Události MP červenec 2011

Městská policie DěčínDne 1.8.2011 v 1.20 hod. požádal operační důstojník PČR o vyslání hlídky MP do DC32, kde nějaký mladík v černém triku s bílými nápisy a v kraťasech mlátil do vozidel zaparkovaných v DC32 a nyní jde směrem na Nebočady ulicí Vítězství. Na místo byla vyslána hlídka MP, která za čerpací stanicí zadržela jednadvacetiletého mladíka z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 31.7.2011 v 8.59 hod. oznámil občan, že u areálu firmy v DC5 v ulici Práce se pohybuje muž, který odváží kusy železa. Oznamovatel uvedl, že muž má na sobě mikinu s modro-bílými pruhy. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zadržela dva podezřelé, kteří měli připravené k naložení železné profily. Jednalo se o dvacetiletého a čtyřiadvacetiletého mladíka z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 31.07.2011 v 04.30 hod. oznámil občan, že v DC2 v ul. Riegrova jsou tři muži a pouštějí z kopce dolů kontejnery na odpad. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která osoby zadržela a dále zjistila, že jsou na místě shozené dopravní značky a z kopce puštěno několik kontejnerů na odpad. Oznamovatel potvrdil, že se jednalo o muže, kteří výtržnosti provedli. Hlídka kontrolu totožnosti zjistila, že se jednalo o devatenáctiletého mladíka z Kunratic a dvacetiletého a devatenáctiletého mladíka z Děčína. Mladíci se k výtržnosti přiznali. Hlídka s nimi přestupek vyřešila uložením blokových pokut.

Dne 30.07.2011 v 01.48 si obsluha kamerového systému MP všimla, že v DC1 na parkovišti u bývalého Atlantiku několika osob, které usedají do vozidla a zřejmě jsou v podnapilém stavu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která vozidlo zastavila za v DC1. Vůz řídil šestapadesátiletý cizinec. Orientační dechová zkouška u něj ukázala 0,6 promile alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 29.7.2011 v 17.20 hod. oznámila prodavačka z prodejny v DC4 krádež tří plat žvýkaček. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila popis podezřelého. Škoda způsobená krádeží byla vyčíslena na částku 1222,- Kč. Podezřelá osoba byla hlídkou zadržena o půl hodiny později. Jednalo se o jednadvacetiletého mladíka z Děčína. Řešení události převzala PČR.

Dne 28.7.2011 v 16.30 hod. oznámila obsluha stánku s občerstvením v DC1 problém s několika hosty. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zjistila, že došlo k fyzické potyčce mezi pětapadesátiletým mužem z Děčína a o deset let mladším cizincem. Během potyčky došlo k poškození notebooku a k rozbití plastové židle. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc na místě převzala k dalšímu šetření.

Dne 28.7.2011 ve 23.30 hod. oznámila žena z DC6, že má doma problém se synem a jeho přítelkyní. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že k oznamovatelce přišel její syn v podnapilém stavu se svojí přítelkyní ve stavu obdobném a oznamovatelku rušili velkým hlukem. Hlídka záležitost vyřešila domluvou. Syn i se svojí přítelkyní pak oznámili, že se vrátí k matce jindy ve střízlivém stavu.

