Události MP březen 2012

Městská policie DěčínDne 31.3.2012 ve 23.05 hod. oznámil muž z DC6, že v ul. Klostermannova někdo na ulici řve a kope do popelnic. Rovněž si myslí, že je tam autem VW Passat a je silně podnapilý. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo spatřila stojící vozidlo s otevřenými dveřmi u řidiče uprostřed vozovky. Ten po příjezdu hlídky nasedl do vozidla a rozjel se směrem proti hlídce, kdy bylo zcela evidentní, že své vozidlo nemá zcela pod kontrolou. Strážníci se vůz pokoušeli zastavit pomocí výstražného světla modré barvy a nápisu STOP. Řidič na pokyny k zastavení nereagoval a ujížděl vysokou rychlostí směrem na Děčín IV. Po celou dobu svojí jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, kdy přejížděl do protisměru, kličkoval po celé vozovce a najížděl na chodníky. Vozidlo se podařilo zastavit po krátkém pronásledování v DC4. Řidič okamžitě vyběhl z vozidla a snažil se utéct, ale byl ihned zadržen strážníkem. Muž se stále snažil utéct, jeho agrese vůči zakročujícím strážníkům stoupala, kopal okolo sebe, rukama se snažil udeřit zasahující strážníky, proto mu byla přiložena služební pouta. Lustrací přes OS MP bylo zjištěno, že se jedná o pětadvacetiletého muže z Děčína. Na místo byla přes OS MP přivolána hlídka PČR, která si celou záležitost převzala k dalším úkonům.

Dne 30.3.2012 ve 20.25 hod. pod restaurací Nebíčko na Pastýřské stěně v DC4 spatřila hlídka MP zaparkované vozidlo značky BMW, které mělo otevřený zavazadlový prostor. U vozidla postával řidič, sedmadvacetiletý muž z Děčína, který v otevřeném kufru vozidla přerovnával pět větších tůjí, které byly jednotlivě uloženy v igelitu. Jmenovaný tvrdil, že tůje údajně koupil, ale nebyl schopen vysvětlit, proč nyní parkuje pod výše uvedenou restaurací. Doklad o koupi u sebe taktéž neměl. Jelikož hlídka pojala podezření, že dotyčný tůje odcizil v okolí Pastýřské stěny, byla na místo přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 25.3.2012 v 03.10 hod. oznámila obsluha restaurace v DC9, že se jim to tam pere. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se mezi sebou poprali kvůli výši útraty dva muži ve věku dvaadvacet a devětadvacet let. Hlídka MP zabránila dalšímu napadání a oba z restaurace vykázala.

Dne 24.3.2012 v 17.10 hod. oznámila žena z DC8 přítomnost čtyř zfetovaných osob ve věku asi 13 let na autobusové zastávce v DC8. Dle oznamovatelky tam dotyční tloukli do autobusové zastávky a odjeli autobusem směrem do DC4. Hlídkou MP byly dvě z těchto osob zastiženy u křižovatky ulic Teplická, Divišova. Obě osoby byly pod vlivem alkoholu. Jednalo se o třináctiletého a patnáctiletého chlapce z Děčína. U obou bylo dechovou zkouškou zjištěno ovlivnění alkoholem. Po provedení dechové zkoušky bylo zjištěno, že alkohol dotyčným podala devětadvacetiletá žena, jejíž totožnost hlídka předala Policii ČR, která řešení záležitosti převzala. Mladšího z chlapců hlídka MP převezla do místa bydliště, kde jej předala rodičům.

Dne 24.3.2012 v 06.25 hod. zastavila hlídka MP v DC3 vozidlo Škoda Superb, jehož řidič neměl vůz viditelně pod kontrolou. Za volantem seděl osmačtyřicetiletý muž z Prahy. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si vše převzala k dalšímu řízení. Muž při kontrole nadýchal 2.15 promile alkoholu.

