Události MP duben 2014

Městská policie DěčínDne 27.4.2014 ve 12.10 hod. si hlídka MP všimla v DC1 v ul. Oblouková muže, který nesl dvě kovové armatury. Jednalo se o strážníkům dobře známého osmapadesátiletého muže z Děčína. Ten hlídce přiznal, že armaturu odcizil v areálu nedaleké restaurace, která je v rekonstrukci. Dále přiznal, že tam už jednou byl a odnesl do sběrny 3 armatury. Po dohodě s PČR byl zadržený převezen na PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 27.4.2014 v 10.55 hod. oznámila ostraha obchodního centra v DC4, že zadrželi osobu při krádeži. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že šestatřicetiletý muž odcizil zboží v hodnotě 219,-Kč. Hlídka jeho přestupek vyřešila na místě uložením blokové pokuty a muže z areálu centra vykázala.

Dne 26.4.2014 ve 21.55 hodin oznámil občan, že u sousedů v DC5 je hrozný kravál, asi se perou. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že došlo k hádce mezi pětačtyřicetiletým mužem a jeho o šest let starší partnerkou. K žádnému napadení nedošlo, nikdo nechtěl nic řešit prostřednictvím PČR. Strážníci oběma domluvili, aby své spory řešili v klidu. Záležitost byla vyřešena domluvou.

Dne 26.4.2014 v 15:00 hodin oznámil občan, že v DC4 na Máchově náměstí leží u popelnic opilec. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o čtyřiapadesátiletého bezdomovce. Strážníci muže rozchodili a zjistili, zda nepotřebuje lékařské ošetření nebo jinou pomoc. Muž jakoukoli pomoc odmítl. Hlídka záležitost vyřešila domluvou a muže z místa vykázala.

Dne 23.4.2014 v 19.40 hod. kontaktovaly hlídku MP v DC4 dvě dívky ve věku dvacet jedna a šestnáct let. Hlídky uvedly, že jejich třiadvacetiletý kamarád chce doma spáchat sebevraždu. Vše jim udajně napsal v SMS a následně si vypnul telefon. Dále uvedly, že kamarád je určitě doma, protože v bytě hraje televize, ale na zvonění a bouchání nikdo nereaguje. Hlídka MP se pokoušela dozvonit a dobouchat na uvedený byt, ale bez úspěchu. Na místo byla proto přivolána hlídka PČR, která po neúspěšném pokusu o kontakt na místo přivolala hasiče, kteří následně byt otevřeli. Na stole v kuchyni ležely dva dopisy na rozloučenou a v posteli ve vedlejší místnosti hlídka PČR společně s hlídkou MP nalezla dva mladíky, zcela zjevně pod vlivem alkoholu. Jeden z mladíků hlídce sdělil, že se chtěli oba zabít, vzali si nějaké prášky, které zapili alkoholem. Na místo byla přivolána záchranka, která zajistila ošetření obou mladíků. Řešení události převzala hlídka Policie ČR.

Dne 23.4.2014 v 17.15 hodin oznámil občan, že v DC1 v ulici Křížová leží u kostela nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že u kostela si ustlal osmapadesátiletý podnapilý muž. Hlídka mu pomohla na nohy a zjistila, zda nepotřebuje lékařské ošetření. Hlídka jej poté z místa vykázala a dohlédla na jeho bezpečný odchod do místa bydliště.

Dne 23.4.2014 v 11.05 hodin oznámil občan, že v DC5 na autobusové zastávce u obchodního domu leží na lavičce nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o strážníkům dobře známého čtyřiapadesátiletého bezdomovce, který byl v podnapilém stavu. Hlídka jej z místa vykázala.

Dne 20.4.2014 v 17.00 hod. si všimla hlídka MP při kontrole v okolí obchodního domu v DC5 dvou podnapilých mužů, kteří močili na nákupní košíky a slovně napadali kolemjdoucí. Jednalo se o strážníkům známé opilce ve věku padesát dva a třicet šest let. Jednomu z mužů strážníci uložili blokovou pokutu, druhý ve svém protiprávním jednání neustával, proto jej hlídka převezla na obvodní oddělení PČR k ověření totožnosti. Jeho jednání bude následně řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 18. dubna 2014  ve 21:45 hodin zastavila hlídka MP v DC6 cyklistu, který jel po chodníku, čímž porušil pravidla silničního provozu. Jednalo se o pětačtyřicetiletého muže z Děčína. Jelikož byl z cyklisty značně cítit alkohol, byla na místo přivolána hlídka PČR Děčín. Cyklista přiznal požití 4 piv v nedaleké restauraci. Dechová zkouška ukázala 1,94 promile alkoholu. Přestupek cyklisty bude řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 18. dubna 2014 v 18:42 hodin oznámila ochranka z obchodního domu v DC4, že ve vnitřních prostorech se zdržuje skupinka tří opilých mužů, která chce ostrahu napadnout. Na místo byla vyslána hlídka MP. Jednomu z mužů hlídka uložila blokovou pokutu za znečištění veřejného prostranství. Další z mužů se pokusil z místa utéct a cestou převrátil přitom několik popelnic. Poté, co jej hlídka dostihla, začal muž strážníky fyzicky napadat. Za pomocí hmatů a chvatů byla muži přiložena služební pouta a zadržený byl hlídkou předveden na obvodní oddělení Policie ČR. Jednalo se o osmadvacetiletého muže z Děčína. Jím spáchaný přestupek bude řešit správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 18.4.2014 v 15:30 hodin oznámil občan, že v DC4 na ulice Ústecká  leží nějaký bezdomovec. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o strážníkům velmi dobře známého opilce. Hlídka jej po ověření, zda nepotřebuje lékařskou pomoc, ze silnice zvedla a z místa vykázala.