Dne 27.7.2011 ve 20.20 hod. spatřila hlídka MP při kontrole sběrného dvora v DC6 čtyři osoby, které se tam neoprávněně pohybovaly. Při spatření hlídky se osoby daly na útěk. Hlídce se podařilo všechny čtyři zadržet. Jednalo se o muže ve věku dvacet čtyři až třicet pět let. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 27.7.2011 v 19.25 hod. oznámila žena z DC6, že prodavač v místní prodejně několikrát udeřil její malou dceru. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že dceru oznamovatelky měl údajně několikrát udeřit v obchodě třiapadesátiletý cizinec. Dívka viditelné zranění neměla, stěžovala si ale na bolesti hlavy. Na místo přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 26.7.2011 ve 20.25 hod. oznámil občan, že v prostoru před hypermarketem v DC4 leží muž, který potřebuje lékařskou pomoc. Na místo byla vyslána hlídka MP, která před popisovanou prodejnou žádného ležícího muže nenalezla. Hlídka poté provedla kontrolu okolí a ležícího muže spatřila ležet na chodníku v ul. Hankova. Jednalo se o třiatřicetiletého muže z Děčína. Muž si stěžoval na bolest v oblasti břicha. Dále hlídce sdělil, že se léčí s žaludečními vředy. OS MP byl kontaktován dispečer ZZS, který na místo vyslal lékaře. Ten po příjezdu na místo výše jmenovaného odvezl do nemocnice na vyšetření.

Dne 26.7.2011 v 18.16 hod. oznámil občan, že v herně v DC2 je nějaká opilá žena, která všechny uráží a vyzvracela se na zem. Hlídka MP na místě kontaktovala opilou sedmnáctiletou dívku, kterou převezla do místa bydliště, kde ji předala matce. Přestupek spočívající ve vzbuzení veřejného pohoršení vyřešila hlídka uložením blokové pokuty.

Dne 26.7.2011 v 14:25 hod. oznámila žena z DC6, že u garáží spadl nějaký člověk, který bude zřejmě opilý. Hlídka MP na místě kontaktovala opilého jednačtyřicetiletého muže. Strážníci s ním záležitost vyřešili uložením blokové pokuty a z místa jej vykázali.

Dne 25.7.2011 ve 23.15 hod. zaznamenala obsluha kamerového systému MP v DC16 na Labském nábřeží jedoucího neosvětleného cyklistu, který neměl jízdní kolo zcela zjevně pod kontrolou. Hlídka MP ho zastavila cca 200 metrů za železničním přejezdem v ul. Drážďanská a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o šestačtyřicetiletého muže z Děčína. Hlídka u dotyčného provedla orientační dechovou zkoušku, která ukázala 1,6 promile. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 25.7.2011 v 17.08 hod. oznámil občan, že v DC4 u vchodu do prodejny potravin leží nějaký muž. Uvedl, že neví, jestli je tento muž opilý nebo pod vlivem drog. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o opilého a pozvraceného čtyřiadvacetiletého muže z Děčína. Při kontrole totožnost hlídka zjistila, že muž má u sebe 5 občanských průkazů, proto byla na místo přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala. Muže následně převezla sanitka do nemocnice na ošetření.

Dne 23.7.2011 v 01:05 hod. oznámil občan, že v ul. Žerotínova v DC3 volá nějaká žena o pomoc. Hlídka MP na místě kontaktovala opilého osmatřicetiletého muže a čtyřiatřicetiletou ženu. Mezi oběma došlo k hlasité rozepři, ani jeden z přítomných ale nechtěl s pomocí MP nic řešit. Přestupek spočívající v porušení nočního klidu vyřešila hlídka MP uložením blokové pokuty a oba aktéry incidentu z místa vykázala.

