SKMP zve na Mistrovství ČR v boxu

SKMP zve na Mistrovství ČR v boxu Mistrovství České republiky juniorů v boxu se uskuteční v dnech 19. – 21. dubna 2012 v prostorách děčínského kulturního a společenského domu Střelnice. Turnaj organizuje Sportovní klub Městské policie Děčín. Organizátoři slibují vysokou úroveň prestižního turnaje.

„Diváci se mají určitě na co těšit. Do ringu se připravuje hodně opravdu výborných boxerů,“ řekl Václav Němeček, trenér Sportovního klubu MP Děčín a hlavní organizátor akce.

Největším želízkem v ohni děčínského klubu je David Pazdera, který se připravuje do své váhové kategorie do 64 kg. „David se teď připravuje individuálně pod vedením bývalého vynikajícího boxera Martina Svobody, kterého jsem požádal o pomoc. Já se musím věnovat přípravě všech našich borců, David ale teď potřebuje individuální přípravu. Mým cílem je, aby David potřetí získal titul Mistra České republiky,“ dodal Němeček.

Děčínské borce čeká v březnu ještě Mistrovství České republiky kadetů, které se bude konat 10. a 11. března v ostravské Porubě. Děčínský klub na turnaj vyšle pět borců. Dobré umístění na turnaji bude pro děčínské kadety znamenat možnou nominaci na juniorský mistrovský turnaj.

Vstup na mistrovský turnaj bude opět zdarma. „Box neděláme pro peníze, ale pro lidi. Příprava je teď velmi náročná, s kolegou Václavem Pazderou jí věnujeme mnoho času. Máme za sebou organizaci už celé řady turnajů, chceme, aby diváci byli maximálně spokojeni. Určitě uvidí velmi kvalitní zápasy mládeže, ze které se stanou výborní boxeři. Finále Mistrovství České republiky se uskuteční jako galavečer boxu v sobotu 21. dubna,“ řekl Němeček.

Sportovní klub Městské policie funguje v Děčíně díky velké podpoře města, které sportovnímu klubu poskytuje prostory a sportovce materiálně i finančně podporuje. Díky tomu neplatí mladí sportovci žádné členské poplatky. Klub se navíc osvědčil jako účinná forma prevence kriminality.