Události MP únor 2012

Městská policie DěčínDne 26.2.2012 ve 22.47 hod. oznámil pracovník ochranky Hlavního vlakového nádraží v DC4, že ve vestibulu nádraží má problémy s několika bezdomovci. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že ve vestibulu se nacházejí dva bezdomovci. Jednalo se o osmačtyřicetiletého a padesátiletého muže z Děčína. Hlídka oba z prostor nádraží vykázala.

Dne 26.2.2012 v 19.49 hod. oznámil zaměstnanec prodejny v DC5, že na lavičce za pokladnami sedí opilý zapáchající bezdomovec, který svým vzezřením budí veřejné pohoršení a odmítá z prodejny odejít. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o jí dobře známého padesátiletého bezdomovce. Hlídka dotyčného vyzvala, aby z prodejny odešel. Ten se odchodu aktivně fyzicky bránil, proto jej hlídka za použití donucovacích prostředků z prodejny vykázala.

Dne 24.2.2012 ve 14.50 hod. zastavila hlídka MP v DC32 v ulici Čsl. Partyzánů vozidlo Alfa Romeo, které řídil třiašedesátiletý muž, o kterém hlídka místní znalostí ví, že mu byl odebrán řidičský průkaz, což muž hlídce přiznal. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 23.2.2012 v 18.42 hod. oznámila ostraha podniku v DC1, že v areálu podniku se pohybuje zloděj. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP a byla vyrozuměna PČR, která na místo taktéž vyslala hlídku. Hlídky provedly společně kontrolu areálu podniku a pachatele se jim podařilo zadržet. Jednalo se o jednačtyřicetiletého muže z Děčína. Hlídky zjistily, že dotyčný poškodil okno u jedné z provozních hal. Řešení události převzala PČR.

Dne 23.2.2012 v 11.34 hod. oznámil zaměstnanec ostrahy podniku v DC3, že jej kontaktovali zaměstnanci podniku s oznámením, že cizí osoby se snaží odcizit ze skladu železný materiál. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP a byla vyrozuměna PČR, která na místo taktéž vyslala hlídku. Hlídky MP a PČR zjistily, že ze skladu byl odcizen železný materiál. Hlídky provedly kontrolu okolí a dva pachatele i s odcizeným materiálem zadržely v DC1. Jednalo se o známé firmy, sedmapadesátiletého a padesátiletého muže z Děčína. Řešení události převzala PČR.

Dne 19.2.2012 v 14.00 hod. oznámili zaměstnanci obchodního domu v DC5, že před prodejnou se nachází opilý bezdomovec, který napadá lidi a nadává jim. Hlídka MP na místě kontaktovala známého padesátiletého opilce, kterého z místa vykázala. Záležitost hlídka vyřešila důraznou domluvou.

Dne 19.2.2012 v 03.47 hod. oznámil občan, že v DC1 v ul. Tyršova ležel na vozovce muž, kterého s několika kamarády odtáhl na chodník. Dle sdělení oznamovatele je muž opilý a on neví, co s ním má nyní dělat. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že muž je tak opilý, že nereaguje na vnější podněty. MP byl kontaktován dispečer ZZS, který na místo vyslal sanitku. Mezitím se hlídce podařila zjistit, že jde o osmadvacetiletého muže z Děčína. Lékař záchranné služby rozhodl o převozu muže do nemocnice.

Dne 18.2.2012 v 19.38 hod. oznámila žena z DC2, že její podnapilý manžel jí fyzicky napadá a začíná po bytě rozhazovat nábytek. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která kontaktovala šestačtyřicetiletého muže, kterého zklidnila. Žena požádala o přivolání hlídky PČR z důvodu vykázání manžela ze společného bytu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

ne 18.2.2012 ve 2.35 hod. oznámil občan, že se nachází na toaletě v restauraci v DC9 a bojí se jít domů, protože mu hrozí fyzické napadení. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že oznamovatel měl slovní potyčku s třemi dalšími hosty, která dle oznamovatele vyústila v jeho napadení. Hlídka zjistila totožnost dalších účastníků incidentu a na místo přivolala hlídku Policie ČR, která událost převzala k dořešení.

Dne 10.2.2012 v 19.25 hod. si hlídka MP při kontrole v DC4 všimla, že řidič vozidla značky Chevrolet, na které byla v 17.45 hod. instalována botička, se s vozidlem rozjel, přičemž došlo k poškození vozidla. Hlídka zjistila totožnost řidiče. Jednalo se o devětašedesátiletého muže z Děčína. Dle sdělení hlídky byl z dechu řidiče cítit alkohol. Na místo byla přivolána hlídka nehodové služby PČR, která u řidiče provedla orientační dechovou zkoušku, která ukázala 1,02 promile alkoholu. Řešení události převzala PČR.