Dne 22.7.2011 ve 12.21 hod. oznámila žena z DC32, že z bytu sousedů je slyšet hlasitá reprodukovaná hudba. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala nájemnici inkriminovaného bytu. Jednalo se o jednatřicetiletou ženu z Děčína. Dotyčná se omluvila a hudbu ihned ztlumila. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 21.7.2011 ve 14.40 hod. oznámil řidič autobusu MHD zapáchajícího člověka, který se dožaduje nástupu do autobusů MHD na zastávce v DC6. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o známého osmdesátiletého muže. Hlídka mu vysvětlila, jak se má chovat pasažér podle přepravního řádu dopravního podniku. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 19.7.2011 v 01.55 hod. oznámil občan, že se nachází v chatce v zahrádkářské kolonii v DC3, kde popíjel alkohol s kamarády. Při konzumaci alkoholu se však pohádali a poté se vzájemně fyzicky napadli. Oznamovatel uvedl, že ze strachu z chatky utekl a žádal přítomnost hlídky MP. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila totožnost dalších osob, s nimiž oznamovatel v chatce popíjel. Jednalo se o čtveřici mužů ve věku osmnáct až třicet osm let. Dva z mužů měli krvácející zranění hlavy a další si stěžoval na bolest v oblasti hrudníku. Dozorčí službou MP byl kontaktován dispečer ZZS, který na místo vyslal lékaře. Dále byla vyrozuměna OS OŘ PČR, která na místo taktéž vyslala hlídku. Hlídka MP poté asistovala při převozu zraněných do nemocnice na vyšetření. Další úkony spojené s šetřením fyzického napadení provedla hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 19.7.2011 v 00.55 hod. oznámila žena, že u garáží v DC2 v ulici Riegrova se v kontejneru přehrabují dva muži, kteří kolem kontejneru dělají nepořádek. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila jejich totožnost. Jednalo se o dva dvacetileté muže z Děčína. Za přítomnosti hlídky dotyční nepořádek uklidili. Přestupek řešila hlídka na místě uložením blokových pokut.

Dne 18.7.2011 v 10.50 hod. oznámil občan z DC6, že jim zase nějací muži vytahují z kontejneru papír a dělají kolem hrozný nepořádek. Hlídka MP na místě kontaktovala dva čtyřicetileté muže z Děčína a Mostu. Veškerý nepořádek na pokyn hlídky uklidili zpět do kontejnerů. Hlídka s nimi vyřešila přestupek uložením blokových pokut a oba z místa vykázala.

Dne 18.7.2011 v 02.04 hod. oznámil občan rušení nočního klidu ze strany sousedů v obytném domě v DC2. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala nájemníky zmíněného bytu. Ti přislíbili, že v bytě již bude naprostý klid. Záležitost vyřešila hlídka domluvou.

Dne 16.7.2011 v 09.43 hod. oznámil občan, že v DC1 na Masarykově náměstí se u kašny nachází nějaký opilý muž, který tam pořvává. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že muž si lehl u kašny a usnul. Hlídka jej vzbudila a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o sedmadvacetiletého mladíka z Malšovic. Vzhledem k tomu, že mladík znečistil veřejné prostranství, uložila mu hlídka blokovou pokutu. Dotyčný pak po sobě nepořádek uklidil a z místa odešel.

Dne 15.7.2011 ve 22.00 hod. oznámil řidič autobusu MHD spícího opilce u budovy terminálu dopravního podniku v DC4 na autobusovém nádraží. Na místo byla vyslána hlídka MP, která u terminálu zjistila opilého šestačtyřicetiletého muže ze Hřenska. Přestupek spočívající ve vzbuzení veřejného pohoršení řešila hlídka domluvou. Strážníci poté dohlédli na odchod muže do místa jeho přechodného bydliště.

Dne 12.7.2011 ve 23.32 hod. oznámil občan, že v místě jeho bydliště v DC3 dochází k rušení nočního klidu ze strany jeho sousedů. Uvedl, že se jim snažil domluvit, ale marně. Na místo byla vyslána hlídka MP, která oznámení prověřila a kontaktovala nájemníka bytu, ze kterého byl slyšet hluk. Jednalo se o devatenáctiletého mladíka z Děčína. Za přestupek spočívající v rušení nočního klidu mu hlídka uložila blokovou pokutu.

Dne 12.7.2011 ve 22.51 hod. tel. oznámila žena, že v DC4 v ul. Jungmannova u prodejny plastových oken leží nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o šestatřicetiletého cizince, který usnul pod vlivem alkoholu. Hlídka s ním záležitost vyřešila domluvou a dohlédla na jeho bezpečný odchod do nedaleké ubytovny, kde muž přebývá.

