha údery. Ve finále pak boxoval s lovosickým borcem. Oba se už znají, boxovali výborně, ale lovosický boxer byl ve finále aktivnější a zlato si zasloužil,“ řekl po zápase Němeček. Překvapením turnaje byl Jan Jiránek, který se utkal s vítkovickým boxerem. Jiránek soupeře zasypal tvrdými údery a zápas skončil v druhém kole jeho vítězstvím RSC. Ve finále se pak potkal s Korbelim z Plzně, který má z ringu již mnoho zkušeností. Na to, že má Honza za sebou jen málo zápasů, odvedl vynikající výkon, který byl hodnocen velmi pozitivně rozhodčími i trenéry a domů si odvezl výbornou stříbrnou medaili.

„Všichni mě překvapili tím, jak se k turnaji a přípravě na něj postavili. Ukázali, že jsou to výborní boxeři, kteří dělají Děčínu výborné jméno,“ dodal trenér Němeček.
Sportovní klub Městské policie funguje v Děčíně díky velké podpoře města, které sportovnímu klubu poskytuje prostory a sportovce materiálně i finančně podporuje. Díky tomu neplatí mladí sportovci žádné členské poplatky. Klub se navíc osvědčil jako účinná forma prevence kriminality.