Městská policie hledá zájemce o práci strážníka

Máte zájem stát se strážníkem městské policie? Děčínská městská policie chce od prvního ledna příštího roku doplnit stav do plného počtu šedesáti lidí. Aktuálně je volných pět míst strážníků.
Základní podmínky pro výkon práce strážníka stanovuje zákon o obecní policii. Uchazeč o práci strážníka musí být starší jednadvaceti let, trestně bezúhonný, spolehlivý, fyzicky a duševně způsobilý a musí mít střední vzdělání s maturitní zkouškou.
Zájemci o práci mohou zaslat životopis na e-mail marcel.horak@mmdecin.cz případně si sjednat osobní schůzku na tel. 412 593 180. Vybraní uchazeči následně absolvují psychotesty, testy fyzické kondice a zdravotní prohlídku.
„Pokud projdou prvotním testováním, čeká je vzdělávací kurz a poté zkouška před komisí ministerstva vnitra, kterou pak musí každý strážník opakovat vždy po třech letech,“ řekl ředitel MP Děčín Marcel Horák.
Vedení městské policie upřednostňuje zájemce, kteří mají platné osvědčení strážníka. Jedná se například o ty strážníky, kteří bydlí v Děčíně, ale pracují u městské policie v jiném městě.
„Člověk s osvědčením pro nás samozřejmě znamená značnou úsporu a to i časovou. Odpadají tak náklady na dvouměsíční školení a následnou praxi na pracovišti. Případně bychom uvítali i zájemce, kteří v minulosti práci strážníka vykonávali a platnost jejich osvědčení již skončila,“ dodal Horák.