Dne 12.7.2011 v 16.20 hod. oznámil občan osoby, které rozebírají vraky v DC10 v ulici Saská. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jde o osmnáctiletého a dvacetiletého mladíka z Děčína, kteří rozebírali vrak vozidla Škoda Felicia. Oba se svým jednáním dopustili přestupku spočívajícím ve znečištění veřejného prostranství, za což jim byla hlídkou uložena bloková pokuta. Prostranství kolem vraku vozidla v přítomnosti hlídky uklidili.

Dne 10.7.2011 v 21.30 hod. spatřila hlídka MP v DC6 dva muže, kteří se vzájemně fyzicky napadali a několik dalších lidí tomu přihlíželo. Hlídka od sebe muže odtrhla a zjistila jejich totožnost. Jednalo se o dvacetiletého mladíka z Děčína a sedmadvacetiletého muže z Jílového. Oba sdělili, že důvodem vzájemného napadení byl spor o dívku. Jeden z účastníků incidentu měl poraněnou tvář, přivolání lékaře ale odmítl, stejně tak přivolání hlídky PČR s tím, že si na ošetření do nemocnice dojede sám. Ve 22.30 hod. požádala PČR o vyslání hlídky MP do čekárny chirurgické ambulance nemocnice v DC2, kde se vzájemně fyzicky napadají osoby. Na místo byly vyslány hlídky MP, které zjistily, že se jedná opět o aktéry výše uvedeného incidentu. Strážníci jim v napadání zabránili, účastníky potyčky zadrželi a předali Policii ČR, která událost převzala k dořešení.

Dne 10.7.2011 v 00.44 hod. oznámil občan, že v DC32 se v ulici Kamenná nacházejí osoby, které údajně převracejí kontejnery. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že dva mladíci tam přenášeli přenosné dopravní značky. Hlídka zjistila jejich totožnost. Jednalo se o dvaadvacetiletého a osmnáctiletého mladíka z Děčína. Dotyční za dohledu hlídky umístili značky zpět na původní místo. Přestupek řešila hlídka na místě uložením blokových pokut.

Dne 9.7.2011 v 00.40 hod. oznámil občan z DC8 rušení nočního klidu hlasitou hudbou z jednoho obytného domu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu zjistila puštěnou hlasitou hudbu z jednoho bytu. Hlídkou byl kontaktován devětadvacetiletý nájemník bytu, který uvedl, že slaví narozeniny. Hudbu na pokyn hlídky vypnul, přestupek řešili strážníci domluvou.

Dne 8.7.2011 ve 21.55 hod. oznámil občan, že byl napaden v DC1 v parku na Mariánské louce. Na místo byly vyslány hlídky MP, které na místě zadržely dva údajné útočníky. Na místo byla přivolána sanita, která napadeného převezla na ošetření do děčínské nemocnice. Události si k dořešení převzala přivolaná hlídka PČR.

Dne 6.7.2011 v 15.05 hod. oznámil prodavač z obchodu v DC1, že z prodejny odcházel muž a když opouštěl vchodové dveře, bezpečnostní rám začal pískat. Co v prodejně muž mohl odcizit, oznamovatel nevěděl. Pouze uvedl, že muž utíkal směrem k viaduktu v ul. Fügnerova. Na místo byly ihned vyslány hlídky MP, které muže zadržely v ul. U Plovárny. Jednalo se o sedmnáctiletého chovance výchovného ústavu, odkud před několika hodinami utekl. Hlídky dále zjistily, že mladík v prodejně odcizil bundu v hodnotě cca tisíc korun. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 6.7.2011 v 03.15 hod. oznámil občan, že kousek za kruhovým objezdem v DC1 leží v trávě nějaký muž. Hlídka MP na místě kontaktovala jednadvacetiletého mladíka z Prahy, kterého zvedla a po zjištění totožnosti nasměrovala do nedaleké ubytovny, kde měl podle svých slov pronajatý pokoj. Záležitost vyřešila hlídka domluvou.