Dne 24.3.2012 v 05.05 hod. oznámila žena z DC4, že se jí její bývalý přítel dostal do bytu a ona ho nemůže dostat pryč. Raději před ním utekla ven. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že třiadvacetiletý muž si přišel v lehce podnapilém stavu do bytu pro nějaké věci a dožadoval se po své bývalé přítelkyně možnosti v jejím bytě přespat. Hlídka MP dotyčného z bytu vykázala.

Dne 24.3.2012 v 02.40 hod. oznámila obsluha restaurace v DC2, že se strhla rvačka. Na místo byla vyslána hlídka MP a zároveň byla vyrozuměna Policie ČR. Hlídka MP zjistila, že dvaačtyřicetiletý muž se nepohodl s dalšími hosty a došlo ke rvačce. Událost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Dne 19.3.2012 v 04.20 hod. zastavila hlídka MP v ul. 2. polské armády v DC1 vozidlo Škoda Felicia, které řidič neměl pod kontrolou. Za volantem seděl šestatřicetiletý muž z Děčína. Řidič byl viditelně pod vlivem alkoholu, což potvrdila i dechová zkouška, která ukázala téměř dvě promile alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 18.3.2012 v 17.15 hod. si všimla obsluha kamerového systému MP ležícího muže na lavičce před nádražím v DC4. Na místo byla vyslána hlídka MP, která muže vzbudila a zjistila, že se jedná o jí dobře známého padesátiletého bezdomovce. Dotyčný byl podnapilý, viditelné zranění neměl a lékařské ošetření či jinou pomoc od hlídky MP odmítl. Hlídka jej následně z místa vykázala.

Dne 17.3.2012 v 22:02 hod. kontaktovala hlídku MP v DC4 skupinka osob a jeden z přítomných, jednadvacetiletý mladík z Děčína oznámil, že byl napaden a chce si podat trestní oznámení. Hlídka MP zadržela útočníka, dvacetiletého mladíka z Těchlovic. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení. Napadený si stěžoval, že ho bolí hlava a motá se, z ucha mu navíc začala téct krev, proto byla na místo přivolána přes linku 155 záchranka, která zraněného odvezla do nemocnice na vyšetření.

Dne 17.3.2012 v 01.55 hod. oznámila obsluha pivnice v DC4, že má problémy s podnapilým hostem. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že podnapilý dvaatřicetiletý muž z Ústí nad Labem začal být sprostý, když ho číšník odmítl obsloužit. Hlídka MP jmenovaného z restaurace vykázala a ten se odebral směrem k vlakovému nádraží. V 02.25 hod. obsluha pivnice opět oznámila, že se muž zase vrátil zpět a ve svém jednání pokračuje. Hlídka MP tentokrát vyřešila přestupek (neuposlechnutí výzvy úřední osoby) uložením blokové pokuty a z místa ho opět vykázala.

Dne 11.3.2012 v 22.00 hod. oznámil občan z DC3 napadení kamaráda v místní herně. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že třiadvacetiletý muž z Děčína napadl jiného hosta, kterému způsobil zranění v obličeji. Zraněnému byla hlídkou MP přivolána záchranná služba, která jej odvezla do nemocnice na ošetření. Událost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Dne 11.3.2012 ve 13.34 hod. oznámil občan, že ve vestibulu Hlavního vlakového nádraží v DC4 se povalují bezdomovci. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o dva padesátileté muže z Děčína a Ústí nad Labem. Hlídka oba muže z vestibulu vlakového nádraží vykázala.

Dne 10.3.2012 v 03.05 hod. oznámil občan, že v DC8 se po ul. Teplická směrem do centra pohybuje opilý muž, který kope do plotů a poráží popelnice. Hlídka MP muže zadržela u v DC8. Jednalo se o dvacetiletého mladíka z Děčína. Hlídka MP zjistila po celé cestě z DC9 několik poničených plotů a zničený jízdní řád na zastávce MHD. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 9.3.2012 v 21.10 hod. spatřila hlídka MP na Revolučním náměstí v DC4 opilého muže, který upadl na chodníku a rozbil si hlavu. Jednalo se o šestapadesátiletého muže z Děčína. Při pádu utrpěl krvácející zranění na hlavě. Hlídka mu přivolala záchrannou službu, která jej odvezla na ošetření do nemocnice.