Dne 13.4.2014 v 13:33 hod. oznámila žena, že před obchodním domem v DC5 leží u zastávky MHD v trávě žena. Hlídka MP na místě kontaktovala strážníkům dobře známou třiapadesátiletou ženu, která má více než pozitivní vztah k alkoholu. Hlídka ji z místa vykázala. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.

Dne 12.4.2014 v 08.30 hod. požádala PČR o spolupráci při pátrání po jednatřicetiletém muži, který utekl z nemocnice, kde byl na ošetření s podezřením na otřes mozku. Podle sdělení lékařů byl muž pod silným vlivem alkoholu. Operační službou MP byla tato informace předána všem hlídkám MP v terénu a obsluze kamerového systému. V 08.45 hod. si hlídka MP všimla v DC2 osoby, která odpovídala popisu hledaného pacienta. Po dohodě s PČR jej hlídka převezla zpět do nemocnice, kde si jej převzal zdravotní personál.

Dne 12.4.2014 v 01.20 hod. oznámil občan, že vidí před restaurací v DC1 muže a ženu, jak se perou a muž přikládá ženě k hlavě pistoli. Na místo byly vyslány hlídky MP a vyrozuměna PČR, která na místo vyslala své hlídky. Hlídky po příjezdu na místo zjistily, že se jedná o dvaatřicetiletou ženu a třicetiletého muže. U muže hlídky nalezly plynovou pistoli. Záležitost si na místě převzala PČR.

Dne 11.4.2014 ve 20.40 hodin oznámil občan, že v DC1 v ulici Pohraniční leží u domu nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila dva podnapilé sedmnáctileté mladíky.
Hlídka MP zjistila, že alkohol mladíkům prodala obsluha večerky v DC1. MP na místo přivolala rodiče mladíků. Na místo byla přivolána také hlídka PČR,která si vše na místě převzala.

Dne 5.4.2014 v 06.14 hod. oznámil občan, že na nástupišti hlavního vlakového nádraží v DC4 se fyzicky napadají nějací mladíci. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se vzájemně napadli dva mladíci ve věku osmnáct a devatenáct let z Ústí nad Labem. Napadení předcházela slovní potyčka. Ani jeden z mladíků neměl viditelné zranění, lékařské ošetření nebo přivolání hlídky PČR oba odmítli. Hlídka situaci uklidnila a řešila záležitost důraznou domluvou.

Dne 4.4.2014 v 16.55 hod. zahlédla hlídka MP při kontrolní činnosti v DC1 muže, který nesl kovovou desku. Z místních znalostí hlídka věděla, že se jedná o osmapadesátiletého muže, který je strážníkům známý tím, že zpeněží vše kovové, co najde případně ukradne, což se děje v daleko hojnějším počtu případů. Muž strážníkům sdělil, že kovovou podložku odcizil ze skladu Českých drah. Záležitost si k dořešení převzala Policie ČR.

Dne 4.4. 2014 v čase 11:50 hod. oznámila žena, že v DC4 v ul. Tržní jí nějaký mladý chlapec na černých kolečkových bruslích odcizil peníze z bankomatu, když si oznamovatelka sbírala platební kartu, která jí upadla na zem. Mladíka oznamovatelka následně zadržela a peníze mu z ruky sebrala. Mladík pak z místa utekl. Hlídka na místě zadržela osobu, která odpovídala popisu. Jednalo se o teprve osmiletého chlapce, který se k celé záležitosti přiznal. Chlapce hlídka předala v místě bydliště jeho třicetileté matce. Ta uvedla, že chlapec není ve škole, protože je nemocen. Vzhledem k situaci, že mladík jezdil bez dozoru na kolečkových bruslích po vozovce v době, kdy měl být ve škole, vzniklo podezření ze spáchání přestupku spočívajícím v zanedbání péče o dítě.
Záležitost tak bude řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.