Dne 4.7.2011 v 18.00 hod. byl hlídkou MP přistižen patnáctiletý mladík z Děčína při konzumaci alkoholu v DC1 v ulici U Plovárny. Orientační dechová zkouška prokázala 0.33 promile alkoholu. Hlídkou bylo dále zjištěno, že alkohol dotyčnému prodala obsluha večerky v DC31. S obsluhou hlídka vyřešila záležitost uložením blokové pokuty, mladíka strážníci převezli do místa bydliště, kde jej předali rodičům.

Dne 4.7.2011 v 15.30 hod. oznámila žena z DC6 přítomnost několika bezdomovců popíjejících alkoholické nápoje za bývalým diskoklubem. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zjistila čtyři osoby ve věku čtyřicet sedm až padesát pět let, se kterými vyřešila přestupek spočívající v porušení vyhlášky města uložením blokových pokut.

Dne 4.7.2011 v 8.25 hod. oznámil občan zloděje papíru v DC2. Na místo byla vyslána hlídka MP, která u křižovatky ulic Kamenická a Liliová zjistila dvě osoby, které do vozidla Škoda Forman nakládaly papír z kontejnerů na tříděný odpad. Jednalo se o třiatřicetiletého a šestadvacetiletého muže z Ústí nad Labem. Přestupek proti veřejnému pořádku řešila hlídka na místě uložením blokové pokuty. Způsobený nepořádek po sobě dotyční pod dohledem hlídky MP uklidili.

Dne 2.7.2011 v 19.45 hod. zadržela hlídka MP ve sběrném dvoře v DC6 tři osoby, které se snažily odcizit kovový odpadový materiál. Hlídka zjistila totožnost zadržených osob. Jednalo se o čtyřicetiletého muže z Benešova nad Ploučnicí, dvaačtyřicetiletou ženu z Děčína a čtyřiadvacetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 2.7.2011 v 09.50 hod. oznámil občan, že do ul. Stavební v DC1 přijelo bílé auto, z něj vylezli tři mladíci, rozbili skleněnou láhev, střepy nechali na silnici a poté odešli do ul. Lodní. Hlídka MP mladíka, který sklenici rozbil, nalezla na zahradě v ul. Lodní. Jednalo se o čtyřiadvacetiletého muže z Děčína. Za přestupek spočívající ve znečištění veřejného prostranství mu hlídka uložila blokovou pokutu.

Dne 2,7,2011 v 07.55 hod. oznámil občan, že v ul. Thomayerova v DC4 se na zemi válí opilý muž. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o devětatřicetiletého muže z Děčína, který svým chováním budil veřejné pohoršení. Hlídka přestupek vyřešila uložením blokové pokuty a muže z místa vykázala.

Dne 2.7.2011 v 04.12 hod. oznámila žena, že u nakládací rampy před Východním nádražím v DC1 je odstavený bagr, vedle kterého je zaparkované blíže nepopsané vozidlo, o jehož posádce se oznamovatelka domnívá, že chce z bagru odcizit pohonné hmoty. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že ve vozidle seděla na místě řidiče jednadvacetiletá žena a na místě spolujezdce pětačtyřicetiletý muž z Děčína. Při kontrole bagru hlídka zjistila, že u nádrže je vylomené víčko, ze kterého kape nafta do plastového kanystru. Muž následně přiznal, že víčko vylomil a naftu do kanystrů odčerpával. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 1.7.2011 ve 20.15 hod. zaznamenala obsluha kamerového systému MP v DC1 v ulici Tyršova skupinu osob, z nichž jedna konzumovala pivo, což je v rozporu s vyhláškou města Děčína. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila totožnost osoby, která alkohol konzumovala. Jednalo se o teprve patnáctiletého mladíka z Děčína. Přestoupení vyhlášky města řešila hlídka domluvou, mladíka pak strážníci převezli0 do místa bydliště, kde jej předali rodičům.