Dne 12.2.2012 v 03.00 hod. oznámil občan, že před diskotékou v DC6 postává skupinka mužů, kteří se mezi sebou začínají postrkávat. Na místo byla vyslána hlídka MP. Před příjezdem hlídky se strhla rvačka, jejíž iniciátoři nastoupili do vozidla Peugeot a odjeli směrem k centru města. Hlídka MP vozidlo zastavila v ul. Prokopa Holého a posádku tvořenou sedmačtyřicetiletým mužem a třemi dvacetiletými mladíky zadržela. Před diskoklubem zůstali ležet tři napadení, kterým byla na místo přivolána záchranná služba. Událost si k dořešení převzala Policie ČR.

Dne 11.2.2012 ve 21.52 hod. oznámila žena z DC32, že jí kontaktovala plačící sousedka a požádala jí, aby vyrozuměla MP, protože jí a její matku fyzicky napadl její opilý bratr. Dále oznamovatelka uvedla, že toto není první případ, kdy byla sousedka a její matka napadeny. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP a byla vyrozuměna PČR, která na místo taktéž vyslala hlídku. Hlídka MP na místě zadržela jednadvacetiletého mladíka, který zdemoloval značnou část zařízení bytu. Událost si k dořešení převzala hlídka PČR.

Dne 11.2.2012 v 19.28 hod. oznámila žena z DC6, že její bývalý přítel se opil a nyní jí v bytě fyzicky napadá. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která zjistila totožnost její podnapilého přítele. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Děčína. Oznamovatelka sdělila, že k jejímu fyzickému napadení nedošlo, ale měla z bývalého přítele strach. Hlídku poté požádala o vykázání muže z bytu, což hlídka následně provedla. Ve 20.26 hod. oznamovatelka sdělila, že muž se vrátil zpět, bezdůvodně jí klepe na okna a zvoní na domovní zvonek. Hlídka MP dotyčného z místa důrazně vykázala a přestupek spočívající v neuposlechnutí výzvy úřední osoby vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 8.2.2012 ve 21.55 hod. oznámil občan napadení kamaráda v restauraci v DC4. Kamarád byl dle oznamovatele zraněn v obličeji a odešel si záležitost zpět do restaurace vyřídit. Na místo byly vyslány hlídky MP. Po příjezdu bylo hlídkami zjištěno, že napadený pětadvacetiletý muž má odřené ruce a zranění v obličeji. Zranění mu měl údajně způsobit dvaadvacetiletý návštěvník restaurace. Napadený požádal o přivolání hlídky PČR za účelem podání trestního oznámení. Řešení záležitosti převzala PČR.

Dne 8.2.2012 v 19.15 hod. oznámil občan ležícího muže u přejezdu v DC31. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že na přejezdu leží opilý jednašedesátiletý muž, který si při pádu do kolejiště poranil levé obočí a lícní kosti. Na místo byla přivolána záchranná služba, která muže odvezla do nemocnice.

Dne 5.2.2012 ve 22.55 hod. oznámila na služebně MP v DC4 žena, která byla venčit psa, že v Jeronýmově ulici viděla ležet na zemi nějakého opilce a má obavu, aby tam nezmrzl. Na místo se okamžitě dostavila hlídka MP, která nalezla ležet silně opilého třicetiletého muže z Děčína. Dotyčný se sice snažil s hlídkou komunikovat, měl ale silně zakrvácený obličej, proto mu byla přivolána lékařská záchranná služba. Lékař rozhodl o převozu muže na ošetření do nemocnice.

Dne 5.2.2012 v 01.05 hod. oznámila obsluha baru v DC9, že se to před hospodou pere. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se do sebe pustili dva muži. Jeden z nich ležel na zemi v bezvědomí, druhý měl zlomený nos a tržnou ránu na noze. Na místo se dostavila záchranná služba a Policie ČR. Lékař rozhodl o převozu zraněných do nemocnice. Doprovod zajišťovala hlídka MP.

Dne 4.2.2012 v 05.07 hod. oznámil řidič autobusu, že přijel na točnu v DC27, z autobusu vystoupila podnapilá žena, která po několika krocích spadla ze srázu. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která zjistila, že šestadvacetiletá žena má krvácející zranění hlavy a stěžuje si na bolest ruky. Hlídka poskytla zraněné první pomoc a na místo přivolala záchrannou službu, která ženu převezla na ošetření do nemocnice.

Dne 3.2.2012 ve 23.45 hod. v DC1 v ulici Labská zastavila hlídka MP vozidlo značky Peugeot, jehož řidič neměl vozidlo zcela zjevně pod kontrolou a kličkoval po vozovce. Hlídka zjistila totožnost řidiče, který při vystoupení z vozidla vrávoral, stál sotva na nohou a byl z něho silně cítit alkohol. Jednalo se o padesátiletého muže z Ústí na Labem. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která u řidiče provedla orientační dechovou zkoušku, která ukázala 2,99 promile. Řešení události převzala PČR.