Pazdera míří na Mistrovství Evropy

SKMP - Pazdera míří na Mistrovství Evropy Ideálně zisk medaile, v nejhorším případě páté místo. Takový výsledek očekává od svého svěřence Davida Pazdery na Mistrovství Evropy juniorů v boxu trenér Sportovního klubu Městské policie Děčín trenér Václav Němeček. Turnaj se uskuteční 22. srpna v irském Dublinu.

David se v těchto dnech na mistrovský turnaj intenzivně připravuje. Do odletu do Irska ho ještě čeká řada soustředění. „ Poslední červencový týden to bude příprava s českou reprezentací ve slovenských Tatrách. Hned poté čeká Davida týdenní příprava ve středisku vrcholového sportu v Ústí nad Labem, nepočítám samozřejmě pravidelnou přípravu v našem sportovním klubu v Děčíně,“ řekl trenér Němeček.

David Pazdera bude Děčín na Mistrovství Evropy reprezentovat již potřetí. V předešlých turnajích v Srbsku a Ukrajině skončil na pátém místě. „Od té doby samozřejmě nasbíral spoustu zkušeností z ringu jak v Čechách, tak na mezinárodních turnajích. Na druhou stranu musím počítat s tím, že David bude z celého turnaje nejmladší. Spokojen proto budu s pátým místem, ale David má rozhodně velkou šanci vybojovat medailovou pozici,“ dodal Němeček.

Sportovní klub Městské policie funguje v Děčíně díky velké podpoře města, které sportovnímu klubu poskytuje prostory a sportovce materiálně i finančně podporuje. Díky tomu neplatí mladí sportovci žádné členské poplatky. Klub se navíc osvědčil jako účinná forma prevence kriminality.