Opilec napadl strážníka, skončil policejní služebně

Městská policie DěčínNepříliš v lásce má zřejmě strážníky městské policie šestatřicetiletý muž z Děčína. Do konfliktu s hlídkou MP se v průběhu jednoho týdne dostal již podruhé. Naposledy proti němu strážníci zasahovali v průběhu dnešní noci.

Na tísňovou linku se dnes kolem čtvrté hodiny městské policie se obrátil provozovatel prodejny v Děčíně 5 s oznámením, že nějaký opilec se pokouší demolovat výlohy prodejny a do všeho kope. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která na místě kontaktovala strážníkům dobře známého šestatřicetiletého muže, který podstatnou část svého života strávil ve stavu nepříliš střízlivém. Na příjezd hlídky opilec nereagoval nijak pozitivně a po krátké slovní výměně začal strážníkům slovně vyhrožovat ztrátou zaměstnání a posléze zabitím. Na výzvu strážníků ke zklidnění muž absolutně nereagoval a poté se pokusil jednoho ze strážníků fyzicky napadnout. „Strážníci proti muži použili donucovací prostředky a nasadili mu pouta. Hlídka zadrženého s ohledem na jeho agresivní chování předvedla na Policii ČR. Muž je podezřelý z několika přestupků, které bude následně řešit příslušný správní orgán,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Před necelým týdnem řešila hlídka městské policie s mužem obdobnou záležitost v centru Děčína 1. Obyvatelé jedné z ulic oznámili, že venku se pohybuje muž, který močí na stěnu domu a má u sebe nůž. I v tomto případě se muž choval velmi agresivně a na strážníky nejdříve slovně a poté i fyzicky zaútočil. „Nacházel se opět ve stavu pro něj typickém, tedy pod vlivem alkoholu. Řešení této záležitosti si převzala Policie ČR,“ dodal Horák.