Zloděje zastavila až namířená služební zbraň

Až pohled do hlavně služební zbraně přesvědčil sedmnáctiletého mladíka, který se vloupal do prodejny v centru Děčína, že klást odpor by se nemuselo vyplatit. Na zloděje upozornil včera hodinu před půlnocí městskou policii jeden z občanů, který si všiml podezřelého pohybu kolem obchodu.

Dozorčí služba na místo ihned vyslala hlídku strážníků, kteří prohledali okolí budovy. V zadní části zjistili nezajištěné dveře do objektu. Ve chvíli, kdy jeden ze strážníků otevřel dveře, si všiml osoby, která se pohybovala ve tmě. Na zákonnou výzvu, aby vyšel ven z budovy, dotyčný nereagoval. Strážníci na místo přivolali psovoda a společně začali prohledávat vnitřní prostory. Podezřelý, který se snažil skrýt mezi regály, se najednou rozběhl proti strážníkovi. Zastavila ho až namířená služební zbraň a hrozba, že ji strážník použije.

Mladíkovi strážníci nasadili služební pouta a zjistili jeho totožnost. Jednalo se o teprve sedmnáctiletého mladíka z Děčína. „Strážníkům se přiznal, že chtěl obchod vykrást spolu s kamarádem, který stačil z místa zmizet. Na místo hlídka přivolala Policii ČR, která řešení události převzala,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.