Opilec napadal mladíka, zákroku strážníka se bránil

S pouty na rukou skončil sedmatřicetiletý muž z Děčína poté, co napadl dvacetiletého mladíka v děčínské čtvrti Boletice. Konfliktu zabránil strážník děčínské městské policie společně s asistenty prevence kriminality.

Konfliktu si strážník všiml při dohledu v ulici Studniční krátce po třetí hodině odpoledne. Útočník fyzicky napadal mladíka, do kterého mlátil pěstí, kopal jej a smýkal s ním o zem. Na zákonnou výzvu, aby zanechal protiprávního jednání, muž nereagoval a dál pokračoval v útoku. Strážník musel proti muži použít donucovací prostředky, útočník ale kladl aktivní odpor, snažil se zakročujícího strážníka a asistenty prevence kriminality, kteří při zákroku pomáhali, napadnout. „Strážník muži nasadil pouta, ale ani poté se dotyčný, který byl zjevně pod vlivem alkoholu, příliš nezklidnil a dále se pokoušel napadat své okolí. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si zadrženého převzala,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Dodal, že při následné dechové zkoušce muž nadýchal 2,10 promile alkoholu.

Při zákroku nedošlo ke zranění agresivního muže ani zasahujícího strážníka a asistentů. Událost je nyní v šetření Policie ČR.