Dne 9.3.2012 ve 12.15 hod. zadržel strážník MP v DC4 osobu, která odcizila zařízení pro bezdrátový přenos dat, které bylo umístěno na domě v ulici Jungmannova. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže z Děčína. Po zadržení byl majetek vrácen majiteli, který podmítl podání trestního oznámení. Vzhledem k tomu, že zadržený dosud nebyl za podobný čin odsouzen, byla mu hlídkou MP za přestupek proti majetku uložena bloková pokuta.

Dne 7.3.2012 v 08:10 hod. spatřila hlídka MP v DC3 známého pětapadesátiletého bezdomovce, který je známý tím, že krade vše, co lze zpeněžit. Muž nesl na rameni profily a spojky na koleje, které odcizil v areálu nedaleké firmy. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 7.3.2012 v 15.10 hod. zastavila hlídka MP v DC1 vozidlo Škoda Favorit, o kterém věděla, že jej řídí pětačtyřicetiletý muž, který zavinil dopravní nehodu a byl mu zadržen řidičský průkaz. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 7.3.2012 v 12.00 hod. oznámila hlídka MP v DC32 zaparkované vozidlo, ve kterém bylo plno květin a věnců, které se často ztrácí z místního hřbitova. Na vozidle navíc byly umístěny dvě rozdílné registrační značky, z nichž jedna, jak se později ukázalo, byla odcizena. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 6.3.2012 v 18.44 hod. oznámil občan, že v DC32 v ulici Přímá postává cca 12 osob, které se mezi sebou začaly prát, přičemž jeden mladík leží na zemi a má rozbitou hlavu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která dorazila současně s hlídkou PČR, kterou přivolal někdo z občanů. Hlídky zjistily, že na zemi ležel jednadvacetiletý mladík, který měl krvácející zranění hlavy. Na zemi se jej snažilo udržet cca 5 mužů. Hlídky následně zjistily, že mladík pod vlivem psychotropních látek v bytě své matky demoloval nábytek, poté vyskočil z okna bytu v 1. patře a při pádu si způsobil krvácející zranění hlavy. Jelikož se choval velmi agresivně, přítomní mladíci se mu snažili v jeho jednání zabránit tím, že jej drželi na zemi. Mladík byl za asistence policistů převezen do nemocnice na ošetření. Řešení události převzala PČR.

Dne 4.3.2012 v 21.00 hod. oznámil občan z DC4 vozidlo Škoda Favorit, jehož řidič naboural do vozidla Ford Mondeo a snaží se z místa ujet. Na místo byly vyslány hlídky MP, které řidiče, pětačtyřicetiletého muže z Děčína, zadržely. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 4.3.2012 ve 20.20 hod. oznámil občan, že byl napaden v DC1 u Masarykova náměstí. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že k napadení došlo nedaleké v čajovně, kde hlídka zadržela útočníka, šestatřicetiletého muže z Jílového. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 3.3.2012 ve 23.15 hod. zastavila hlídka MP podezřelé vozidlo v DC6. Řidič při spatření hlídky MP zastavil a vystoupil i se spolujezdci z vozidla. Při ověřování pátrání bylo zjištěno, že registrační značky patří na jiné vozidlo. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 3.3.2012 ve 21.15 hod. zjistila hlídka MP řidiče, který řídil pod vlivem alkoholu. Řidič, dvaatřicetiletý muž z Děčína, přijel na čerpací stanici, vystoupil z vozidla, a když se jej hlídka snažila upozornit na rozsvícená mlhová světla, byl z řidiče cítit silně zápach alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která u řidiče provedla orientační dechovou zkoušku, která ukázala 2,5 promile. Záležitost si k dořešení převzala hlídka PČR.